Autor Wątek: Flourocarbon Big Game - Barley  (Przeczytany 1231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Flourocarbon Big Game - Barley
« dnia: Wrzesień 09, 2015, 12:30:26 pm »
Nie używane stalek , wolframów od marca 2015 łowiąc szczupaki jak przypon. I muszę powiedzieć że nie miałem żadnego odgryzienia. A złapałem ponad 150 sztuk na Sonning tej wiosny. Czasami było to długie hole  i czasochłonne.

Pewnie mi powiecie że nadejdzie czas. Ale ja się przekonałem do Fluorocarbonu.
Ale uzywajcie grubszego niż 0.6 mm i 40LB.

PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Flourocarbon Big Game - Barley
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 08:07:49 pm »
Jakiej grubości fluorocarbon używacie na okonie,i czy wiązać bezpośrednio czy do agrafki? Będę łowił z łódki na około 10 metrach co jest całkiem czymś nowym dla mnie jeśli chodzi o okonie
C&R

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 08:24:31 pm »
Na okonie  uzywam FC od 0.33 wzwyz. Ostatnio mialem 0.40. Grubosc ta nie jest w stanie w 100% zabezpieczyc przed obcieciami Jascków (bo wlasnie male sztuki w 99% powoduja przeciecia FC) ale naprawde daje rade przy przylowach szczupaków.
Wiaze bezposrednio do agrafki a drugi koniec bezposrednio do plecionki jak na filmie ponizej ( od 4:10 )

Na filmie kolega Dalien prezentuje czysto "szczupakowy" FB i nie ma absolutnie zadnych szans na obciecie linki takiej grubosci przez Pika. Wiem bo w ciagu 2 sezonów zuzylismy 2 x 100m rolki podobnej grubosci ( 0.89 ) FB.
Co do skutecznosci lowienia z FC i zwykla stala moze opowiedziec Kuba który w Marcu 2015 stal obok mnie ze stalka w Sonning Eye ;)

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 08:58:40 pm »
dzieki Hubert,ja na szczupaki tez używam FC,40lb i jeszcze mnie nie zawiódł,
C&R

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 06:58:47 am »
Ja kiedyś używałem tych dragonowskich gotowych przypony FC. I też mi nic nie spadło nigdy.  Myślę jednak ze Szczupaki jak żerują to nie bardzo zwracają uwagę na stalke. Mówię tu o cienkich stalkach takich z 15lb. Problem z Dużym FC ja miałem taki ze poprostu strasznie jest sztywny i robi się sprężyna.  Co wg mnie czasem wpływa na pracę przynęty

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2015, 08:17:32 am »
Ale nigdy nie zawija sie na drzewach jak stalka , bo jest mega plusem.

Z ta sprzerzystoscia , Perchu to przesadziles. Chyba na 1m sprzezystkosc bedzie 1mm, rozciagliwosci.

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2015, 08:42:45 am »
Generalnie jest tak ze jak ryba żeruje to nie potrzeba cudów...tylko ze zazwyczaj więcej nie żeruje niż żeruje...
Nie jest tak ze FC załatwia sprawę ale wiele razy na własne oczy przekonałem się ze robi różnice.
FC ma bardzo mala pamięc nie odksztalca się , nie rozciąga i jak wspomniał Kuba perfekcyjnie zachowywać się w zaczepie. Ostatnim plusem jest też cena. 100m szpulka to koszt rzędu  £20 a kilka przyponow z niej wyjdzie...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2015, 10:38:09 am »
Kuba nie napisałem sprężystość tylko się zwija jak Sprężyna bo jest sztywna.  Poleci ktos jaki FC kupić? Mam berkley ale mala średnica. Bo może sobie faktycznie parę zrobię.  Na filmie słabo widać te węzły a wyglądają na solidne

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2015, 11:41:32 am »
Ok Michal. Czytajac 'Jak sprzezyna' pomyslalem ze mowisz o sprzystoci a nie skrecaniu się :(.
Czujny jak zawsze ;/

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2015, 11:46:20 am »
Hehe nic się nie Dzieje.  Szukam właśnie odpowiedniej linki. Jaka wkoncu średnicę polecacie?  Ciężko się wiąże taka wielka linkę?

Offline Rado

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2015, 12:13:56 pm »
Z oczywistych wzgledow zapodalem teraz kilka roznych srednic Fluorocarbonu Dragona. Nie mialem jeszcze szansy ich sprawdzenia ale maja srednice od 0.12 mm (1.25kg) do 0.74mm (25.30 kg). Jak sprawdze osobiscie to napisze!

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2015, 01:05:07 pm »
Ale masz te gotowe czy szpulki?

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2015, 01:10:36 pm »
Wiąze się łatwo , podwarunkiem że wybierzesz odpowiedni wezeł i go kilka razy przećwiczysz. Huberta film (powyzej) pokazuje jak to zrobic.
Tu sciąga.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2015, 01:33:54 pm »
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2015, 01:39:39 pm »
Jest tego cala masa. Podstawowe pojecie to nie mylic fc z zylka zawirajaca wlokna lub powloke bo rozne sa triki marketingowe.Tego typu zylki marnie  sie sprawdza. Kupilem bodaj ze Fox'a drop shot mialbyc fc a w rzczysitosci to slabej jakosci zylka. Latwo mozna sie nadziac. Kuba nawet przez Ciebie wyzej wspomniany big game nie jest to typowy fc przyponowy. Berkley big game jest linka do morskiego lowienia na przypony strzalowe. Charakteryzuje sie tym ze jest ciut miekszy zeby latwo go bylo laczyc z zylka glowna. W surfcastingu nie uzywa sie plecionek ze wzgledu na to ze maja zero rozciagliwosci a co za tym idzie jesli sie  splacze to przy wyzrzucanych ciezarach trzaskaja wedki ( kije typu zipplex czy anyfish anywhere troche kosztuja ).Osobiscie do lekkiego lowienia uzywam Xzoga 0.40 i puki co sprawdza sie ale juz mam typowo na szczupaki przygotowany 0.78mm ktory nie bawem bede testowal.