Autor Wątek: Skuteczne przynęty na szczupaka  (Przeczytany 2994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SpinKris

• Hero Member
Skuteczne przynęty na szczupaka
« dnia: Październik 15, 2015, 12:06:26 pm »
Panowie jak w temacie. wiem że to temat rzeka i jest tego masa w necie ale na pewno każdy z was ma jakieś swoje sprawdzone i ulubione zabawki do poławiania szczupaków... ;)

Może byśmy się podzielili naszymi skutecznymi skarbami itp ja ostatnio łowie na to i powiem że tam gdzie łowie to działa.
A dostałem jedna Imitacje płotki  od Anglika w prezencie resztę sobie dokupiłem, bo  na prezent otrzymany wyjąłem jednego a drugi  obciął mi w niej ogon :)

KORUM NEW PIKE FISHING SNAPPER DRONES SOFT LURES

C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline SpinKris

• Hero Member
Odp: Skuteczne przynęty na szczupaka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2015, 03:18:27 pm »
Nie będę zakładał nowego tematu napiszę tu o c mi caman  8)

A wiec  mości Panowie i Panie, mam miejsce na wodzie gdzie jest roślinność  podwodna  a między  nią  tafla wody jest może 10-20cm max stoją tam często  duże szczupaki. ale nie mam jak ich dopaść.... Bo zanim on dopłynie guma już  siedzi w roślinie a ja poprowadzę  za szybko to nie goni jej, wiadomo jesień są leniwe i oszczędzają energie, macie jakieś swoje  powierzchniowe patenty?

Potrzebował bym coś    sporego a zarazem lekkiego coby nie zeszło niżej niż 5cm pod wodę  ;) za pomoc i ewentualny lik do zakupu będę wdzięczny :)

Myślicie że to się nada?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 03:36:45 pm wysłana przez SpinKris »
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2015, 03:37:06 pm »
Slider pływający Salmo.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2015, 03:45:37 pm »
Slider musi mieć miejsce, a tam jest  go jeden malutko, jeden luk slidera i siedzi w  czci-nach  czy bagnie. Będę  następnym razem to zorbie fotkę miejsca :)

myślałem jeszcze o popku ale to chyba już nie czas na pluski, choć spróbować można tylko muszę kopić  nie mam nic na razie oprócz gum które kupuje na eBay od UK-Lurse  ;p :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 03:48:25 pm wysłana przez SpinKris »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2015, 04:09:22 pm »
Kris na tym polega wędkarstwo ze czasem trzeba kombinować.  Hubert poddał ci dobra opcje.  Są jeszcze sweepery od salmo i wiele innych płytko schodzacych przynęt.  Możesz próbować blaszki oraz gumy bez obciążenia. Trochę mam wrażenie ze ty byś wszystko chciał naraz opanować i dla ciebie wędkarstwo to bardziej gadzeciarstwo. 

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2015, 04:21:55 pm »
Kris na tym polega wędkarstwo ze czasem trzeba kombinować.  Hubert poddał ci dobra opcje.  Są jeszcze sweepery od salmo i wiele innych płytko schodzacych przynęt.  Możesz próbować blaszki oraz gumy bez obciążenia. Trochę mam wrażenie ze ty byś wszystko chciał naraz opanować i dla ciebie wędkarstwo to bardziej gadzeciarstwo.

Na jakie raz ja łowie  ponad 30lat :) to że 6 lat nie łowiłem  i  trochę wypadłem z rynku nie świadczy o mojej niewiedzy wędkarskiej, co do kombinowanie to już trochę  a właściwie za 30h spędziłem tam w tym miejscu  gumy na off-setach tez próbowałem... :) co do salmo to łowiłem na nie 8lat temu nie nadają się na to miejsce prędzej poper, maruder tyle że niema małych maruderów :| a c do tego od razu wszystko  to prezes, mam złowionych szczupaków miliony ale nie w UK  ;)

Zastanawiam się jeszcze na tym
http://www.ebay.co.uk/itm/Lot-6-Rubber-Soft-Frog-Baits-Fishing-Lures-Top-water-5-5cm-2-2inch-/181872482733?tfrom=181873144766&tpos=top&ttype=price&talgo=undefined

ps.
Ja z kolei mam wrażenie że ty czasem wszystkiego co pisze nie czytasz i traktujesz mnie jak bym tydzień temu zaczął łowić i miał max 10lat :)   
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 04:52:05 pm wysłana przez SpinKris »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2015, 05:01:29 pm »
Ja nikogo nie traktuje ani źle ani z góry.  Poprostu ja jak wędkuje to kombinuje sam. Cała frajda jak dla mnie związana z wedkarstwem polega na dochodzeniu do pewnych rzeczy samemu. My na forum jesteśmy by pomóc jak najbardziej i ciesze się ze jesteś "aktywnym" forumowiczem.  Być może poprostu nie jestem przyzwyczajony ze osoba która złapała miliony szczupakow pyta o przynęty na nie ;-)
Co do poperow i tego typu rzeczy się nie wypowiem bo ich nie stosuje. 

