Autor Wątek: Fishing Insurance  (Przeczytany 1763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
  • Born to fish, forced to work!
Fishing Insurance
« dnia: Luty 13, 2016, 09:01:09 am »
Witam wszystkich, mam pytanie do tych, ktorzy mieli stycznosc z ubezpieczeniem wedkarskim w tym kraju. Moje pytanie jest proste, CZY WARTO JE POSIADAC i czy naprawde jest tak jak pisza na stronie Angling Trust, ze jezeli ubezpieczymy np. sprzet wedkarski na kwote £1000 to zaplacimy £23.58 na rok czasu i jezeli w tym czasie cos sie wydarzy (kradziez, zniszczenie) z np. - "Rods, Poles, Reels, Tackle, Bait, Bags, Trolleys, Clothing, and Accessories specifically designed and purchased for fishing" - to otrzymamy rekompensate w wysokosci wartosci towaru w dniu zakupu jezeli towar nie jest starszy niz 3 lata? Jezeli to jest prawda to wydaje mi sie, ze jest to dobra i ciekawa sprawa. Co wy o tym myslicie?

Tutaj jest stronka, mozna sobie sprawdzic:

http://www.insure4sport.co.uk/fishingcare/

Born to fish, forced to work!

Offline Alzak

• Full Member
Odp: Fishing Insurance
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2016, 09:49:43 am »
Ja mam swój sprzęt ubezpieczony razem z ubezpieczeniem domu, nie kosztowało mnie to kompletnie nic extra, moja ubezpieczalnia aviva ma dość dobra renomę jeżeli chodzi o wypłacanie pieniędzy za ukradziony lub zniszczony sprzęt wędkarski.

Jedyne co musisz zrobić to zadzwonić do swojej ubezpieczalni i zapytać się o sprzęt wędkarski ile w twoim przypadku może to kosztować to nie mam pojęcia...

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2016, 10:19:32 am »
A czy na kazdy sprzet (kolowrotek, wedke itd.) musisz posiadac paragon zeby produkt byl objety ubezpieczeniem gdybys musial z niego skorzystac? Bo jezeli dobrze zrozumialem ze stronki Angling Trust to wlasnie tak jest? Ja niestety nie mam wszystkich paragonow :(

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2016, 10:32:48 am »
Każde ubezpieczenia są takie same. Pomaga tylko wtedy gdy papiery się zgadzają.  Jeśli masz paragony, faktury itd to dostaniesz zwrot.  Jeśli nie to wątpię że wogule rozpatrza sprawę.  Mogli by wziąść Tzw wartość rynkowa pod uwagę ale jestem w 100% pewny ze tego nie zrobią.  Tak działa ubezpieczenia na wszystko. 
Taki przykład mając auto podajesz gdzie stoi w nocy.  Jak Ci go Ukradna spod domu w nocy to ubezpieczenie posiadasz ale jak już stoi na ulicy akurat w ten dzień to możesz ich cmoknac. Pod kątem papierów to wystarczy ze masz jeden dokumentn nie tak np brak mot lub coś to tez możesz ich cmoknac.  Papiery, papiery i jeszcze raz papiery

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2016, 12:54:49 pm »
Każde ubezpieczenia są takie same. Pomaga tylko wtedy gdy papiery się zgadzają.  Jeśli masz paragony, faktury itd to dostaniesz zwrot.  Jeśli nie to wątpię że wogule rozpatrza sprawę.  Mogli by wziąść Tzw wartość rynkowa pod uwagę ale jestem w 100% pewny ze tego nie zrobią.  Tak działa ubezpieczenia na wszystko. 
Taki przykład mając auto podajesz gdzie stoi w nocy.  Jak Ci go Ukradna spod domu w nocy to ubezpieczenie posiadasz ale jak już stoi na ulicy akurat w ten dzień to możesz ich cmoknac. Pod kątem papierów to wystarczy ze masz jeden dokumentn nie tak np brak mot lub coś to tez możesz ich cmoknac.  Papiery, papiery i jeszcze raz papiery

Zdjęcie sprzętu wystarczy, tak samo z "contents" ubezpieczeniem wystarczy że jesteś w stanie udowodnić co miałeś w jakikolwiek sposób niekoniecznie papiery...

Niektóre sklepy zajmują się bezgotówkowa wymiana ukradzionego/zepsutego sprzetu.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2016, 05:30:39 pm »
Jeszcze się nie spotkałem żeby dostać zwrot czegokolwiek w jakikolwiek sposób bez paragonu.  Ale nie twierdzę że nie masz racji. 

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2016, 09:34:35 pm »
Jeszcze się nie spotkałem żeby dostać zwrot czegokolwiek w jakikolwiek sposób bez paragonu.  Ale nie twierdzę że nie masz racji.

To chcesz powiedzieć że za sprzęt zakupiony z "drugiej ręki" od osoby prywatnej czy to na forum czy na Gumtree itp nie dostaniesz zwrotu w razie kradzieży?

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2016, 10:16:24 pm »
Raczej będzie Ciężko udowodnić że go miałeś..... Nie dostaniesz na pewno.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2016, 10:21:58 pm »
Raczej będzie Ciężko udowodnić że go miałeś..... Nie dostaniesz na pewno.

