Autor Wątek: Panowie/Panie - co na start ?  (Przeczytany 792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kostrzewski83

• Newbie
  • *
Panowie/Panie - co na start ?
« dnia: Marzec 06, 2016, 12:14:18 pm »
Witam,

Poczytałem, popatrzyłem i mam taki bajzel w głowie ze nie wiem jak sie nazywam :)

Odwiedziełm dziś lokalny sklep w którym pan doradził mi w jaki sprzęt najlepiej zainwestowacz na początek, i powiem ze całość wyszła około Ł60-Ł70. Nie bardzo wiem ale kołowrotek ktróry mi przedtawił kosztował jakieś Ł16 i wyglądał bardzo ''chińsko'' tak samo jak kijek który miał 9ft i był dość długi i cieżkawy.

Był bym wdzięczny za pokierowanie mnie na dobry sprzęt który ''nie rozpadnie'' się po pierwszym wyjściu. Wydaje mi się że kwota którą jestem w stanie wydać na sprzęt to około Ł150-180 a jak dobrze pogadam z zona to i 200 :D

Dzieki z pomoc
S
Są Polanie jest polne, kręcimy barana.

Offline MaciejUK91

• Full Member
Odp: Panowie/Panie - co na start ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 12:34:24 pm »
Mój sprzęt:

Wędka: Daiwa Crossfire długość 2.70 cm wyrzut 5-25 gram
Kołowrotek: Shimano Exage 3000 SFD

Zestaw mnie kosztował 85 funtów. Jak do tej pory nie narzekam, wręcz przeciwnie. Polecam na start, chyba że ktoś ma więcej pieniędzy to warto zainwestować w droższy sprzęt, ale myśle że na początek to wystarczy. Pozdrawiam.
Catch & Release

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2016, 03:51:43 pm »
Wydaje mi się ze juz powstało kilka wątków na ten temat ale nie mam teraz czasu żeby cię przekierowac.  Z kijków mogę polecić sakure sportism oraz shinji neo. Paru znajomych ma fajny tańszy kijek abu garcia vendetta.  Bardzo fajny kij. Z kolowrotkow polecam ryobi zauber,  penn battle 2, spro red arc, spro addiction micro cast. Wszystko zależy co będziesz lowil i gdzie

Offline kostrzewski83

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 08:36:21 pm »
Hej,

Moje okolice to jeziora i rzeka, wedkowanie z brzegu, okonek i szczupak na gume, wobler. Szukam czegoś uniwersalnego.

W moje oko wpałd taki kolowrotek,
http://www.ebay.co.uk/itm/SPECIAL-OFFER-DAIWA-PROCASTER-4000A-FISHING-SPINNING-REEL-Model-No-PRC4000A-/331405064992?hash=item4d2947fb20:g:MCUAAOxy77hSDNuo

i kijek: 9' 15-50g
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-DAIWA-CROSSFIRE-SPINNING-ROD-7-11-ALL-SIZES-AVAILABLE-/391300927367?var=&hash=item5b1b5a4f87:m:mtVwAlLpoXxwMTWFb60Rogg

podpowedzcie prosze czy sie nadaje ;)

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2016, 09:14:31 pm »
Kołowrotek jak dla mnie hmm. Daiwa to marka za którą się płaci.  O ile kijek kiedyś miałem exceller ultralight i był świetny to wiem ze inne rzeczy są dość tandetne.  Te drogie rzeczy z daiwa to inna sprawa jednak rzeczy z dolnej półki to według mnie loteria.  Dołożysz z 20 f i masz kołowrotek na lata. 
Kijek jeśli będziesz lowil z brzegu polecam też inny bo 2.10 to kij na łódkę.  Z brzegu Będziesz oddawał niezbyt dalekie rzuty. Gramatura ok ale długość inna.  I tez byn tu się nie kierował ze daiwa jest znana.

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2016, 09:16:00 pm »
Ja polecam to wędzisko Daiwy :D Super dalekie rzuty, nawet małymi przynętami można dość daleko machnąć, ale to też zależy jaki ma się młynek. Pozdrawiam
Catch & Release

Offline kostrzewski83

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2016, 09:27:35 pm »
Mózg mi się topi :D ten sam problem miałem jak kupowałem pierwszy wykrywacz metalu :D

ok, to powiedzmy ze kijek zostanie :)

a ''młynek'' moze ten ?
 http://www.ebay.co.uk/itm/Shimano-Exage-4000-FD-New-Front-Drag-Spinning-Reel-/111440882790?hash=item19f264ec66:g:4PYAAOSwk5FUykAC

Offline Marcuss

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2016, 09:30:12 pm »
Ja proponuje skontaktować sie z predatormaniakiem lub Leśnym a napewno doradza zestaw w przystępnej cenie
Pozdrawiam
Korzystaj z zycia tak, by na starosc miec o czym wnukom opowiadac :D

Offline kostrzewski83

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2016, 09:59:30 pm »
Ok, dzieki za info wiadomosc poszla ;)

ale tez chcial bym poznac tez inne opinie doswiadczonych kolegow na temat sprzetu.

Ten kijek też zacnie sie prezetuje i ma dosc dobre opinie.
http://www.ebay.co.uk/itm/ABU-GARCIA-VENDETTA-SPINNING-ROD-9FT-15-40G-/151948941841?hash=item2360dcda11:g:Q9UAAOSwT~9WlmOv
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 10:31:37 pm wysłana przez kostrzewski83 »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2016, 07:37:41 am »
Dobry kij pod szczupaka ;-) za ta cene nie dostaniesz nic lepszego.  Kris79 takiego używa i chwali.  Sam uważam ze firma abu jest niezła.  Ale jak napisałem wyżej kijek z brzegu minimum 2.40-2.70. Trochę połowisz i zrozumiesz że dłuższy kij dłuższe rzuty. A z kolei dłuższe rzuty większa szansa na rybę czasem

Offline Maciek94

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2016, 08:05:40 am »
Podstawą dobrych wyników w wędkarskie spinningowym to umiejętne prowadzenie przynęty a więc technika. Kolor odgrywa moim zdaniem drugorzędną rolę. Jak ryba żeruje, to nie patrzy na kolor. Stalka też jej nie przeszkadza, pomimo tego, że ją widzi, bo ona po prostu nie wie co widzi.

Kup najlepszy zestaw na jaki stać Cię finansowo i nie kieruj się opiniami sprzedawców tylko zawodników. Byle czego też nie kupuj, bo z czasem odstawisz ją w kont, bo okaże się, że coś Ci w niej nie leży.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:01:13 pm »
Nie do końca się zgodzę. Na trąconej wodzie kolor ma pierwszorzędne znaczenie.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Maciek94

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:11:04 am »
Masz takie prawo i szanuję Twoje zdanie  ;)