Autor Wątek: Sezon 2016  (Przeczytany 33835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Sezon 2016
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 27, 2016, 09:58:59 am »
Gratulacje dla tych co polowili ;)

Offline Przemko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 27, 2016, 03:30:27 pm »
Ładne rybki Panowie! Gratulejszyn:-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 03, 2016, 02:53:05 am »
Razem z Kamilem (kop3k) wybraliśmy się na nockę, na łowisko  Sonning. Mocne nęcenie, zestawy na 60-70 metrach, alarmy... Było jednak spokojnie. Kamil złowił  o północy pięknego leszcza -swoją życiówkę 66 cm! Ja dopiero o ósmej rano nawiązałem 'kontakt' z rybą - i wpadła łopata pod 60 cm. Około 11- miałem wejście stada, i udało się złowić trzy duże leszcze, 67,65 i pod 60 cm. Najskuteczniejszy okazał się zestaw z podajnikiem do białych robaków Drennana 70 gram z alignerem (jeden biały sztuczny i kilka żywych na krótkim przyponie z hakiem nr 12 z Matrixa).

U nas jeszcze woda zimna jak diabli, Kamil nie mógł utrzymać leszcza do zdjęcia, taki był zimny (drań) :)

Pozdrawiam!

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 03, 2016, 11:06:05 am »
Gratuluje rybek. Najwyzszy czas ruszyc sie z domu i jechac na te łopaty... ::)
Catch & Release

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 07, 2016, 12:31:11 pm »
We wtorek wyskoczyłem na Milton Lake z tyczką, ale tym razem bez kosza a z krzesełkiem Cuzo :) NIestety, prognoza pogody na BBC mnie oszukała - nie zabrałem parasola, bo miało być OK, a tutaj 2 godziny deszczu! Na dodatek z gradem :o Zmokły mi cztery litery, biorę parasol teraz na każdą wyprawę już :)
Łowiłem od 12,30. Ryba na początku nie współpracowała, było kilkanaście osób dzisiaj. Ale później już ruszyło... Zwłaszcza końcówka była mocna. Wpadło kilkanaście linów 40-45 cm, jeden karaś (tylko jeden, nie żerowały dzisiaj), kilka płoci w tym jedna powyżej 30 cm, ładna wzdręga i drobnica. A z krzesła łowi się rewelacyjnie.

Jako ciekawostkę podam, że zanęta do Metody z Trapera (gotowiec), zamknięta szczelnie i wilgotna, nie tonęła ??? Po nawilżeniu - dalej nie tonęła ??? Dopiero jak nalało deszczu do pudełka, szła na dno. Nie wiem jak u Was z tą zanętą, ale mi coś nie gra :D

Pozdrawiam!

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
  • Jedziemy Na Ryby Youtube
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 03, 2016, 08:09:42 pm »
Pierwsze liny na nowym łowisku,:D

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 03, 2016, 08:58:45 pm »
Ładne rybki, pozazdroscic i gratuluje  8). Ja jeszcze nie złowiłem w UK lina, ale moze sie uda w tym roku. Pozdrawiam
Catch & Release

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 03, 2016, 09:03:51 pm »
Piekne prosiaczki.Graty!

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 03, 2016, 09:10:53 pm »
Dzięks się nie spodziewałem takich :D

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 07, 2016, 08:48:29 pm »
Ładna pogoda, miło spędzony dzień na Twynersh Farm dał pare ładnych rybek z rana. Pierwszy lin złowiony w UK, 45cm no i najwiekszy leszcz 61cm jednego dnia takie wisienki na torcie. Ogolnie 4 leszcze, lin i pare ploci. Dodatkowa atrakcja bylo tarlo karpi, miło popatrzec bylo jakie okazy tam plywaja. Pozdrawiam

Catch & Release

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 08, 2016, 11:11:59 am »
Gratuluje udanej sesji :) pozdro

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 08, 2016, 05:09:49 pm »
Wielkie dzieki, nastepnym raz oby jakis karpik wpadl badz duzy Lin ahh.. 8)
Catch & Release

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 08, 2016, 07:02:33 pm »
Graty Maciek! Łowiłeś na 7mce? Ciężko trafić tam lina...  :)