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2015, 05:18:52 pm »
Pytam bo nigdy nie łowiłem  na takich płyciznach jakie są w UK pyzatym zanim coś napisze to przetrzepie  cały net itp w Polsce zawsze omijałem  bagna i ciapy, mam ty fajnych wielkich jezior że nie każdy chce  brodzić po zaroślach :) tu mi się nawet spodobało takie łowienie ekstremalne  na płytkim  z ciężkimi dojściem do wody.
Wygooglować sobie  przynęty pływające to nie problem a na pewno szybsze od prowadzenia tematu na forum full firm się reklamuje itp
Myślałem  że  ludzie łowiący i dalej w to wierze robią swoje  coda  własnie do takich przypadków :) Spędziłem tam cały weekend no ale z samymi gumami nie poradziłem tam nic.
Dociążałem  gumę na Off-Secie  a w zasadzie próbowałem 1g kulką pod brzuchem ale zawile to nie dało, myślałem też o kawałku  wełny  przewleczonej przez brzuch co by spowolniło gumę ale nie maiłem  takiego materiału przy sobie .
No cóż będę kombinował dalej może  coś wspólnymi siłami tu na forum tez wymyślimy :) poszukam gdzieś jakiegoś styropianu bo myślę że kulki styropianowe  mogą  tam mocno odciążyć przynętę. :)
Nie będzie to łatwe bo   w tyłek kolkę ołowiu a w głowę styropian i off-set  do tego :)

Znalazłem jeszcze takie cudo współczesnej technologi :) :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Savage-Gear-3D-Hollow-Frog-jumping-or-reaction-frogs-pike-predator-lures/191401503580?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D33424%26meid%3D8a892fd4b187406f8375d7b232553e4f%26pid%3D100009%26rk%3D7%26rkt%3D10%26mehot%3Dag%26sd%3D181873144766
Ps.
Samo w sobie wędkarstwo to gadżeciarstwo i kombinatorstwo :) dlatego poniekąd  ludzie je lubią bo ile ludzi tyle sposobów :)
Ps.2 Co do złowienie miliona szczupaków i niewiedzenia jak złapać kolejnego to normalna rzecz, uwierz mi że będziesz całe życie łowił złowisz ich  10mil i zawsze spotkasz kogoś co czegoś cię nauczy i Ty kogoś,  Za to  też kocham łowienie  ze  masę sposobów i kombinacji. I do tego natura nam daj non-top nowe  ciekawe miejsca i zawady :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 05:34:18 pm wysłana przez SpinKris »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 02, 2015, 06:40:51 pm »
Mowie ci spróbuj blaszki małe.  nie ma nic lepszego

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2015, 06:51:39 pm »
ok spróbuje ale t miejsce nie wiem czy mi da możliwość b to tak jak by Ci to wytłumaczyć hmmm , jak Ty byś chciał łowić za drzwiami w pokoju na płytkim. To są krótkie żuty na  płytkie , obawiam się ze zanim zwinę luz, blacha będzie w zielsku bo tam praktycznie się nie rzuca tylko podrzuca :)

Znalazłem to. 

http://www.ebay.co.uk/itm/SPINNING-MEPPS-SYCLOPS-SILVER-BLACK-SPIN-FISHING-FLASHER-ALL-SIZES-/361417541215?var=&hash=item54262a065f:m:mfGXHLAI5P-tf-ikww4YEdw

Myślę że jest OK  kupie i sprawdzę i zdam relacje :) mam nadzieje  ze w dziale rekord, ;p  bo takie kloce tam pływają  i stoją nie wiem czemu jeszcze na płytkim (Za ciepło)?. W Polsce o tej porze  szczupak już  na głębokie poszedł za rybą .  ;)

I to
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 09:21:10 pm wysłana przez SpinKris »

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2015, 09:03:36 pm »
Szczerze właśnie dziwi mnie ze szczupak dalej na plyciznach siedzi ;-) daj znać jak poszło

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2015, 09:17:39 pm »
Spinnery od spinmada. Dość wolno opadają i dają duży opór.

Kris, Perch dobrze gada. Bądz profesorem. Każda wymiana zdań, podejrzewam że skłania do przemyśleń przynajmniej 15 osób.

Tylko milczą ;/
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2015, 09:28:41 pm »
Spinnery od spinmada. Dość wolno opadają i dają duży opór.

Kris, Perch dobrze gada. Bądz profesorem. Każda wymiana zdań, podejrzewam że skłania do przemyśleń przynajmniej 15 osób.

Tylko milczą ;/

I oto chodzi coś się dzieje .... ;)
A tak na poważnie to wszystkiego odrazy nie kupie, będę testował po kolei. Tylko teraz chyba od popka .

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2015, 10:51:14 pm »

Myślę że jest OK  kupie i sprawdzę i zdam relacje :) mam nadzieje  ze w dziale rekord, ;p  bo takie kloce tam pływają  i stoją nie wiem czemu jeszcze na płytkim (Za ciepło)?. W Polsce o tej porze  szczupak już  na głębokie poszedł za rybą .  ;
[/quote]

Zauwazylem,ze  te szczupaki ktore stoja pod powierzchnia wogole nie biora.Ostatnio pare razy widzialem szczupaki ktore jakby sie wygrzewaly na plytkiej wodzie i mialy totalnie w d... moje przynety(do tego wokolo plywala drobnica).wszystkie ,ktore byly lowione,braly z glebszej wody.

ja bym uzyl duzej gumy z szerokim kopytem na samym haku i prowadzil ja jak martwa rybke w dziwnych podciagnieciach pod sama powierzchnia.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2015, 10:58:02 pm »
zywiec tuz pod powierzchnia sie napewno sprawdzi:P