Autor Wątek: Kurs bezpiecznego obchodzenia się ze szczupakiem  (Przeczytany 2599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Odp: Kurs bezpiecznego obchodzenia się ze szczupakiem
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 26, 2015, 09:34:55 pm »
szczupak delikatna ryba, pozwolę się niezgodzic. Mam inne doświadczenie i z małymi i dużymi.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2015, 09:47:04 pm »
Dlaczego?  Szczupak w lecie to waleczna ale i delikatna ryba. Wiele pada ze zmęczenia po dłuższym holu jeśli sprzęt jest zbyt delikatny i dlugo go pomeczymy.  Angole nawet mniej go łowia (niektórzy wcale) w okresie letnim. Nie zawsze to ze ryba odpływa znaczy ze jest wszystko ok. Ja łowie juz długo szczupaki i nigdy nie przejmowalem się tym aż w tym roku miałem dwie dluuugie reanimacje szczupaka i po tym juz opuściłem i czekam do późniejszej jesieni... 

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2015, 02:05:26 am »
Wlasnie dlatego jest ten kurs. Ludzie mysla ze tylko brzany daja z siebie wszystko I ze trzeba sie z nimi obchodzic delikatnie. Szczupak w okresie letnim ma mniej tlenu w wodzie niz taka brzana w rzece I wolniej dochodzi do siebie, a to ze odplynie nie znaczy ze doszedl do siebie.

Dlatego tez okres polowu w FAS na zywca I martwa rybe zaczyna sie dopiero 1 pazdziernika bo warunki w wodzie sa korzystniejsze dla ryby.

Doswiadczenie tez robi swoje. Nie kazdy odpina rybe szybko I duzo ludzi meczy je na macie kilka dobrych minut. Ja sam dzisiaj dopiero mialem stycznosc ze szczupakiem pierwszy raz od 15 lat ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Offline Ryniu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2015, 06:47:51 am »
Mega hehehe. Pozdrawiam ;D