My z Kamilem, czyli kop3k wybraliśmy się wczoraj na nockę. Miał to być linowy raj czyli Linear Fisheries pod Oxfordem, ale dostaliśmy cynk od Daniela, że wszystkie miejsca są tam pozajmowane przez karpiarzy. Tak więc zmiana planów, wykupienie przeze mnie członkostwa w Farnham AS i dzida na Stillwater Front Lake w Aldershot, Widoki ładne, ale pamiętałem to łowisko sprzed 4 lat, że było raczej trudną wodą, ryb z marszu się nie łowiło oprócz płotek i okonków. Rozmowa z wędkarzami dała nam informacje, że nic nie bierze. Na spławik dwóch starszych panów nie miało ani jednego brania, a jeden łowił tyczką ??? Ale OK, w planie był lin, lin, lin i może coś jeszcze...

Jak się rozkładaliśmy to wtedy ryba zaczęła się pokazywać, na powierzchni. WIęc spokojnie się rozbijaliśmy, wiedząc, że trzeba czasu aby zeszła do dna, a było głęboko. Pod wieczór zaczęły się brania, wolne ale były. Zaczęły wpadać leszcze, takie od 50 do 60 cm, przy czym na stanowisku Kamila o dziwo były większe. Noc to w miare regularne brania, Kamil miał ich znacznie więcej, łowił w liliach, a ja na ich skraju. Spodowałem 4 razy gdy robiło się cicho, za każdym razem dawało to efekt, Kamil nie musiał, ryba trzymała się w jego miejscówce.
Nad ranem atakowane przeze mnie miejsce przy samym brzegu dało branie - wpadł wpierw leszcz (przy brzegu - tarło...) a po dwóch godzinach coś silniejszego i wreszcie upragnione zielone złoto - lin 44 cm.
Skończyliśmy łowić o 1 po południu. Wynik - u mnie 10 leszczy i jeden lin, u Kamila 18 leszczy. U mnie działał dumbells żółty, pellety w ogóle, wyraźnie ryba działała 'wzrokowo'. U Kamila rządziły białe robaki, używał zestawu z podajnikiem do białych z Drennana z krótkim przyponem, ja używałem dwóch typów podajników z amortyzatorem, sprawdzały się :)

NA koniec smutna refleksja. Po rozmowie z bailiffem okazało się, że wpuszczone tu ileś lat temu sumy spacyfikowały drobnicę, nie ma już tam płoci, okoni, karasi i liny są bardzo rzadkie. Został leszcz, karp, szczupak no i sum. 4 lata temu łowiłem tam wagglerem i miałem cały dzień wiele ryb, płoci i okoni do 25 cm. Było ich dużo. Teraz? Są same większe ryby, wycierają się, ale szczupak i sum wszystko pożera. Umrą duże ryby i co dalej? Tak to jest jak się bawi z naturą... >:( Łowisko staje się rajem dla karpiarzy, ci się tylko cieszą!

Pięknie wyglądające łowisko i lilie - ale w nich liny to już ostatnie niedobitki. Miałem szczęście złowić jednego z ostatnich...

Takiego ciemnego prosiaczka, 44 cm

Kamil i jego jeden z największych leszczy, 60 cm

Moje dwa modyfikowane podajniki z amortyzatorem. Jeden to Drennan do białych, przycięty tak aby miał burty

Pozdrawiam!

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 08, 2016, 07:38:32 pm »
Graty Maciek! Łowiłeś na 7mce? Ciężko trafić tam lina...  :)

My z Kamilem, czyli kop3k wybraliśmy się wczoraj na nockę. Miał to być linowy raj czyli Linear Fisheries pod Oxfordem, ale dostaliśmy cynk od Daniela, że wszystkie miejsca są tam pozajmowane przez karpiarzy. Tak więc zmiana planów, wykupienie przeze mnie członkostwa w Farnham AS i dzida na Stillwater Front Lake w Aldershot, Widoki ładne, ale pamiętałem to łowisko sprzed 4 lat, że było raczej trudną wodą, ryb z marszu się nie łowiło oprócz płotek i okonków. Rozmowa z wędkarzami dała nam informacje, że nic nie bierze. Na spławik dwóch starszych panów nie miało ani jednego brania, a jeden łowił tyczką ??? Ale OK, w planie był lin, lin, lin i może coś jeszcze...

