Autor Wątek: Okuma Dead Ringer czy Daiwa Exceller jiggerspin  (Przeczytany 884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noskill

• Newbie
  • *
Okuma Dead Ringer czy Daiwa Exceller jiggerspin
« dnia: Luty 02, 2016, 06:08:25 pm »
Witam.
Jako że po kilku latach pobytu w anglii chciałbym znowu zacząć przygodę z wędkowaniem chciałbym prosić o pomoc w zakupie pierwszej wędki.

A mianowicie po kilku dniach poszukiwań natrafiłem na dwie wędki które mnie zainteresowału.

Pierwsza z nich to Okuma Dead Ringer 250cm, 5-20g wyrzutu i 110 gram wagi, cena ok 28 funtów

Druga to dosyć znana Daiwa Exceller Jiggerspin 270cm, 8-35g wyrzutu i 155g wagi, cana 52 funty

Czy ktoś z was miał już stycznosć z kijem Okumy ? Cenowo wypada on o wiele lepiej niz kijek Daiwy, ale nie wiem jakie jest jego zachowanie. Jego waga również jest ciekawa ponieważ przy dlugosci 250cm waży on zaledwie 110 gram.
Czy jednka lepiej dołożyc kasy i kupić podobno bardzo dobrego Excellera Jiggerspin ?

W 99% będę łowił z brzegu na jiggerki, przeważnie w Coventry Canal i Avon River i od czasu do czasu lepsze łowiska jak juz poznam gdzie jeżdzić.

Dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2016, 06:16:25 pm wysłana przez Noskill »

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
Odp: Okuma Dead Ringer czy Daiwa Exceller jiggerspin
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2016, 06:16:08 pm »
Siemanko ;) miło poznać,mamy taki dział przywitalnia ;D ;D,a potem to już z górki ;D ;D

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2016, 06:25:13 pm »
Chłopaki coś napewno Ci doradzą,bo spinningistów tutaj jak w Moskwie rakiet ;D ;D ;D

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2016, 06:31:57 pm »
Nie znam tych kijów. Ale ja zawsze wybrał bym lzejszym.

Inna sprawa jakie te kije mają akcję. MID, fast? Fasty są lepsze do jigowania ( łowienie okoni , sandacze, szczupaków jak nie żerują). Middium natomiast do lepsze do łowienie kleni , prągów gdzie przynętę trzeba ciągnąć a nie podbijać. Wtedy przy zacięciu nie wyrywa się przynęty razem z pyskiem.

Wybór należy co ciebie.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2016, 06:36:06 pm »
Exceller używałem ale ultra light.  Bardzo lubiłem ten kij dopóki drzwi samochodu nie skończyły jego zywotu. 
Ośmielił byn się stwierdzenie że kij za 28f nie może być dobry.  Pamiętaj co tanie to drogie.  W wedkarstwie to się bardzo sprawdza