No i tu się mylisz mam tyczke kupiona "second hand"  I wyraźnie pytałem o nią w mojej ubezpieczalni, ubezpeczajac sprzęt myślałem głównie o tyczce.

To nie PL że wszyscy Ci wszystko utrudniają...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 10:24:46 pm wysłana przez Alzak »

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2016, 10:26:41 pm »
Bo pytałeś... I mówiłeś co masz. Zostało to uwzględnione w ubezpieczalni. Ale każdy sprzęt z second hand po zawarciu umowy z ubezpieczalnia nie będzie uwzględniane,chyba....ze do nich zadzwonisz i dodasz

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2016, 10:58:50 pm »
Bo pytałeś... I mówiłeś co masz. Zostało to uwzględnione w ubezpieczalni. Ale każdy sprzęt z second hand po zawarciu umowy z ubezpieczalnia nie będzie uwzględniane,chyba....ze do nich zadzwonisz i dodasz

Dzwoniłem zapytać się o tyczke a powiedzieli mi że cały sprzęt do określonej kwoty jest ubezpieczony, nie wymieniłem co mam tylko o ogólna wartość sprzętu się pytali i czy coś jest warte więcej niż £2k( bo powyżej tej kwoty musi być osobno dodane do ubezpieczenia).

Ubezpieczenie które posiadam ma limit do £3k ubezpieczenia  na rzeczy znajdujące się poza domem.

Jakby komuś się chciało FAQ przeczytać i T&C odnośnie ubezpieczenia opisanego w oryginalnym poście to byście wiedzieli że nie jest potrzebny paragon żeby otrzymać odszkodowanie tylko "satisfactory proof of ownership" a jeżeli nie jesteś w stanie przedstawić rachunku albo dowodu zapłaty za sprzęt to wartość będzie liczona w dniu kradzieży a nie ile za to dałeś.

Warto zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zapytać się odnośnie swojego sprzętu bo może się okazać tak jak w moim przypadku że sprzęt łapie się pod ubezpieczenie domu.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 11:04:01 pm wysłana przez Alzak »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2016, 11:58:58 pm »
No to dobra ubezpieczalnia widocznie.  Miejmy nadzieję że nie będziesz nigdy musiał skorzystać z claima w tej sprawie ;-) aczkolwiek jak mówię trochę to wszystko za piękne na moje oko ;-)

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2016, 08:15:31 am »

Dzwoniłem zapytać się o tyczke a powiedzieli mi że cały sprzęt do określonej kwoty jest ubezpieczony, nie wymieniłem co mam tylko o ogólna wartość sprzętu się pytali i czy coś jest warte więcej niż £2k( bo powyżej tej kwoty musi być osobno dodane do ubezpieczenia).

Ubezpieczenie które posiadam ma limit do £3k ubezpieczenia  na rzeczy znajdujące się poza domem.

Jakby komuś się chciało FAQ przeczytać i T&C odnośnie ubezpieczenia opisanego w oryginalnym poście to byście wiedzieli że nie jest potrzebny paragon żeby otrzymać odszkodowanie tylko "satisfactory proof of ownership" a jeżeli nie jesteś w stanie przedstawić rachunku albo dowodu zapłaty za sprzęt to wartość będzie liczona w dniu kradzieży a nie ile za to dałeś.

Warto zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zapytać się odnośnie swojego sprzętu bo może się okazać tak jak w moim przypadku że sprzęt łapie się pod ubezpieczenie domu.
Ok, a skad wiadomo jaka jest wartosc sprzetu w dniu kradziezy?
Czyli zatem jezeli masz sprzet ubezpieczony na kwote £3k to po przedstawieniu ubezpieczalni "satisfactory proof of ownership" czym jak wczesniej napisales moze byc np. zdjecie sprzetu, to dla ubezpieczalni tak naprawde nie jest istotne czy sprzet nalezy do Ciebie czy tez do kolegi, bo jak udowodnic, ze sprzet na zdjeciu nie jest Twoj? Tu musi byc jakis kruczek, ktory zostal pominiety. Chyba, ze zle cos zrozumialem. Kto by ubezpieczal kota w worku, nawet w UK?

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2016, 08:28:46 am »

Ok, a skad wiadomo jaka jest wartosc sprzetu w dniu kradziezy?

Ustalanie wartości ukradzionego albo zniszczenego sprzętu zawsze jest ustalana przez "claim handlera" na zasadzie wartosci w dniu kiedy claim został zgłoszony.

Z tego co wiem to np Aviva współpracuje z Fostersem i Fishing Republic myślę że do nich częściowo jako "specjalistów" należy wycena sprzętu.

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2016, 08:32:42 am »
Tu musi byc jakis kruczek, ktory zostal pominiety. Chyba, ze zle cos zrozumialem. Kto by ubezpieczal kota w worku, nawet w UK?

Jaki kot w worku na takiej zasadzie działa każde "contents cover" czy myślisz że każdy ma dowody zakupu na wszystko co ma w domu?