Autor Wątek: Cło  (Przeczytany 947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pearch87

• Hero Member
Cło
« dnia: Listopad 08, 2015, 09:51:09 pm »
Chciałem zakupić coś na ebayu.  Ale się obawiam cła. W niektórych aukcjach Pisze ile cło wynosi a w niektórych nic nie pisze. O co z tym Chodzi?

yalla10

• Gość
Odp: Cło
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2015, 08:01:50 am »
Za lest co to jest. Customs w UK sa bardzo ostrożni. Daj znać co chcesz kupić i skąd a ja sie postaram dowiedziec jak to wyglada

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2015, 08:27:58 am »
Baitcaster quantum smoke z USA.  Połowę tańsze są niż tu. Znalazłem za 90£ a tu są i po 200...

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2015, 09:03:53 am »
Mu chyba chodziło o konkretny link do aukcji bo przecież każdy sprzedaje inaczej ;) tak myślę  :D
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2015, 10:18:14 am »
Jak kupowalem jakas rzecz z USA za ok 300 funtow. Dostalem fakture do zaplacenia cla na ok 70 funtow. Zaplacilem i sprawa zawatniona.

Perchu , Oni ci wysla fakture i sprawa zalatwniona.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2015, 11:43:02 am »
Czyli do sumy zakupu trzeba doliczyć  cło, w twoim przypadku Kuba to zapłaciłeś za całość 370f tak? dobrze zrozumiałem ?
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2015, 01:01:17 pm »
Tak musiałem zapłacić cło. Tak działa cło, chyli koszty wzrosły.

Tak samo jak chcesz wziąć Stelle z JP to musisz zapłacić cło.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2015, 01:21:21 pm »
Bardziej chodziło mi o to ze jedni piszą ze trzeba zapłacić i podają ile a inni nie. Dlatego nie wiedziałem czy tam gdzie nie podają tez to cło jest czy jest jakoś kombinowania. Widziałem kolesia który pisał że wszystkie jego ceny mają już wliczone cło. Wiem ze da się zanizac wartości wtedy cło niższe ale to dla nich ryzyko

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2015, 08:22:22 pm wysłana przez pearch87 »

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2015, 06:32:17 pm »
Ci co nie podają to chyba taki chwyt marketingowy  8)

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2015, 08:21:13 pm »
to czy zaplacisz clo zalezy od tego czy celnik uzna ze nalezy oclic;] A to zalezy od tego czy:
- paczka jest zadeklarowana jako zakup czy jako prezent, ale
- jesli jest ubezpieczona na sume wyzsza niz limit to clo przywala,
- celnik i tak moze uznac ze zajrzy do srodka
Do zaplacenia wtedy masz clo + VAT od ceny zadeklarowanej, ale jak bedzie zanizona to celnik zawsze moze zagooglac...

Przerabialem juz kilka razy i w sumie to kwestia szczescia.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2015, 08:29:53 pm »
Jesli kupujesz od osoby prywatnej to moze pojdzie Ci na reke i zanizy wartosc. Jesli to jest sklep to bedzie wartosc przesylki rzeczywista z tego wzgledu ze na taka kwote ubezpieczaja przesylke.
Clo jest to okolo 8% plus vat tutejszy czyli 20%.
Dodatkowy koszt to 8 funtow bo tyle cie skasuje Parcelforce ze odebranie paczki z cla (mimo ze zaplaciles za przsylke)
Suma sumarum wyjdzie Ci 10-15 funtow taniej a poczekasz ze 2 tygodnie na paczka :D

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2015, 11:52:48 pm »
Ja kiedyś próbowałem sobie skonfigurować kołowrotek w kilku sklepach w USA i w Cabelas w moetodach płacenia możesz wybrać pełną opłatę która obejmuje cło i wszystkie podatki (jak wybierasz tą opcję to pokazuje się info że nie będzie więcej opłat).
Jak też spróbowałbym we francuskiej odnodze decathlonu sklep pecheur.com- mają wiele amerykańskiego sprzętu i jak piszą jest on pokryty gwarancją producenta a wiadomo że jak się coś zepsuje to taniej odesłać do francji niż do stanów.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2015, 07:17:32 am »
Wychodzi na to ze mimo że taniej o połowę niektóre rzeczy tam są to nie warto. Gadałem z gościem czy zanizyl by wartość ale napisał ze to u nich przestępstwo i ze nie może. 

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2015, 04:27:52 am »
Witam.
Moim zdaniem warto... Byc moze nie wszystko ale ja osobiście zamawianiem pare razy mimo cła. Czasem sie upiecze, innym razem nie. Nie zamawialem co prawda sprzętu wędkarskiego ale części do samochodów terenowych. Większość z Australii. Najwiecej cła zapłaciłem za zestaw naprawczy zwrotnic do nissana patrola. Cena zakupu 150£, przesyłka do Uk 50£, cło 70£. Oryginalny zestaw jaki zamawialem w Uk to cena okolo 650£. Kalkulacja jest prosta. Zalezy co zamawiasz ... I ile masz szczęścia. Moim zdaniem i tak sie oplaca.
Pozdrawiam

yalla10

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2015, 09:01:55 pm »
Daj linka co chcesz kupić i zobaczymy czy można to sprowadzić bez cła i płacąc osobna za przesyłkę zorganizowana przez ciebie. Mam pare kontaktów ktore mogą sie przydać

Sent from my iPhone using Tapatalk