Autor Wątek: Kołowrotek + Kijek do heavy spinning - casting  (Przeczytany 9695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Kołowrotek + Kijek do heavy spinning - casting
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:11:43 pm »
Sonik sk4 da radę...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  Też myślę,że to najlepszy wybór...kij brzytwa.a jesli tam płytko to może gumy nie będą najlepszym wyborem???

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
  • Jedziemy Na Ryby Youtube
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:52:33 pm »
Ok szukam sk4 fajnie ze tylu chętnych mi pomaga , dziękuje za odpowiedzi. Pytanie : Czy 3 metry to głeboko czy płytko , wychowałem się nad jeziorem gdzie było spokojnie 10 metrów i tak ciezko mi to stwierdzić  w UK.  Mam kijek 10-18 delikatniejszy  już  do dyspozycji  i teraz pora na większy kaliber na wiekszę przynęty (większa guma większy szczup).

Offline Hubert-PAA

• Hero Member
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 26, 2015, 12:01:40 am »
3 metry to stosunkowo plytko . ale nie najplycej. Jezeli nie ma duzo zielska to dosc fajna glebokosc. W obecnej chwili teoretycznie szczupaki powinny byc w okolicy zimowiska bialorybu czyli w najglebszych i czesto najdalszych miejscach lowiska.
 W wiekszosci przypadków na moich lowiskach sa to miejsca prawie nie osiagalne z brzegu. Koncentrujac sie jednak na sprzecie który pozwoli mi wykonywac maksymalnie dlugie rzuty czesto miewam efekty lepsze od innych. I niewiele ma to wspólnego z duza przyneta.

Online Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 26, 2015, 12:02:44 am »
sk 4 będzie ok tylko tą pletke zmień...w wodzie do3 m ciężko i jak dla mnie nie warto łowić dużymi i ciężkimi gumami.Są przynęty do tych głębokości przystosowane i tego się trzymaj,jak już chcesz i przagniesz na ciężko to inny kij i slidery proponuje.

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 26, 2015, 12:10:19 am »
Bardzo dobra informacja dla mnie, ja bazowałem tylko na efektach z ostatnich kilku wypra Szczupaki brały mi dosłownie przed wyciąganiem przynęty z wody, prowadziłem wolno szczytówka nisko i zabawa w stylu jakieś tam podwójne skoki w bok. Znam łowisko ze strony gruntowej bo łowiłęm na nim wiele razy na feeder i wiem gdzie jest stołówka. Lecz dostosowuje się zawsze ,bede łowic w innych miejscah w 2016, wasze doświadczenie jest bardzo przydatne . Pletke tez musze małą kupic bo wszystko wyjdzie w zasięgu potem,  dopiero 2 razy  łowiłem w plecioną wiadomo w PL żyłeczka byla.

Oglądam soniki sk4  2,7 metra i gramatura 30-50 chyba będzię dla mnie :D

Jak myślicie co było by lepsze dla mnie jako zieleniaka jeszcze spinningowego :
zacząć jerki   z  wędka 120 gram do castów czy Sonik sk4 i normalnie łowić?? Co jest lepsze , co przynosi więcej funu?? Podoba mi się to i to ale nie chce zaczynać od złej strony.

Zastanawiam sie bo mam kijek 10-18 gram. Nie jest idealny ale do takiego zwykłego łowienia się nadaje
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2015, 12:40:52 am wysłana przez Dawid »

Offline Hubert-PAA

• Hero Member
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 26, 2015, 01:19:03 am »
Dawid ja wieksza czesc roku lowie kijami mniejszymi niz 18g. Nie uzywam wiekszego niz 24g.  I to jest dopiero zabawa ! ;)

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 26, 2015, 12:27:30 pm »
Ja łowię Okumą Bleck Rock 7-30g wędka ma bardzo dobre opinie w tej gramaturze nie zamienił bym jaj na nic innego,  zajebisty kij rzucam nim  przynętami po 50g i po 3g jakoś idzie krzywdy nie ma więc można go trochę naciągnąć w dół i w gorę .
Bardzo czuły kijek  precyzyjne żuty dalekie  ;) ale  niestety  do ciężkich przynęt się nie nadaje  takich po 80g

Kupuje teraz ten kijaszek powód jest prosty  maja go koledzy z WA i bardzo sobie chwalą łowiąc  jerkami dużymi gumami. Kij ma c.w. 30-80g  a można nim śmiało rzucić 120g
http://www.ebay.co.uk/itm/141841197236?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=440970227152&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2015, 12:47:35 pm wysłana przez SpinKris »
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline MariuszS

• Newbie
  • *
  • C&R
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 21, 2016, 08:38:48 pm »
Jak w temacie  szukam  mocarza ;)
Panowie możecie coś polecić bo chyba Penn Battle II szybko się skoczy  :o  nie nadaje się.
Będę łowił przetainami po 80-200g 
Kijek  do 100-200 gram  ;) przesadziłem?  chyba nie  :P

Będę też używał jorków, Polecają mi tego kijka wiecie coś o nim? On jest 30-80g ale śmiało można nim rzucić 150g
 http://www.ebay.co.uk/itm/141841197236?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=440970227152&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale ja łowię PENN 5000 sumy. Do tego uzywam kij japoński X Zoga do 200g. Rzucam przynętami ok 80g -120g i nie ma problemu. Co do informacji że kij który ci proponują gdzie c.w jest do 80g a bez problemu może obsłużyć 150g to chyba jakieś SF. Zastanów się jeszcze raz nad zakupem, albo zrób sobie kij na zamówienie na japońskim blanku X Zoga.