Autor Wątek: kij pod sandacze z Rutland  (Przeczytany 1302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przememyslaw_pajak

• Full Member
kij pod sandacze z Rutland
« dnia: Wrzesień 04, 2015, 09:15:29 pm »
Witam
Proszę doswiadczonych lowcow sandaczy na w/w lowisku o pomoc w doborze wedki.
przynety to gumy 4'' i glowki  do 50gr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2015, 09:42:30 pm wysłana przez przememyslaw_pajak »

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: kij pod sandacze z Rutland
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:27:31 pm »
Jaki budżet i czy coś juz próbowałeś w tej gramaturze?

Offline przememyslaw_pajak

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2015, 03:49:02 pm »
Cze.  Budżet do 300.  Mam mhx mb844-2 ale to pałka.  Z ostatnej lektury w necie to na oku mam: legend Tourament 4C68MHF lub TBs71MHF.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2015, 04:28:31 pm »
Szczerze ja do Sandacza szczęścia nie mam. Rado tam łowi sandacze. Móże on coś doradzi. Ze znajomych mi osób to Kamil Sulima i Piotrek Grzegorek mają tam świetne wyniki. W tamtym roku lowili nawet po 100sztuk w jeden wyjazd.  Zagadaj do nich na fb. Bo nie wiem jak często tutaj bywają.  Ja jednak chyba bym nie wydawał aż tyle na kij pod sandacza.  Ile razy w roku je łowisz?  kije szczupakowe tez świetnie sobie radzą z sandaczami a nie będziesz miał wtedy tzw. "kija pod jedną rybę".  Savage gear robi nieźle kije np bushwhacker.  Ja osobiście przerabialem wiele kijków ale obecnie mam sakure shinji neo. Super kij.  Dałem za niego 130f. Swoją drogą za 300 f możesz mieć kij z pracowni i zrobią Ci go pod Ciebie.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2015, 06:47:21 am »
Bushwackery mają słabe blanki i lubią strzelić ;) mi na rutland niezle chodzi penn squadron labrax 2,40 do 42g.niby na bassy,ale zedki o tym nie wiedzą ;)

Offline Daniel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2016, 09:34:57 pm »
Wędka PENN REGIMENT 2,05m c.w.10-35g kołowrotek PENN BATTLE 3000 świetny zestaw sam na niego łowie i swietnie mi sie sprawdził w tamtym roku na zawodach klubowych pieknie czuć kaze branie a pod ryba pracuje jak tralala ;) spokojnie mozna łowić gł50 takimi tez łowie bez obawy o zestaw . jakby co mam dokładnie taka sama wedke i chyba kołowrotek na sprzedaż jakby co...? ;)

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2016, 11:00:21 pm »
Jakby co mam nowego penna 3000 na sprzedaz... :-)

Offline Marcuss

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2016, 08:20:12 am »
Na tym łowisku sprawdzają sie krótkie kije i tak lowisz z łódki wiec 2-2.40 wystarczy w zupełności
Ja w zeszłym roku testowałem nowy kijek dragona który przywiózł mi Rado i swietnie sie sprawdził 
Osobiście lowilem na tej widzie na shimano beatmastera 2.40 20-60g lowilem głownie na koguty z główkami 50g świetny kijek wyczuwalne każde puknięcie
Korzystaj z zycia tak, by na starosc miec o czym wnukom opowiadac :D

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2016, 01:47:34 pm »
Bushwackery mają słabe blanki i lubią strzelić ;) mi na rutland niezle chodzi penn squadron labrax 2,40 do 42g.niby na bassy,ale zedki o tym nie wiedzą ;)

Teraz to i ja wiem ze są słabe.  Mój leży nie używany.  Co prawda nie strzelił ale gubil masę ryb. Około 40-50% spadow na jeden wyjazd.  Mialem ochotę go połamać na kolanie

Offline Rob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2016, 06:16:00 pm »
Panie pearch87. Można coś więcej napisać o tym kiju Sakura? Chce go kupić , może jakiś test ? Pozdrawiam

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2016, 09:55:36 pm »
Sakura shinji neo 2.70m oraz 2.92m oba 15-50gr mam obecnie tylko ten 2.92m bo 2.70 sprzedałem koledze. Ale rozstałem się z nim z wielkim żalem.  Tylko dlatego że kupiłem ten dłuższy.  W sumie to ta sakura jest bardziej szczupakowa niż sandaczowa ale każde nawet najmniejsze branie jest wyczuwalne wiec nada się pod sandacza. Jak na swoją cw nie jest to sztywny kij choć jest to kij typu fast.  ja kupiłem ten dłuższy by dalej rzucać bo łowie głównie z brzegu.  ale szczerze różnica odległości nie jest tak znaczna ;-) na rutland nim nie lowilem ale miałem go na Grantham,  pitsford i bewel. Wszędzie kontakt z ryba był i nie uważam żeby był za długi na łódź.  Choć generalnie na łódkę lepszy podobno krótszy kijek.  Ta sakura napewno jest też w krótszych wersjach.  Nie wiem co masz na myśli mówiąc testy ale ja go wytestowałem na dużej ilości szczupaków i okoni i daje świetnie rade. Nie gubi ryb praktycznie w ogóle a trochę kijków przerobilem przez ostatnie lata wiec mam do czego porównać.  Kris kupił tą krótsza sakure ode mnie więc też się może wypowiedzieć na temat tych kijków. 

Offline Rob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2016, 04:05:41 am »
Dzięki . To kij o akcji szczytowej tak ?

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2016, 07:21:32 am »
Nie. To kij Bardziej szczupakowy jak napisałem ale brania sandaczy są dobrze wyczuwalne .  Akcja raczej paraboliczna ale nie jest lo miękki kij. Mam kij do 48 gram, krótszy bo 2.4m, akcja fast i o akcji szczytowej.  Jest to spro addiction.  To jest kij cieniutki o szczytowej akcji która pod ryba przechodzi w paraboliczna.  tez niezły a połowę tańszy.  Tylkp według mnie to cw14-48 jest mocno przesadzone

Offline Rob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2016, 11:42:03 am »
OK . Ja szukam czegoś o typowej akcji szczytowej , piękna ta Sakura szkoda :/ ma ktoś może ten kijek SPRO triffick drop shot 2.4m 7-28g ? Nigdzie nie mogę doczytać jaka akcja , myśle ze szczytowa jak dropshot. Ktoś coś?

Offline Maciek94

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 24, 2016, 07:46:38 am »
Świetny kijek do opadu:
SG Finezze Softlure 250cm M 12-35g - 2sec
Lenght: 2,50m ; Casting Weight: M 12-35g ; Transport Lenght: 130cm ; Sections: 2 ; Weight: 145g

-Na poczet jego pewien użytkownik odstawił swojego MHX-a ST1083F w kont.