Autor Wątek: Fotografia  (Przeczytany 3148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kudlaty1

• Hero Member
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2016, 09:37:44 pm »
Ładne zdjęcia :)
ale powiedz czy bez tego drugiego obiektywu też będą ładne zdjęcia jak będzie coś leżało lub stało jakieś 30 do 50 m ode mnie.

Ten obiektyw 18-55 to taki podstawowy obiektyw (ogniskowa),ktorym mozesz sobie zrobic fotke na rybach,jakis widoczek itp.(ma szerszy kat obejmowania kadru -tak po chlopsku)

Im obiektyw ma dluzsza ogniskowa tym masz wieksze przyblizenie ale zmniejsza sie kat kadrowania.

Osobiscie uzywam 18-55 (lub o podobnej ogniskowej) zawsze jak pstrykam sobie sam zdjecie z ryba lub komus albo jak chce uchwycic krajobraz lub pokazac lowisko (zobacz ten watek Piekno wedkarstwa,wszystkie zdjecia widoczkow ktore wstawilem byly robione 18-55)
Natomiast teleobiektywy typu 70-300 lub stalki o dlugiej ogniskowej uzywam do fotografii przyrodniczej typu ptaki.zwierzeta z daleka.itp

jak masz pytania to smialo

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2016, 09:39:42 pm »
Nie tylko sprzet robi robote..... trzeba miec tez do tego smykalke..... Sebastian ja ma jak widac.....
Prawda jest taka ze dobre zdjecie to mozna teraz nawet smartphonem zrobic..... nie zawsze i wszedzie ale mozna....
Najwazniejsze to pstrykac i pstrykac..... nabrac praktyki.

Dzieki Mario,pstrykac i pstrykac az lustro odpadnie ;D ;D ;D

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2016, 10:02:48 pm »
Powiedz coś o tym zestawie z drugim obiektywem bo widzę że Jesteś profesjonalistą fotografii :)

http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras-and-camcorders/digital-cameras/dslr-and-compact-system-cameras/nikon-d5300-dslr-camera-with-18-55-mm-f-3-5-5-6-zoom-lens-21802349-pdt.html

Powiedz jak wychodzą zdjęcia jeżeli nie ma światła jest szary dzień,jak wychodzą zdjęcia czy ta lampka w aparacie jakoś sobie radzi,czy raczej trzeba robić zdjęcia tylko jak jest dobre światło.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 08, 2016, 10:16:44 pm »
Sprzęt duzo robi. Bo małpką takiego zdjecia nie zrobisz. Musi byc SLR (single-lens reflex) - lustrzanka. Chodz są tez fajne nie lustrzanki i mozna robic super triki ale nastawianie balansu bieli nie jest tak szybkie. Trzeba klikac prawie jak na laptopie

Zdjecie dla mnie SUper i widze ze, Kudlaty lubi przesadzac z Balansem bieli - Duzo Kandeli dales ;) Nie moja bajka, ale zdjęcie fajne.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 11:26:08 pm wysłana przez KubaT »
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2016, 10:38:31 pm »
Powiedz coś o tym zestawie z drugim obiektywem bo widzę że Jesteś profesjonalistą fotografii :)

http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras-and-camcorders/digital-cameras/dslr-and-compact-system-cameras/nikon-d5300-dslr-camera-with-18-55-mm-f-3-5-5-6-zoom-lens-21802349-pdt.html

Powiedz jak wychodzą zdjęcia jeżeli nie ma światła jest szary dzień,jak wychodzą zdjęcia czy ta lampka w aparacie jakoś sobie radzi,czy raczej trzeba robić zdjęcia tylko jak jest dobre światło.

D5300 to aparat polprofesjonalny ale ma bardzo podobne parametry do D3300.Jak jest szaro albo ciemno To podnosisz czulosc matrycy ISO i jest lepiej.Duzo tez zalezy od obiektywu.Im "jasniejszy" tym lepiej.TRudno jest w trzech zdaniach opisac tricki jak podkrecic zeby wyszlo lepsze zdjecie przy gorszej pogodzie.A we wszystkich aparatach wbudowana lampa jest dobra z braku laku,jak sie nie ma zewnetrznej ;)

masz jeszcze zdjecie chwile przed wschodem slonca z tego obiektywu 18-55

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2016, 10:47:14 pm »
Sprzęt duzo robi. Bo małpką takiego zdjecia nie zrobisz. Musi byc SLR (single-lens reflex) - lustrzanka. Chodz są tez fajne nie lustrzanki i mozna robic super triki ale nastawianie balansu bieli nie jest tak szybkie. Trzen klikac prawie jak na laptopie

Zdjecia dla mnie i widze ze, Kudlaty lubi przesadzac z Balansem bieli - Duzo Kandeli dales ;) Nie moja bajka, ale zdjęcie fajne.
Dzieki
Lubie  ;D ,a temperature mam stala dla kazdego zdjecia 6150K.Reszte parametrow ustawiam na oko,bo ja glownie ptaszkom i innym gadom robie foty plus macro a do tego najczesciej uzywam stalek M42,gdzie nie mam potwierdzenia zadnego parametru oprocz czasu  :P ;)

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2016, 02:29:35 pm »
Kupiłem D5300, dzięki kudlaty1 za pomoc,mieliście rację że ten nikon p900 to że nie jest za dobry,bo pan w sklepie powiedział że jest dobry ale do zdjęć z zoomem. Jeszcze kolega mi doradził który ze mną pojechał a się okazało że od ma model D5100.
Muszę tylko zajarzyć te ustawienia manualne i do robienia zdjęć :)

Pozdrawiam

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2016, 05:22:18 pm »
Kupiłem D5300, dzięki kudlaty1 za pomoc,mieliście rację że ten nikon p900 to że nie jest za dobry,bo pan w sklepie powiedział że jest dobry ale do zdjęć z zoomem. Jeszcze kolega mi doradził który ze mną pojechał a się okazało że od ma model D5100.
Muszę tylko zajarzyć te ustawienia manualne i do robienia zdjęć :)

Pozdrawiam

Poczytaj sobie na necie jak sie ma czas do przeslony,do Iso i dlugosci obiektywu i potem tylko pstrykac :)