Autor Wątek: River Wye  (Przeczytany 3791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline drakodrako1

• Jr. Member
  • **
River Wye
« dnia: Wrzesień 14, 2015, 03:32:07 pm »
Witam .Mam zamiar wybrać się na Wye w najbliższy piątek.Czy ktoś się orientuje czy można kupić dzienny bilet gdzieś indziej oprócz http://www.wyeuskfoundation.org/fishing/booking_office/

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
Odp: River Wye
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:01:55 pm »
Witam .Mam zamiar wybrać się na Wye w najbliższy piątek.Czy ktoś się orientuje czy można kupić dzienny bilet gdzieś indziej oprócz http://www.wyeuskfoundation.org/fishing/booking_office/
płacę,płacę,a mam  niedaleko.oni mają jedne z najlepszych miejscówek na tej rzece.dużo odcinków jest klubowych,a dostanie sie do nich graniczy z cudem :-[ z dziennym pozwoleniem masz www.haywarren.org.uk/fish.html, albo www.redlion-hotel.com/coarse-fishing.asp,http://www.wyeangling.co.uk/,ale to cieżka sprawa z łowieniem day ticketami ::) pozdro.  ps 200km nie ma takiej tragedii,no ale rozumiem różnie to bywa ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 07:23:57 pm wysłana przez maniek »

Offline drakodrako1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2015, 06:45:48 am »
Dzieki Maniek za odpowiedź.Które z tych miejsc polecasz na całodniowe łowienie? Wybieram się z żonką i małym pieskiem ,a czytałem że w niektórych miejscach nie można mieć nawet psów.Pozdrawiam
PS.Po tym jak LUK nałapał brzan w okolicach Foy Bridge i opisał to na stronie wyeuskfoundation to nie ma dostępnych już biletów :D

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2015, 07:22:04 am »
Pojedź sobie w to pierwsze Warren fishery,ale tak jak mowię nie obiecuje, ze bedzie dużo ryb. Bo rożnie bywa z tymi miejscami z day ticket. Mozesz sobie pojechać do HEreford i pojechać do sklepu o nazwie Woodys anglic centre tam ten koleś moze wysłać CIebie w niezła miejscówkę. Pozdrawiam i polamania

Offline drakodrako1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2015, 03:15:48 pm »
Jeszcze znalazłem Wye at Bishopswood day ticket za 7F.
Jutro zdecyduje w które miejsce jechać.Na wyeuskfoundation.org na niektórych miejscach są niby słabe wyniki łowienia ,ale na pewno dużo osób nie chwali się dobrymi wynikami żeby później pewnie sobie spokojnie bookować miejscówki :) A z wyeuskfoundation.org które z miejsc byś polecał najbardziej z tych dostępnych na piątek ,sobotę? Czy zapłace 7 czy 22 F to nie ma wielkiej róznicy jak i tak jadę ponad 200km :)  Dzięki raz jeszcze Maniek.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2015, 03:57:05 pm wysłana przez drakodrako1 »

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2016, 03:14:40 pm »
Witam,

Jade na Wye 19 i 25 czerwca oraz 2 lipca. Odpowiednio:

19 czerwca - How Caple Court
25 czerwca - Sugwas Court
2 lipca - Fownhope 5

Cel: brzana

Ktos z forumowiczow sklonny na wspolny wypad?

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2016, 07:28:54 am »
Zaszalałeś! :)

Ja poczekam na lipiec aby mieć pewność że kleń z brzaną się wytrą, cholera wie jak to z ryba będzie w tym roku...

Jak będzie miejsce to może się podepnę, chcę w tym roku zrobić jakieś filmy podwodne na Wye, mam nadzieję, że się uda :)
Pozdrawiam!

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2016, 12:03:57 pm »
Spoko Luk. Jakby cos to daj znac.
Ja ten sezon calkowicie poswiecam brzanom. W drugiej polowie lipca jestem w Polsce wiec chce wykorzystac wolne weekendy na full przed wyjazdem.
Powodzenia z podwodnym nagrywaniem. Twoje filmy beda jeszcze ciekawsze. :)
Pozdro.

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2016, 05:05:50 pm »
Jak potrzebujesz jakiś wskazówek to wal smiało,podpowiem ;)

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2016, 07:13:58 pm »
Dzięki maniek, w sumie to wszystko ładnie opisane na mapkach z WUF. Jeśli chodzi o rybki to korci mnie żeby dodatkowo do mielonki, pelletów i kulek kupić i przygotować ser. Wiem, że jest on skuteczniejszy gdy zaczyna się robić chłodniej, ale przezorny zawsze ubezpieczony :) Łowisz może na Wye na tą przynętę?

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 26, 2016, 07:52:42 pm »
Sporo łowie na przynęty serowo czosnkowe :),ale nigdy nie zaszkodzi cos nowego,warto zawsze kombinować.pozdro

Offline drakodrako1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:21:57 am »
Ja jadę 23 i 24 czerwca na Wye :) I także będę chciał nagrać coś pod wodą go pro :) Mam zamiar zostawić kamerkę kilka m od brzegu i zanęcić w tym miejscu.Zobaczymy jak to wyjdzie :) Miejsca w których będe łowił to Middle Ballingham & Fownhope No.8  ,oraz The Middle Hill Court Fishery. Maniek łowiłeś w tych miejscach? Jak tak to proszę o jakieś wskazówki:)

Offline grisza-78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2016, 08:15:50 am »
W zeszłym roku, kiedy mieszkałem w Walii, należałem do Glamorgan Anglers. Mieliśmy odcinek rzeki Wye w Monmouth. Próbowałem walczyć tam ze spinningiem, ale bez rezultatów, kolega zaś łowił z gruntu - wynik ; kilka pięknych brzan, około 4-5 kg, oraz wspaniałe klenie, grubo ponad 2 kg. Ryby są i to duże, więc jeśli się wybieracie, życzę powodzenia i niesamowitych emocji.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2016, 03:14:19 pm »
Będę na Backney Lower w przyszłą niedziele (21-go). Gdyby ktoś miał ochotę powędkować razem i dołączyć jest jeszcze jedno miejsce wolne. Pozdro.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2016, 04:11:55 pm »
Czy na biale mozna lowic od 15-go wrzesnia czy od 30-go? Gdzies, kiedys czytalem, ze od 30-go, ale w regulaminie WUF jest ze od 15-go. Czy sa jakies wyjatki na roznych odcinkach? Chce sie upewnic ;D Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2016, 04:15:34 pm wysłana przez NuNo83 »