Autor Wątek: Czeburaszki  (Przeczytany 1086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
Czeburaszki
« dnia: Grudzień 10, 2015, 11:56:05 pm »
Cześć
Surfujać na necie znalazłem takie oto kanadyjskie ciężarki w stylu czeburaszki. Są do dostania w UK pod adresem
http://www.lure-anglers-shop.co.uk/stringease-fastach-football-weights-p-493.html
A to link na stronę producenta
http://www.stringease.com/products.php?cat=weights
Producent robi dwie wersje: "pocisku" i piłki futbolowej (amerykańskiej).
Trochę drogo ale fajny jest ten pomysł z zapięciem haka przynęty.
Czy ktoś z Was tego używał a może ma doświadczenia z innymi (rodzimymi) produktami.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Czeburaszki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2015, 12:27:03 am »
Generalnie fajny to sposob zbrojenia przynet. Dzieki takiemu zbrojeniu przyneta zopelnie inaczej sie zachowuje. Dzieki temu ich nie trzyma jej glowka duzo bardziej lusterkuje"kolebie na boki". Drugi plus mozna uzwac hakow offsetowych zbrojac przynete bez zaczepowo. Ogolnie uzywam kulek prawiej jak czeburaszki. I sie sprawdzaja na roznych wodach.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2015, 07:35:48 am »
Jarek juz się nie chwal.  Każdy wie ze to zdjęcia z przed paru lat jak jeszcze umiales łowić :-P

A zupełnie poważnie widziałem to w innych sklepach w uk i na eBay tak samo.  Szczególnie podoba mi się zbrojenie podwójnym hakiem gdzie groty wychodzą w dół przynęty.  Nie zakłóca to wogule pracy Przynęty i jak jarek napisał jest dużo więcej ruchu tej przynęty

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2015, 11:35:21 pm »
Jarek
Podpowiedz proszę jakie czeburaszki byś polecił (producent) oraz jaka generalnie gramatura jest dobra do załóżmy dwóch sytuacji:
1) wrzucanie 10-12 cm gum w trzciny z hakiem offsetowym (czyli generalnie żeby guma dość daleko poleciała ale nie grzęzła w roślinności)
2) do normalnego łowienia z opadu na głębokościach 3-7 metrów (podobne gumy).
Oglądałem na stornach sklepów polskich różne czeburaszki i generalnie są dwie konstrukcje: z oczkami na stałe oraz takie co mają wyjmowany drut wygięty powiedzmy w "kształt spinacza do papieru" który się wsuwa do ciężarka.
Jak zauważyłem te z oczkami na stałe dodatkowo potrzebują agrafek do łączenia do haczyka.
Czy ten drut w drugim typie czeburaszki jest dość mocną konstrukcją czy raczej przy większej rybie może się rozciągnąć i stosuje się go raczej do lżejszych przynęt i mniejszych ryb.
Jaki producent robi dobre czeburaszki (widziałem na internecie że dość popularne i ogólnie dostępne są mikado)
Dzięki za poradę.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2015, 03:21:28 pm »
Z oczkami na stale maja powiedzmy minus ze trzeba sie zaopatrzyc w kolka lacznikowe i zmiana gramatury (glowki) nie nalezy do przyjemnych bo trzeba sciaga z koleczka zaklazac druga. Z wyciaganym drutem sa duzo latwiejsze do wymiany i kolko jest nie potrzebne.
Co do doboru ciezaru to jest tak samo jak z glowkami jigwogymi. Jesli bedzie za ciezka to bedzie grzezla w zielsku tak jak glowka jigowa.
Dobor wagi na glebsze lowiska jest uzalezniony od aktywnosci ryb jesli sa aktywne to wiadomo 20-25g bedzie ok bez problemu ryba sie skusi przy agresywnym odpadzie jesli jednak nie ma bran na ciezkie warto po kombinowac z gramatura czyli coraz lezejsze probowac. Ale tez 2-3 rzuty lowiac w opadzie jesli nie sie nie dzieje wykonac 2-3 rzuty  sprobowac na wleczonego . Druga sprawa dobor przynet. Ja generalnie wykonuje 5-6 rzutow jedna przyneta i zmieniam. Czyli np. kopyto 4L ktore ma dosc agresywana praca jesli nie daje efektow zmieniam na lunker shaker'a lub zwykle kopyto 4" ktore ma mniejszy ogonek i wytwarza mniejsze wibracje. I trwa to mniej wiecej do moment trafiena w kolor i wtedy glownie tym biczuje wode. I jesli mam kontakt ale ryba jest nie do zacicia wtedy zaczynam znow szukac innej przynety ktora ja skusi.

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2016, 08:05:31 pm »
Cześć
Będąc w PL na święta znalazłem bardzo fajne czeburaszki które są pozbawione wady związanej z trudną wymianą przynęt na kółkach łącznikowych. I dostępne w szerokiej gramaturze: mustada kupiłem :7g, 10g, 14g (a jeszcze dostępne są 21g i 28g). Oraz kupiłem na spróbowanie czeburaszki dragona 20g i 25g i one też mają bardzo prosty sposób wymiany oparty na agrafce (z tego co pamiętam dragon też ma szeroki zakres gramatur). Ceny mustada to około 18pln a dragona 5-6pln. Mustad ma tę zaletę że jest spłaszczony od dołu więc jak przynęta opada na dno to stoi a nie przewraca się na boki.
Dodatkowo kupiłem bardzo fajny patent Cormorana do mocowanie świetlików na szczytówce: oparty jest na piankowej gumie; większa jest przecięta wzdłuż do nakładania na wędkę. Wydaje mi się że guma jest delikatniejsza dla powierzchni delikatnej szczytówki; nie rysuje jej tak jak niektóre plastikowe uchwyty.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2016, 09:42:05 pm »
Na jerkbait.pl jest gość co robi i sprzedaje czeburaszki od 2 do 56 g

Sent from my GT-S7275R using Tapatalk

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2016, 10:03:52 pm »
Ja kupiłem te co trzeba kółka i stwierdzam że to pomyłka.  Wymiana tego w zimny dzień to dramat