Autor Wątek: Petycja dotycząca referendum.  (Przeczytany 1379 razy)

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Petycja dotycząca referendum.
« dnia: Marzec 11, 2016, 11:29:11 am »
Jeżeli chcesz decydować o pozostaniem bądź wyjściem Uk z UE , to musisz mieć taką możliwość.
Poniżej jest link do petycji, która może dać nam taką możliwość.

https://petition.parliament.uk/petitions/108884/
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Marcuss

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
Odp: Petycja dotycząca referendum.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2016, 12:56:26 pm »
dzieki juz wypelnione :D
Korzystaj z zycia tak, by na starosc miec o czym wnukom opowiadac :D

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2016, 08:43:21 pm »
NIE MIESZAJCIE WEDKARSTWA DO POLITYKI!!!!!!!!!!

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2016, 10:02:51 pm »
Gdyby chodziło o co innego to tak samo bym powiedział. Ale bycie w UK w EU to chyba wazna sprawą. Większość z nas by ty się nie znalazła gdyby UK.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2016, 10:38:54 pm »
Jak nas z UK wypieprza to jade do Hiszpanii,bede lowil Katy. :D przynajmniej moja zona bedzie happy,bo sie bedzie mogla opalac 3/4 roku.

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 10:51:36 pm wysłana przez kudlaty1 »

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2016, 12:09:42 pm »
Jechać to SE możesz, ale na wakacje. Z robotą tam nie za ciekawie.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2016, 06:16:59 pm »

Ja tez wolał bym nie widzieć tego na forum. Choć niestety nas to dotyczy. Wątpię jednak by petycja mogła coś pomoc.  Ale może się mylę. Oby

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
  • Jedziemy Na Ryby Youtube
    • Jedziemy Na Ryby Youtube
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2016, 09:03:34 pm »
Panowie nawet jak wyjdą z EU to z takiej siły roboczej jak my POLACY to nie zrezygnują i nas nie ruszą , jedynie bedzie zakaz wjazdu podejrzewam:P

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2016, 09:39:17 pm »

Ja tez wolał bym nie widzieć tego na forum. Choć niestety nas to dotyczy. Wątpię jednak by petycja mogła coś pomoc.  Ale może się mylę. Oby

Nie mylisz sie nie, EU to jedna wielka mafia, a ostatnio jeden wielki nie wypał. Nie ma co sie mieszac w to bagno jakim jest UE. Żaden kraj nie wyjdzie z Unii bez wojny, choć nie wiem jaki interes maja niemcy w Anglii. W Polsce owszem maja, bo bardzo duzo fabryk itd jest sprzedanych niemcom, ale o anglii to mało kto wie. Może kurs euro spadnie i sie tego obawiaja, że im gospodarka upadnie lekko. Ja jestem ZA, za tym żeby Unie rozwiazac. Amen
Catch & Release

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2016, 09:43:05 pm »
Na spokojnie panowie... Nie mamy sie o co martwic. Nawet jezeli UK wyjdzie z UE to nie wielkie ma to znaczenie dla nas, Polakow juz tutaj pracujacych. UK chodzi przede wszystkim o to, ze wkladaja wiecej kasy do EU niz wyciagaja.

Nalezaloby w sumie odroznic 2 rzeczy. Jest jeszcze cos takiego jak EFTA czyli Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu. Czyli "formula" ktora pozwala krajom w europie swobodnie handlowac towarem oraz "sila robocza".

Jezeli UK wyjdzie z EU to nadal prawdopodobnie bedzie w EFTA wiec niewiele sie zmienia.
Unia Europejska i EFTA to dwie rozne organizacje.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2016, 09:44:05 pm »
Prawo nie działa wstecz,kto już uzyskał pozwolenie na pracę i status rezydenta jest nie do ruszenia czy wyjdą z Unii czy też nie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2016, 08:11:04 am »
Tutaj chodzi trochę o coś innego. UK chce wyjść z UE, bo wydaje się im,że to 'im' pomoże. Na pewno nie pomoże Europie, tylko ją zdestabilizuje. Pieniądze które Brytole płaca do UK tak naprawdę wracają do nich, chociazby poprzez imigrantów pracujących na najniższych stawkach. Bez taniej siły roboczej nie byłoby wzrostu, a Angolom sie pracować nie chce za najniższą krajową.

Ja wiem, zę UE to biurokracja, przerośniete urzędy, ale można to reformować jakoś. Na pewno aby oprzeć się problemom dzisiejszego świata, jak choćby imigracja uchodźców z Afryki i Azji Mniejszej, będących muzułmanami, działaniom Rosji (zaatakowali i zajęli część europejskiego państwa, sąsiadującego z Polską), trzeba wspólnego działania, oddzielanie niczego nie da.