Jak się rozkładaliśmy to wtedy ryba zaczęła się pokazywać, na powierzchni. WIęc spokojnie się rozbijaliśmy, wiedząc, że trzeba czasu aby zeszła do dna, a było głęboko. Pod wieczór zaczęły się brania, wolne ale były. Zaczęły wpadać leszcze, takie od 50 do 60 cm, przy czym na stanowisku Kamila o dziwo były większe. Noc to w miare regularne brania, Kamil miał ich znacznie więcej, łowił w liliach, a ja na ich skraju. Spodowałem 4 razy gdy robiło się cicho, za każdym razem dawało to efekt, Kamil nie musiał, ryba trzymała się w jego miejscówce.
Nad ranem atakowane przeze mnie miejsce przy samym brzegu dało branie - wpadł wpierw leszcz (przy brzegu - tarło...) a po dwóch godzinach coś silniejszego i wreszcie upragnione zielone złoto - lin 44 cm.
Skończyliśmy łowić o 1 po południu. Wynik - u mnie 10 leszczy i jeden lin, u Kamila 18 leszczy. U mnie działał dumbells żółty, pellety w ogóle, wyraźnie ryba działała 'wzrokowo'. U Kamila rządziły białe robaki, używał zestawu z podajnikiem do białych z Drennana z krótkim przyponem, ja używałem dwóch typów podajników z amortyzatorem, sprawdzały się :)

NA koniec smutna refleksja. Po rozmowie z bailiffem okazało się, że wpuszczone tu ileś lat temu sumy spacyfikowały drobnicę, nie ma już tam płoci, okoni, karasi i liny są bardzo rzadkie. Został leszcz, karp, szczupak no i sum. 4 lata temu łowiłem tam wagglerem i miałem cały dzień wiele ryb, płoci i okoni do 25 cm. Było ich dużo. Teraz? Są same większe ryby, wycierają się, ale szczupak i sum wszystko pożera. Umrą duże ryby i co dalej? Tak to jest jak się bawi z naturą... >:( Łowisko staje się rajem dla karpiarzy, ci się tylko cieszą!

Pięknie wyglądające łowisko i lilie - ale w nich liny to już ostatnie niedobitki. Miałem szczęście złowić jednego z ostatnich...

Takiego ciemnego prosiaczka, 44 cm

Kamil i jego jeden z największych leszczy, 60 cm

Moje dwa modyfikowane podajniki z amortyzatorem. Jeden to Drennan do białych, przycięty tak aby miał burty

Tak, łowiliśmy na pit nr 7, z tego co się pytałem przy kupnie ticketa, bailif powiedział  mi że na lina i leszcza najlepiej iść na pit nr 7, a pod koniec dnia jak przyszedł do mnie i pytał się co złowiliśmy, jak mu powiedziałem, że złowiłem lina 45cm to się zdziwił i to bardzo. No, ale jak to bywa w wedkarstiwe... Gratuluje wam połowu i oby inne były jeszcze lepsze ! :) Pozdrawiam serdecznie !
Catch & Release

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 22, 2016, 08:42:59 pm »
W piątek Kamilem i Danielem wybraliśmy się na nockę na Badshot Lea Big Pond, klubową wodę Farnham AS, w pogoni za czymś grubym. Spodowaliśmy, nęciliśmy, łowiliśmy - zazwyczaj na 50 metrach. Ryby były średnio chętne do współpracy - do tego tylko leszcze. ale solidne - w granicach 2 - 2.5 kilograma. Rano, po 10tej zmieniłem taktykę i spróbowałem zestawu aligner bolt rig z podajnikiem do białych robaków, na 15 metrach. No i tutaj efekty zaskoczyły, bo wpadły piękne 4 liny, konkrety. Dokładnie 50, 51, 55 i 58 cm, o 2 cm mniej niż moja życiówka. Walka jak z 10 kilowym karpiszonem :D
Tak więc ogólny wynik to 5 leszczy w granicach 50-60 cm i cztery liny. Brania zielonych złotek na brzanówce z alarmem to coś co zostaje na długo w pamięci. OOooodjazd! :D

Najbardziej cieszy fakt, że jest woda, nie komercyjna, gdzie można połowić fajne ryby, różnych gatunków, są tam nawet amury i sumy...

[/quote]
Pozdrawiam!