Autor Wątek: DRAGON NANO CLEAR 8  (Przeczytany 1567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
  • Born to fish, forced to work!
DRAGON NANO CLEAR 8
« dnia: Styczeń 21, 2016, 06:06:19 am »
Witam wszystkich,
Zastanawiam się nad tym jaką plecionkę kupić na ten sezon (ehh... przyszedł czas na wymianę starej) i pomyślałem, że warto by się dowiedzieć co nieco od was chłopaki co byście polecili. Myślę o plecionce DRAGON NANO CLEAR 8 przeźroczysta. Może miał ktoś z nią do czynienia, bo z opisu na stronce internetowej wydaje się być naprawdę godna uwagi. Dodam tylko, że mam zamiar łowić na nią piki ;)

To jest opis ze strony:

Nowa plecionka NanoCLEAR 8 to następczyni rewelacyjnej plecionki C-Thru. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, w trakcie produkcji zastosowano nanotechnologię w procesie barwienia włókna HPPE (tzw. Nanocrystals Dyeing Process).

Dzięki kierunkowemu ułożeniu kryształków barwnika, światło zamiast się odbijać – ulega załamaniu i niemal całkowitemu rozproszeniu. Co bardzo ważne, zjawisko to występuje w pełni dopiero pod wodą, a efekt jest różny w zależności jej głębokości. Na przykład: na głębokości 1 m widzialność plecionki spada o ponad 80%, a przy 3 m – o prawie 95%. Jeżeli dodać do tego, że NanoCLEAR 8 jest w większości wypadków bardzo dobrze widoczna nad wodą, otrzymamy linkę wędkarską o idealnych, z punktu widzenia wędkarza, parametrach optycznych, dobrze widzianą przez łowiącego, a niewidoczną dla ryb. NanoCLEAR 8 jest nierozciągliwa, okrągła w przekroju, a użyte do jej wyprodukowania włókno typu HPPE drugiej generacji, wzmocnione dodatkowo Amilanem, gwarantuje znakomitą wytrzymałość statyczną i dynamiczną. Wszystkie te parametry czynią ją idealną do łowienia metodami dropshot oraz swimbait, a także do innych, delikatnych metod połowu. Grubsze średnice znakomicie sprawdzą się do ciężkiego jerkowania czy połowu dorszy w morzu. Plecionka konfekcjonowana jest na szpulach po 135 metrów i zapakowana w nowoczesne, hermetyczne opakowanie.

Z góry dzięki za info.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 06:10:33 am wysłana przez NuNo1983 »
Born to fish, forced to work!

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: DRAGON NANO CLEAR 8
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2016, 07:49:33 am »
No wiec akurat mam /miałem styczność z plecionka c-thru od dragona a to ta sama plecionka.  Nie pamiętam tylko czy była 8 splotowa bo było to dawno.  Powiem tak ze dobrze ja wspominam była mocna i nie platala się. A co do niewidzialnosci to hmm. To działa w czystej wodzie.  Plecionka zaraz łapie kolor wody przez co traci swoją niewidzialnosc.  Generalnie ja uważam że wszelkie jasne lub białe plecionki są gorsze od zwykłych zielonych lub szarych. 
Większość wód w uk ma lekko zielony lub brązowy kolor przez większość roku.  Z drugiej strony wiele osób uważa (ja nie do końca)  ze Szczupakowi kolor i grubość linki nie przeszkadza wogule. 
Jaka cena tej plecionki?

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2016, 08:09:49 am »
OK . Ja jakos odszedlem od precionek dragonowskich.
ALe te to bym wyprował.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Szymon82

• Hero Member
  • Nie szaty zdobią człowieka.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:44:29 am »
Kuba czego używasz bo też muszę wymienić i nie wiem co kupić...
C&R

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:21:26 am »
Kuba czego używasz bo też muszę wymienić i nie wiem co kupić...

Obecnie
Nanofil 0.08 - Bialy
PowerEye 0.08 - od Predatora (jest gdzies post na forum)
i na grube ryby - Xzonga 0.14 - od predatora - na tym to czolg wyciagne. (chyba 11kg na wezle o ile pamietam)
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Szymon82

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:42:21 am »
 DAIWA J-BRAID X8 Ciekawi mnie ta plecionka...
C&R

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:08:15 am »
Kiedyś używałem Dragona Invisible Braid i .....klenie od niej spier..... ;) Mnie ta teraz interesuje   http://www.agmdiscountfishing.co.uk/sunline-super-braid-15lb-150mtrs-orange-p-5745.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 11:14:00 am wysłana przez Brygiel »

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
  • Born to fish, forced to work!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:50:32 am »
No wiec akurat mam /miałem styczność z plecionka c-thru od dragona a to ta sama plecionka.  Nie pamiętam tylko czy była 8 splotowa bo było to dawno.  Powiem tak ze dobrze ja wspominam była mocna i nie platala się. A co do niewidzialnosci to hmm. To działa w czystej wodzie.  Plecionka zaraz łapie kolor wody przez co traci swoją niewidzialnosc.  Generalnie ja uważam że wszelkie jasne lub białe plecionki są gorsze od zwykłych zielonych lub szarych. 
Większość wód w uk ma lekko zielony lub brązowy kolor przez większość roku.  Z drugiej strony wiele osób uważa (ja nie do końca)  ze Szczupakowi kolor i grubość linki nie przeszkadza wogule. 
Jaka cena tej plecionki?
W Polsce 0.12mm kosztuje ok. 120 zl., ale czym ciensza tym drozsza. Teraz wlasnie wyczytalem, ze jest juz wersja ULTRA Nano clear 8x, ktora jest znacznie drozsza, no i ponoc lepsza od tej, ale skoro koledzy pisza ze od tych "niewidzialnych" ryby uciekaja, to ja sie chyba zdecyduje na zakup tej ULTRA, bo wyszla tez wersja Fluo, a co tam niech strace :).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 11:56:18 am wysłana przez NuNo1983 »
Born to fish, forced to work!

Offline Szymon82

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2016, 12:16:31 pm »
Ja jednak kupilem Daiwa Tournament 8 uzywalem jej w zeszlym sezonie i bylem zadowolony :) 300m za 24f to dobra cena :)
C&R

Online JAARO

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2016, 03:53:23 pm »

Ja jednak kupilem Daiwa Tournament 8 uzywalem jej w zeszlym sezonie i bylem zadowolony :) 300m za 24f to dobra cena :)
Dla mnie najlepsza pletka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
C&R

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2016, 11:54:53 am »

Takowej używasz JAARRO ? czy tej bez EVO?

C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Online JAARO

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2016, 01:00:32 pm »

Takowej używasz JAARRO ? czy tej bez EVO?

C&R

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2016, 12:03:01 am »
Dzięki prezes ;)
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/