Zobaczcie ten sceniariusz. UK wychodzi z UE - tam zaczynają się problemy, inne państwa tez chcą 'wyjścia'. Zaczyna się kryzys, stopy procentowe i tak są niskie. Szkocja ma powód aby oddzielić się od UK, więc będzie nowe referendum, tym razem na 'tak' za odłączeniem się. Dla UK to spore koszty. Jeżeli dodamy do tego chęć należenia Szkocji do UE, to trzeba będzie postawić granicę.
Inną sprawą są emigranci z Afryki - Azji, głównie muzułmanie. UK ma takie prawo, że i tak będzie ich przyjmować, teraz nawet więcej, bo Francuzi im pozwolą wejść na promy (Francja nie chce koczowników w Calais i wielkich z tym problemów, więc ukaraniem UK za wyjście będzie pozwolenie na wjazd do UK 'czerni'). Dodatkowo UK zamknięte na imigrantów z UE, zacznie odczuwać brak rąk do pracy. Obecnie bezrobocie wynosi 5-7%, a to oznacza, że praca jest, ta najgorzej płatna zaś nawet nie znajduje 'pokrycia' pośród bezrobotnych. Azylanci to potężne koszta, oni nie będa wcale pracować, będą ściągać wielodzietne rodziny i żyć z benefitów.

Kto mówi cś złego o UE niech pomyśli - dlaczego Somalijczykom nie ołaca się siedzieć w Holandii czy Niemczech i ściągaja na siłę do UK? Proste - bo mają tutaj o wiele bardziej hojny system benefitów. Tak więc skoro w UE inne kraje nie dają zasiłków na lewo i prawo, to oznacza to, że można, i nie UE jest tu problemem a samo UK. Na dodatek po dwóch kadencjach Torysi raczej nie będą u władzy, i za kilka lat moga znowu stery rządó objąć Labourzyści. A to znowu oznacza benefity i więcej emigrantów, ale nie z Europy niestety...

Merkel powinna trafić pod sąd za swoje idiotycznie głupie słowa o przyjmowaniu imigrantów. Stare pudło nie miało prawa tak powiedzieć w imieniu Europy, bo to nie Niemcy rządzą Europą. To jest problem UE - postawa NIemiec, a raczej samej Merkel, która wyskoczyła przed orkiestrę nawet w swoim kraju (historia ja oceni fatalnie, jestem pewien). Według mnie UE trzeba ratować i reformować, niekoniecznie samo Euro, dzięki któremu Niemcom jest lepiej, ale nie takim Grekom, Włochom czy Hiszpanom.

Co do kapitału - błagam nie piszcie o tym, że Polska kupowana jest przez zachodnie firmy, bo to jest normalna sprawa, że zachodni kapitał inwestuje, a robi się to w taki sposób właśnie. To świadczy o sile gospodarki, a nie w czyich rękach są fabryki. UK to piąta ekonomia na świecie - a ile fabryk należy do Brytoli? Jeżeli ktoś myśłi, że państwowe molochy jak PKP, górnictwo, stocznie moga przynosić wielkie zyski, to jest w grubym błędzie. O wiele lepiej jest mądrze prywatyzować (mądrze i za dobrą cenę), aby koszta ponosił właściciel biznesu a nie państwo. UE daje Polsce świetną okazję do handlu, z czego tez nasz kraj korzysta, mając cały czas wzrost gospodarczy.

Jest kilka scenariuszy odnośnie tego ja się rzeczy będą miały. Na pewni wyjście UK z UE oznacza destabilizację i czkawkę, po której i na Wyspach nie będzie lepiej. Wyjście Szkocji zaś to dodatkowe problemy i koszta, konieczność sporych wydatków... Politycy kłamia i nie mówią wszystkiego, zawiódł mnie zwłaszcza Borys, który już szykuje się do walki o przywództwo u Torysów i działa pod publikę.

Niestety, po raz kolejny interesy osobiste lub jednego kraju przedkładane są ponad interesy wspólne (Europy). Nie tędy droga. Aby stawić czoła problemom trzeba działać wspólnie, nie w pojedynkę. Jeżeli towar z UK zostanie obłożony 10% podatkiem ( a Niemcy i Francja mogą chcieć przykładnie ukarać kraj który wychodzi z UE), to nic dobrego w Anglii z tego nie wyniknie.

A co do petycji. Nie róbmy jaj, o losie UK niech decyduja jego obywatele a nie rezydenci. Jak pozwalałoby się na takie rzeczy, to wkrótce mielibyśmy wprowadzone sharia law. Każdy kraj musi bronić swojej niepodległości, w referendach więc i wyborach powinni głosować tylko obywatele danego państwa. Jak ktoś chce głosować to niech przyjmie obywatelstwo i złoży przysięgę wierności Królowej Eli Drugiej :D

Pozdrawiam!

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2016, 05:31:27 pm »
Dokładnie jak Luk napisał.  Dajmy Brytyjczykom decydować o losie ich kraju.  Nam guzik do tego.  Juz itak pół Europy mają na głowie w swoim kraju.  Jakby taka różnorodność przyjechała do polski to byśmy oszaleli.
Jakby w moim kraju mniejszości miały decydować o losach kraju to stracił bym szacunek i zaufanie do wszystkich u władzy. Tak jak ktoś napisał żadne prawo nie działa wstecz wiec tych którzy tu pracują legalnie nie rusza.  A co do tych co tylkp ciągną od państwa i robią zła opinie innym krzyżyk na drogę.  Dawno powinni ten chory system świadczeń zmienić.  Zrobili tu raj dla laserów