Autor Wątek: Fotografia  (Przeczytany 2164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiosna Piotr

• Gość
Fotografia
« dnia: Luty 08, 2016, 07:06:33 pm »
witam,

Chcę kupić lustrzankę, może jest ktoś kto się interesuje zawodowo lub hobbistycznie fotografowaniem i może doradzić jaką lustrzankę kupić. Dziś byłem w curris i upatrzyłem sobie coś takiego.

http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras-and-camcorders/digital-cameras/compact-and-bridge-cameras/nikon-coolpix-p900-bridge-camera-black-10125481-pdt.html?srcid=198&cmpid=ppc~gg~~~Exact&mctag=gg_goog_7904&s_kwcid=AL!3391!3!48099218615!!!g!77196844175!&ef_id=VnSBpgAAAC0ipv3q:20160208184842:s

Pozdrawiam

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2016, 07:11:10 pm »
Piotr jesteś pewien, że to lustrzanka? Bo chyba mi się wydaje, że jednak nie. Tylko tak "wygląda" ale obiektywy raczej nie są wymienne. To raczej rozbudowany kompakt.

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2016, 07:12:44 pm »
To nie jest lustrzanka masz rację ale fajnie wygląda,jeżeli lustrzanka to jaka ?

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2016, 07:17:59 pm »
Za taką kasę dostaniesz już zestaw z 2 obiektywami tylko trzeba trochę poszperać. Ja mam pentaxa K-R - chyba już nie jest w produkcji ale jak na moje amatorskie potrzeby sprawdza się rewelacyjnie. Nie jestem znawcą ale jak sam szukałem to jest mnóstwo polskich forum gdzie temat jest przewałkowany do dna.

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2016, 07:27:10 pm »
w sumie cały dzień szukam aparatu i są różne opinie to Canon lepszy od Nikona i na odwrót,na temat tego co znalazłem za dużo ludzi nie pisze,dlatego postanowiłem do naszej grupy temat wrzucić może ktoś podpowie albo wrzuci link dobrego sprzętu :)

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2016, 07:32:04 pm »
Jezeli chcesz amatorska lustrzanke o dobrych parametrach to Nikon d3300.ma dobre parametry,wysokie iso itp.Kupilem bratu zestaw kombinowany : body,obiektyw 18-55 vrII,teleobiektyw 70-300 tamrona ten lepszy (bardzo szybki autofocus i jest zajebiscie ostry jak na tele),torba,dwie baterie zapasowe i pilot wszystko nowki za 510f.nie kupuj coolpixa bo wyrzycisz kase w bloto.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2016, 07:36:24 pm »
Jak wejdziesz na : Optyczne.pl-aparaty to bedziesz mial opisane prawie wszystko co jest na rynku.
Druga sprawa to kasa.Mozna kupic sprzet zyleta ale trzeba duuuuzo wydac ;)

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 07:36:47 pm »
Moja mama która trochę w tym siedzi, też zaczynała od Nikona - jakiś podstawowy model nie pamiętam - ale miał zajebiste kolory nawet jak na lustrzanke. W sumie tak się dałem przekonać do tego typu sprzętu - zawsze uważałem że kupowanie lusterka i robienie foto na "AUTO" to bzdura. Jedak jak już masz taki sprzęcik nawet amatorski to możliwości są Mega. Ten model co podałeś zdecydowanie bym odpuścił.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2016, 07:49:26 pm »
Moja mama która trochę w tym siedzi, też zaczynała od Nikona - jakiś podstawowy model nie pamiętam - ale miał zajebiste kolory nawet jak na lustrzanke. W sumie tak się dałem przekonać do tego typu sprzętu - zawsze uważałem że kupowanie lusterka i robienie foto na "AUTO" to bzdura. Jedak jak już masz taki sprzęcik nawet amatorski to możliwości są Mega. Ten model co podałeś zdecydowanie bym odpuścił.
masz na mysli coolpixa czy d3300?

Ja robie D3000 najtanszym modelem jaki jest i najbardziej badziewiastym,na manualu.shit totalny, iso uzytkowe max to 400,a jednak robie fotki macro,przyrode itp.    :)

D3300 ma iso 12800gdzie uwazam,ze przy amatorskich modelach to rewelka.

Mozna kupic body za 1200f ale wtedy przydalyby sie dobre szkla ktore tez kosztuja po kilka kola.Do amatorskiej fotografii?

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2016, 07:52:27 pm »
coolpixa ;)

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2016, 08:02:38 pm »
dziś mogłem po robić zdjęcia tylko w sklepie tym nikonem i rewelacja te zoom 83x,
mój budżet to 500f nie dużo,a że nie znam się na lustrzankach ani na lepszych kompaktach to ten Nikon Coolpix mi się spodobał bo ładnie wygląda no i też ładne zdjęcia robił, mam stary kompakt za 300zł kupiony z 8 lat temu  :( ,czas na zakup czegoś lepszego na kolejne 5 może więcej lat.

Jeżeli możecie wstawcie linki z aparatami jakie polecacie :)
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 08:07:25 pm wysłana przez Wiosna Piotr »

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2016, 08:06:40 pm »
przyklady z mojej najtanszej i najgorszej puszki  ;)

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2016, 08:47:45 pm »
Ładne zdjęcia :)
ale powiedz czy bez tego drugiego obiektywu też będą ładne zdjęcia jak będzie coś leżało lub stało jakieś 30 do 50 m ode mnie.

Offline Mario

• Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2016, 09:03:10 pm »
Nie tylko sprzet robi robote..... trzeba miec tez do tego smykalke..... Sebastian ja ma jak widac.....
Prawda jest taka ze dobre zdjecie to mozna teraz nawet smartphonem zrobic..... nie zawsze i wszedzie ale mozna....
Najwazniejsze to pstrykac i pstrykac..... nabrac praktyki.