Autor Wątek: Grzechotka  (Przeczytany 508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
Grzechotka
« dnia: Styczeń 21, 2016, 09:38:39 pm »
Czy ktos z was używał grzechotki dopinaniej np.do przyponu lub przynęty ,wiem ze jest cos takiego,taki klips z grzechotka ale nie moge znaleść nigdzie,nie chodzi mi o taki do gum wkręcany

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
C&R

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: Grzechotka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:44:21 pm »
Szczerze Wierzysz w działanie grzechotek?  Ja sam nie wiem ale pierwsze słyszę o jakiejś dopince. 

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:45:05 pm »
Czy ktos z was używał grzechotki dopinaniej np.do przyponu lub przynęty ,wiem ze jest cos takiego,taki klips z grzechotka ale nie moge znaleść nigdzie,nie chodzi mi o taki do gum wkręcany

Jarek zobacz w sklepie zabawkowym  ;D ;D ;D

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:49:43 pm »

Takie cos

C&R

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:31:55 am »
Ja wiedziałem mniej więcej o co chodzi.  Problem w tym czy to wogule ma sens? Robi przypon jeszcze bardziej widoczny.  Prawie żadne gumy oprócz savage gear nie mają grzechotek a świetnie łowia ryby. Nie no oczywiście wybór należy do ciebie ale nie uważam ze to pomoże

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
Grzechotka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2016, 07:41:26 am »
Zauważyłem ze jerki i Sweepery z grzechotka są bardziej skuteczne w brudnej wodzie,chyba chodzi o wibracje

C&R

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2016, 08:18:33 am »
Zauważyłem ze jerki i Sweepery z grzechotka są bardziej skuteczne w brudnej wodzie,chyba chodzi o wibracje

Zgodze sie z Toba w 100%.Tez to zauwazylem.W wodzie metnej lub gdy jest juz ciemno grzechotka spelnia swoje zadanie.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:00:32 pm »
Może coś w tym jest;-) a w czystej może w niektórych przypadkach nawet odstraszyć podejrzewam.  W sumie grzechotki zazwyczaj mają najdroższe przynęty ;-) musi coś w tym być

Offline Krismuaythai

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2016, 01:55:59 pm »
Temat grzechotek, moim zdaniem zależy od wiary użytkownika w nie. Jeden będzie mówił ze jest co super akcesorium podnoszące atrakcyjność przynęty inny zaś na odwrót. Ja należę do sceptyków takich rozwiązań, z pewnym wyjątkiem ale o tym za chwile. Trzeba sobie zadać pytanie- czy coś w naturze grzechocze pod woda?? Z moich doświadczeń zawsze staram sie używać przynęt jak najbardziej zbliżonych do naturalnego pokarmu w danym zbiorniku, wyjątkiem są sandacze i sumy łowione nocą. Właściwie moim zdaniem, grzechotka ma sens tylko w nocy przy zasadzce na te dwa gatunki, głownie to one zerują w nocy, przy niskim świetle grzechotka mi sie sprawdzała, sadze ze przez dodatkowa fale hydroakustyczną, która poprzez "nienaturalność" w środowisku ryb pozwalała zaciekawić, bądź szybciej zlokalizować ofiarę drapieżnikowi. To są moje subiektywne odczucia co do grzechotek  :)

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:03:56 pm »
Temat grzechotek, moim zdaniem zależy od wiary użytkownika w nie. Jeden będzie mówił ze jest co super akcesorium podnoszące atrakcyjność przynęty inny zaś na odwrót. Ja należę do sceptyków takich rozwiązań, z pewnym wyjątkiem ale o tym za chwile. Trzeba sobie zadać pytanie- czy coś w naturze grzechocze pod woda?? Z moich doświadczeń zawsze staram sie używać przynęt jak najbardziej zbliżonych do naturalnego pokarmu w danym zbiorniku, wyjątkiem są sandacze i sumy łowione nocą. Właściwie moim zdaniem, grzechotka ma sens tylko w nocy przy zasadzce na te dwa gatunki, głownie to one zerują w nocy, przy niskim świetle grzechotka mi sie sprawdzała, sadze ze przez dodatkowa fale hydroakustyczną, która poprzez "nienaturalność" w środowisku ryb pozwalała zaciekawić, bądź szybciej zlokalizować ofiarę drapieżnikowi. To są moje subiektywne odczucia co do grzechotek  :)

Szczupak tez zeruje w nocy ale malo osob o tym wie :)
Grzechotka jak tez agresywne przynety moga odstraszyc drapieznika jesli jest leniwy i ostrozny a czesto sie tak dzieje jak woda jest czysta jak w kranie.
Co do naturalnych kolorow to tez zalezy od kaprysu ryb,bo do czego przyrownac np seledynowa gume 6" albo czarna salamandre7"?
Wskazowka.
Drapieznik inaczej "patrzy"na kolory jak ludzie.Z dna przy roznej przejzystosci wody drapieznik widzi odcienie "do gory"pod swiatlo inaczej.W wodzie metnej nie jazynowka tylko ciemn e,wrecz czarne plus efekt w postaci halasu.Woda czysta kolory naturalne.A ostre kolory to po to zeby tego pajka wku....ic  ;D

Offline Krismuaythai

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2016, 11:27:45 am »
@kudlaty masz racje nie twierdze ze kolory "techno" są niepotrzebne. Chodziło mi bardziej o to ze staram sie używać przynęt jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Kolory takie jak seledyn, marchewka itp używam rownież, ale sporadycznie. Szczupaki zerują raczej do dwuch godzin po zachodzie i na dwie godziny przed wschodem. Przysłów szczupaka w nocy zdarzał mi sie tylko w takich porach. Sandacze łapałem nawet po drugiej w nocy...  ;)

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2016, 09:08:07 pm »
To właśnie jest ciekawe w żerowaniu szczupaków ,kolory dźwięki ,ultra dźwięki ,wibracje ,boczna linia,a te największe i tak biorą na bladą i bezglowa padlinę która leży na dnie i nic prócz smrodu nie robi

C&R