Autor Wątek: Power Pro  (Przeczytany 987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SpinKris

• Hero Member
Power Pro
« dnia: Październik 14, 2015, 05:32:46 pm »
Jak wybrać na spinning  do połowu szczupaka bo jest tych odmian wiele :) Weście coś doradźcie :)
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline Mario

• Sr. Member
Odp: Power Pro
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2015, 05:57:53 pm »
Od kilku lat uzywam green moss 0.15 i 0.19 i nie narzekam...... powiem wiecej..... polecam.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2015, 06:18:46 pm »
A czym się różni > green moss od S8S?
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2015, 07:21:56 pm »
moss green to ciemna zielona super8 slick to juz linka 8-io splotowa zwykla PP to 4 splotowka. Osobiscie nie polecam s8s. Zawiodlem sie na niej jest przegrubiona i dziwnie zachowuje w wodzie zwykla pp jest lepsze mimo ze w przeciwienstwie od s8s jeczy na przelotkach ale trzyma przynajmniej parametry

Offline Mario

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2015, 09:39:44 pm »
Jarek, ostatnio na Rutland jakims dziwnym trafem przyneta mi poszla pod lodke, efektem bylo to ze plecionka poszla pod silnikiem i nie moglem jej przelozyc pod sruba bo wiatr za bardzo bujal........ pozostalo tylko zwinac zestaw przeciagajac pod spodem sinika......... oczywiscie zwijajac zgarnolem chyba caly smar z uchwytu trzymajacego silnik i ramie od sruby. Plecinka na kolowrotku zrobila sie grafitowa ale......... nabrala takiego poslizgu ze hoho....... i jeczec tez przestala.......... mozna? Mozna  ;)

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2015, 10:39:45 am »
Dzięki Panowie  za pomoc :)

Mam jeszcze jedno pytanko jakie średnice są optymalne  na szczupaka zęby nie była za słaba i można było daleko rzucać :)

Z waszą pomocą wybrałem coś takiego 0.19mm-13kg czy lepiej 0.15-9kg?
 http://www.ebay.co.uk/itm/POWER-PRO-BRAID-MOSS-GREEN-135M-SPOOL-PIKE-BRAID-/370537984300?var=&hash=item5645c8f12c
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 10:43:43 am wysłana przez Kris »

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2015, 10:49:36 am »
Moje preferencje im ciensza tym lepsza. Po prostu dalej leci przy wyrzucie i mnie zdmuchuje wiart.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2015, 11:02:31 am »
No to zakupiłem 0.15-9kg zobaczymy :) jak się sprawdzi :)

Bo tak naprawdę to ludzi Power Pro 0.10 4,5kg chwalą a jak patrze np na Team Dragon 0,10 7.9kg to  ma  większą wytrzymałość

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2015, 11:33:43 am »
Wytrzymalosc tylko na papierze.
Ja sie zawiodlem na dragonie. Zupelnie inna klasa linek. Dragon stawia duze opory. przy duzysz przynentach nie ma to znaczenia ale jak zaczynasz lapac szybko i na male przynenty. To to wogole sie nie sprawdzielo.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2015, 11:48:41 am »
No i już nie mam kaca moralnego ze źle wybrałem : ;)

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2015, 03:19:20 pm »
Kris co do wytrzymalosci to tez jest roznie bo sa na ebayu dostepne linki pp na rynek europejski wytrzymalosc liniowa i na rynek amerykanski wytrzymalosc na wezle i czasem masz ze 0.15mm na 7kg a czasem 9 lub wiecej.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2015, 08:45:32 pm »
Ja uzywam na szczupaki Savage gear HD4 Finezze 0.13.Jestem bardzo zadowolony.Jedyny maly minus to szum na przelotkach(ale mi to nie przeszkadza)

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2015, 10:17:02 pm »
Cześć
Ja używam dwóch rodzajów plecionki: zaczynałem od Mistrall Shiro 0,19; 0,23 i 0,25 (zarówno zielona jak i fluo żółta). Zdjąłem 0,19 i zastąpiłem ją Power Pro 0,28 (20kg; 30 lb). Obecnie mam ją na dwóch kołowrotkach spinningowych i jestem bardzo zadowolony (wersja moss green). Natomiast dwie grubsze shiro pozostawiłem na multiplikatorach i też jestem zadowolony (na polskich forach mają dość dobre opinie w zakresie plecionek budżetowych).
Wiem że niektórzy powiedzą że dość grube te power pro ale dają gwarancje holu i wyczepiania przynęt z roślinności.
Nie zauważyłem żeby rzuty były krótkie.
Do tego używam tylko lączników bezwęzłowych odkąd kiedyś mi pękła pletka na węźle przy holu szczupaka.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2015, 11:38:31 pm »

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2015, 12:40:08 am »
To widze ze konkretny zestaw. Uzywam laczniki ale przy lince 14lb zeby miec moc liniowa. 0.28 to chyba nawet nie mam nawinietej chyba max to 0.25mm . Na 0.32 to sumy lowilem w polsce na trolling :D