Autor Wątek: Free fishing stretch  (Przeczytany 1863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
Free fishing stretch
« dnia: Marzec 18, 2015, 11:43:07 pm »
 ;D

Offline radoslaw_cz

• Jr. Member
  • **
  • Kogut
    • Moje wyprawy
Odp: Free fishing stretch
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2015, 01:41:42 pm »
Prezes na tych odcinkach obowiazuja tylko okresy ochronne oile dobrze pamietam ? :)
P.A.A. - Fly Fishing Section

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2015, 06:21:06 pm »
No tak to prawda  :D
Ale o co w tym poście chodzi  ??? :-\ Nabijanie postów  ;)

Offline radoslaw_cz

• Jr. Member
  • **
  • Kogut
    • Moje wyprawy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2015, 09:28:02 am »
Prezes pewnue gdzies na nocce siedzi chcial napisac zdanie to wyszla mu tylko mina :D
P.A.A. - Fly Fishing Section

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:48:13 am »
Bo będę musiał w końcu przetestować moje magiczne guziczki i ukrócić to nabijanie postów :)

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2015, 10:13:05 pm »
Jesli to temat free strech to piszcie o odcinkach,gdzie wolno lowic tylko z fisging license!!!fORUMOWICZE,ZWLASZCZA TACY CO ZACZYNAJA LOWIC W UK, nie wiedza gdzie,co ,i jak.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2015, 11:18:33 pm »
Free fishing stretch  :D

Panowie to po przetłumaczeniu znaczy :
Idz po przyjeżdzie do Anglii prosto na ryby  ;) :D
albo i nie  :D ;D

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2015, 03:38:42 pm »
Panowie jak wiecie gdzie sa takie odcinki rzek,kanałow lub jęziorko to proszę tu napisać  gdzie można połowić na licencję podstawową bez kosztów zakupu day ticketa w jakimś klubie-To jest ABC wędkarstwa w UK dla ludzi którzy dopiero przyjechali i nie orientują się gdzie i jaki odcinek należy do jakiegoś tam klubum i na pewno po przyjeżdzie nie będa wydawać po 30 albo i więcej funi aby zostać membershipem w jakimś klubie bo nie mają pieniędzy  i nie wiedzą gdzie znależć dany klub -myślę żę to co niektórym ułatwiło by początki w UK ;)

A więc wasze domysły i posty powyżej nie są na temat i mogliśćie spojrzeć na datę postu który napisałem  w tym czasie nie mieliście nawet dostępu do forum bo go nie było ponieważ z Kubą dopiero budowaliśmy je  i tu panie CNCrob jest pan chyba moderatorem ?to co się z tym robi -mam też guziczki!

Bo będę musiał w końcu przetestować moje magiczne guziczki i ukrócić to nabijanie postów :)

Brawo dla Kudłatego chociarz jeden zakminił o co chodzi w temacie :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2015, 03:45:34 pm wysłana przez Prezes »

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 19, 2015, 04:06:56 pm »
A to jest link do strony od której ja zaczynałem poszukiwania wody w UK kilka ładnych lat temu-- http://www.dofreefishing.com
w górnej części macie regiony w Anglii,Szkocji,Walii wystarczy kliknąć na dany region a wyskoczą darmowe odcinki do łowienia ż zwykłą licencją zakupioną na poczcie za 27funi---chyba to troszkę ułatwi poczatkującym łowienie i nie wydawanie pieniędzy których nie mają zazwyczaj po przyjeżdzie do UK.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2015, 12:42:13 am »
Jednym z odcinkow gdzie mozna lowic bez dodatkowych oplat na licencje w East Yorkshire jest odcinek rzeki Derwent.jest to odcinek od Barmby Barrage(sluza ujscia rzeki do river Ouse) do pierwszego mostu.Dla wedkowania jest udostepnione okolo 2.5 miles wody,z tym,ze te 2.5miles jest udostepnione patrzac od sluzy na lewy brzeg.Po prawej stronie mozna isc brzegiem(od sluzy) okolo 1mile.Dalej sie nie przejdzie ze wzgledu na fabryke uzdatniania wody.Sa ladne szczupaki ale nie jest to tak ,ze sie pojdzie i zlowi,ze wzgledu na wachania poziomu wody.Sa ladne okonie,wegorz,ploc,karp, leszc i niby brzana ale w to nie wierze.W gps wystarczy wpisac Barmby Barage east yorkshire i nie ma mozliwosci zabladzic bo to slepa ulica na odcinku kilku mil a dalej nie ma gdzie jechac. pozdro :)

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2015, 12:55:53 pm »
Witam. Jako zr wiem po sobie jak ciezko jest znalezc poczatkujacym co I gdzie dokleje cos od siebie do tematu.
http://www.visitthames.co.uk/things-to-do/fishing/FREE-FISHING

Link ten opisuje odcinki na rzece Tamizie I rzece Kennet na ktorych potrzeba tylko Fishing Licence.

Raz bylem w Reading na jednym z tych odcinkow I musze orzyznac ze polowic sie da. Male rybki wchodza na pikerka jak szalone. Widzialem kilku spinningistow, wiec mysle ze tez warto sprobowac. Jedyny mankament to lodzie motorowe, ktore czasami przeszkadzaja jednak.

Free to fish obowiazuje takze na stawie w Black Parku pomiedzy Slough I Uxbridge. Obawiazuje tam jednak pewien regulamin wiec prosze zaznajomic sie z tablicami informacyjnymi. Jeziorko jest pelne fajnych rybek I trzy leszcze patelnie od 56-65cm plus lin 42cm jak na jeden jedyny raz wedkowania to moim zdanie calkiem niezle. W dni wolne od pracy moze byc jednak troche tloczno na sciezkach dookola stawu.

Offline Lukasz.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2017, 03:28:41 pm »
Nawiązując do linku o odcinkach bez dodatkowych opłat, dzisiaj byłem  na Tamizie dokładnie tutaj
 https://goo.gl/maps/s8qXwgCxAwB2
i była tabliczka ze wymagany dodatkowy permit czy chodzi o tą formę?
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/603664/LIT_6647.pdf

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2017, 10:13:02 pm »
Hey,

Cieżko mi powiedzieć to co była za tabliczka. Może to była tabliczka jakiegoś klubu. Mogłeś zrobić zdjęcie bo cieżko wywnioskować o czy mówisz. Odcinek rzeki może nalezy do jakieś klub, lub trzeba zaopatrzyc się w bilet jednodniowy.

Forma którą załączyłeś dotyczy łapania na sluzach( locks) i zaporach (weirs). Taki bilet pokazanych lock keeperowi upowazni cie do łowiena przy zaporze. Oczywiście lock keeper musi otworzyć tobie furtkę i zaprowadzi (wskazać) tobie miejsce.

PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Lukasz.

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:16:15 pm »
Następnym razem zrobię fotkę i dołączę, a tak macie jakieś sprawdzone miejscówki gdzie nie trzeba dodatkowej opłaty na tych odcinkach Tamizy? dodam jestem z Hounslow i wybrałbym się na jakieś posiedzenie przez weekend.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2017, 10:26:22 pm »
Lukasz z calym szacunkiem. Na tym forum nikt tobie nie poda miejscowek bo to byla by smierc dla miejscowki.

Dobra rada, jak chcesz połapać i nie tracic czasu to znadz klub  który bedzie przychylny tobie. Bo tak stacisz czas i kase a w drugiej opcji stracisz tylko kase a bedziesz miał rezultaty ;)
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.