Autor Wątek: Witam na forum Bartek  (Przeczytany 593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline megabart

• Newbie
  • *
Witam na forum Bartek
« dnia: Wrzesień 13, 2015, 11:04:55 pm »
Witam
Jestem nowy na forum i nowy w UK.
Łowie chyba od zawsze :) mam 30 lat, przyjechałem do UK w kwietniu 2015. Mieszkam w Daventry (Northamptonshire).

Lubie każdy rodzaj wędkarstwa a szczególnie spławik i spinning, jednak ostatnie lata to głównie spinning. W Polsce najczęściej lowiłem na Odrze, a ulubiona miejscówka to to tzw WYRWY czyli okolice ujścia Warty do Odry. Lubie oczywiscie wszystkie gatunki ryb, ale ostatnio skupiałem się głównie na boleniach, kleniach i jaziach z dużym naciskiem na bolenie. Jeśli chodzi o łowienie na jeziorach to głownie okoń i szczupak, często z sandaczowym przyłowem.
Nie ukrywam, że mój angielski nie jest tak dobry jak moje wędkarskie rzemiosło więc nie jest mi tutaj łatwo, dlatego chętnie zapoznam się z kimś z z okolicy kto wtajemniczy mnie w w temat wędkarstwa w UK.
Teraz łowię tylko w 2 miejscach - Daventry Reservoir i Grand Union Canal, jesli chodzi o Reservoir to zaskoczyła mnie ilość szczupaków na tym zbiorniku choc miejscowi twierdzą, że nie ma tam zbyt wiele ryb, udało mi się wyjąć bardzo dużo sztuk w tym 3 szt ponad 100cm, a także kilka okoni, ale wszystkie ogromne - może dlatego że łowione na dość spore przynety szczupakowe. Łowienie na małe twisterki nie przyniosły ani jednego okonia - tak jakby nie było tam małych okoni. Ostatnio jednak jest tam bardzo mało wody - spadła ok 2m w stosunku do tego co było na wiosnę i brania tez są bardzo słabe, dzisiaj byłem ok 3 godzin i przyciąłem ogromnego okonia, który wypiał mi się przy samym brzegu, ale to było jedyne branie. Co jest najdziwniejsze - na wiosnę łowiłem same szczupaki na każdy rozmiar gumy czy to małe czy duże, natomiast teraz jak chodzę to zaczepiają się prawie same okonie i to przy prowadzeniu typowo szczupakowym. Nie wiem ale dla mnie to strasznie dziwny zbiornik - wiem że są tam szczupaki, ale jakby teraz ich nie było i nawet na 12cm kopyta łapią się tylko okonie, a na wiosnę myślałem że tam w ogóle nie ma okoni bo próbowałem wszystkiego.

Dobra bo to miało być tylko przywitanie więc

WITAM  i chętnie poznam kogos z okolicy do wspólnego spinningowania

Pozdrawiam

Offline Szymon82

• Hero Member
  • Nie szaty zdobią człowieka.
Odp: Witam na forum Bartek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2015, 11:13:48 pm »
Witaj Bartku! Napewno znajdziesz tutaj kogos ze swojej okolicy! Ja mieszkam w Peterborough nie jest to daleko od Ciebie wiec jesli bedziesz chcial pomoczyc kija wspolnie to daj znac!
C&R

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:58:56 am »
Siema Bartek.Witaj na forum :)

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:36:50 am »
Cześć Bartek, na pewno znajdziesz tutaj kolegów na wspólne wyprawy.
Pozdrawiam i do spotkania nad wodą.

Offline Rado

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:50:47 am »
Witaj Bartek! Do mnie tez niedaleko (miesszkam w Hinckley) wiec obstawiony jestes ze wszystkich stron. MAsz niedaleko do fajnego zbiornika Pitsford gdzie bardzo czesto wedkujemy z lodek - mozemy sie umowic kiedys bo osobiscie o wiele latwiej sie rozmawia. Zapraszamy rowniez na nasze nastepne spotkanie tym razem na Rutland:

http://polish-anglers-association.co.uk/events/spotkanie-i-otwarte-zawody-na-lodkach-rutland-water/

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2015, 02:59:14 pm »
Witaj na forum Bartku :)