Autor Wątek: pomocy!!!  (Przeczytany 1163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz1983

• Newbie
  • *
pomocy!!!
« dnia: Listopad 27, 2015, 12:29:51 pm »
panowie jaki blank pod wędkę na rzeczki w UK, lamiglas czy phenix, a może coś innego?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Odp: pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2015, 01:07:17 pm »
Zalezy na co sie nastawiasz.
Ja gownie poluje na Oknie i Pike ale za kleniem tez biegam.
Mam jedna wedke lzejsza  na blanku CDEXN-792ML CDBLEXNANO2235-0519
Dluga mocniejsza to CDEXN-862MH CDBLEXNANO2260-0835

Specifikacja ponizej:
http://www.fishingcenter.com.pl/composite_developments_blanki_spinningowe.php
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Mateusz1983

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2015, 03:44:04 pm »
dzięki za info

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2015, 11:12:22 am »
Ja kupiłem z myślą o  kanałach, rzekach i nie wielkich wodach na których łowie.
Ten kij nie widziałem przed kupnem tego testu, ale jak zobaczyłem to się ucieszyłem że dokonałem właściwego wyboru :)

http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/343-savage-gear-bushwhacker-228cm3-18g
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline Mateusz1983

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2015, 12:23:57 pm »
SpinKris myślę bardziej o zbudowaniu sobie wędki, dlatego seryjny kijek nie dla mnie

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2015, 12:36:17 pm »
SpinKris myślę bardziej o zbudowaniu sobie wędki, dlatego seryjny kijek nie dla mnie

No spoko  8) skoro chcesz budować własny kij to powinieneś wiedzieć czego chcesz a nie pytasz  o blank itp każdy blank jest wybierany po kogoś indywidualnie. A ludzie którzy wybudowali sobie kija w pracowni, wiedzieli doskonale czego chcą tak ja myślę.  ;)
Kuba ma takie kije i nie tylko on tu na forum. Na 100% wiedział jaki  będzie dla niego odpowiedni. używając wielu innych kiji przed zrobieniem własnego. Mogę się mylić ale jak będę się przed zrobieniem w pracowni kija tym kierować.
Ale jak chcesz budować sobie wędkę  to musisz  według mnie przerobić ze 20 szt wędek żeby wiedzieć  co lubisz jak lubisz i czemu lubisz budowanie własnego kija z czystej teorii mija się z celem.
Ponieważ nie wiesz czy będzie dla ciebie lepszy kij szybki, wolny czy ma to być paraboliczny czy pól paraboliczny a może akcja szczytowa itp etc..... Jak nie przerobiłeś i nie wiesz to zbudowanie takiego kija  może być wyrzuceniem pieniędzy w błoto :)

Ja będę sobie też budował kijek w pracowni, ale dopiero za 2-3 lata :) bo chce wiedzieć  jaki kij będzie mi odpowiadał (a tego się nie dowiesz od nikogo tylko od samego siebie )a z teorii to można sobie zupę ugotować takie moje zdanie ;)
Przerobie kilka kiji, kilka łowisk na których łowię i łowić będę, wtedy będę wiedział czego chce. do tego potrzebna jest według mnie praktyka  i to nie krótka  ;)

Ps.
Według mnie kijek z pracowni to tania  i porządna wędka, w porównaniu z tym ile musisz przerobić standardów żeby się dowiedzieć czego tak naprawdę z tej pracowni Ci  i  Mi potrzeba :)
Oczywiście możesz to zrobić za pomocą 20-30 wędek z pracowni zanim znajdziesz tą odpowiednią :)
Bogaci żyją inaczej :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 12:57:06 pm wysłana przez SpinKris »
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2015, 03:23:18 pm »
Kris to nie do konca jest tak ze wiedzialem czego chce. Bo tez ciagle szukam.
Wiem tyle ze wiekszosc wedek jakie kupilem bylo po prostu za ciezkie dla mnie i nie mialy dobrej sprzezytkosci przy wyrzucie.

Blanki wybieralem takie jak ma Hubert. Chcialem miec cos sprawdzonego. NO i cena nie urywala glowy. Bo sa blanki po 200 funtow.
Ja chce miec wedki co najmniej 2 ktore obsluza mnie w przedzialele gramatury od 5 do 40 gr. Pierwsza do 20gr a druga do 40gr. Bo te blanki maja zapas. Przy tym bede mogl wyrzucic na dobra odlegosc. I nie bede musial odpoczywac po godzinnym podbijaniu przynenty.

Mam Mikado Lexusa z ktorym spedzilem dobre godziny na Tamizie w poszukiwaniu okoni. Miesnie odpowiednie juz sobie wyrobilem. Teraz uzywam kijow lzejszych przy ktorych nie mecze i jestem dluzej skupiony.
Z pikemi moze byc podobnie jak nie biora. Trzeba lapac powoli, metodycznie obrzucac metr po metrze. Az jak ja to mowie "zrzucisz mu przynente na glowe" i wezmnie.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2015, 04:02:15 pm »
No ale jak pisałem wiesz czego chciałeś, pomacałeś u Huberta itp połowiłeś sporo. to inna bajka niż kupowanie z teorii, nie wspomnę ze sam właściciel metodyczni tłumaczy o co chodzi w kupowaniu od niego a ze sklepu ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 04:05:48 pm wysłana przez SpinKris »

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2015, 04:18:55 pm »
Ciężko jest przeskoczyć z wędki seryjnej na blank z pracowni. Potrzeba trochę czasu żeby się wstrzelic.
A co do życia bogatych...kto zabroni biednemu bogato żyć?

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2015, 04:56:32 pm »
Nikt nie zabroni chyba że on sam sobie zabrania :)

Co do wstrzelenia się w wędkę  z pracowni  to nie wiem jak jest bo nie mam takowej :) ale ja jak zmieniam wędkę to muszę  się do każdej wstrzeliwać, niby wędka to wędka ale każda inna tak jak samochody  :) jeden wejdzie w zakręt 200km i drugi ale każdy inaczej, w jednym przy 200 siedzisz jak u mamusi na pączkach a w drugim jak u pani dyrektor na dywaniku a ba 200 cisną :)