Autor Wątek: Lakier do wobkow  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemo

• Newbie
  • *
Lakier do wobkow
« dnia: Sierpień 02, 2015, 05:12:18 pm »
Witam

Jakiego lakieru uzywacie do woblerow, ktory mozna kupic tu w UK?
Przemo

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Lakier do wobkow
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2015, 08:31:37 pm »
Zywica envirotex to chyba najlepsze rozwiazanie. Jezeli juz naprawde chcesz uzywac lakieru to jakis do lodzi albo do parkietu - ale po jednym pajku i tak beda zdarte.

Offline Przemo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:46:38 am »
Ok, jedna warstwa wystarczy pewnie? Masz jakieś porady odnośnie jej stosowania? A jeśli chodzi o suszenie to wobler może wisieć w jednej pozycji czy trzeba nim obracać żeby sie równo ułożyła?
Przemo

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:36:23 pm »
Lepiej dac wiecej niz jedna warstwe. Trzeba obracac - najlepiej zbudowac sobie ramke do suszenia oparta o jaki maly silniczek elektryczny.

Offline woblerus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:48:52 pm »
W koncu ciekawy temat :) Jesli uda ci sie znalezc lakier nadajacy sie do tego typu zastosowan do daj namiary.Mi sie to nieudalo.
Powodzenia :)

Offline Przemo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2015, 08:56:39 pm »
A co bylo z nimi nie tak,bo tak patrze na ebay to pelno tego jest i rzeczywiscie nie mozna nic wybrac? A co do zywicy to pewnie solidna warstwa ale rzeczywiscie trzeba tak warunkow pilnowac tzn, wilgotnosc, temp, dobrze wymieszac, troche zabawy z tym.
Przemo

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2015, 08:59:49 pm »
z mieszaniem zywicy nie ma takiego problemu jakby sie wydawalo - maly kubeczek, wlewasz oba skladniki i mieszasz dremelkiem - wystarczy zrobic miotelke np z patyczka do lizaka (albo z innej plastikowej rureczki).

Problem z lakierami jest taki ze jak zarysujesz to zaraz cala warstwa zlazi, drewno puchnie itp. Sa poporstu za miekkie. Na male wobki na klenie dobry lakier starczy, ale i tak go zarysujesz - chocby w pudelku i za chwile bedziesz mial wobler do lakierowania na nowo.

Offline woblerus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2015, 08:57:28 pm »
Problem z zywica jest tylko jeden.Po nalozeniu wobler musi sie obracac okolo 6 godz.
Co jest nie tak lakierami dostepnymi w UK?Z tymi ktore testowalem nigdy nie twardnieja i sa ciemne.Nie nadaj sie nawet na podklad .Mowie tu oczywiscie o lakierach ktore po wyschnieciu jak zapewnia producent maja twardosc diamentu :)Nie pamietam ktore testowalem ale wydalem na to tyle pieniedzy ze znudzilo mi sie stwierdzilem ze taniej wyjdzie kupic produkty malarskie z Polsce.
Jesli chodzi o lakiery poliuretanowe to sa dwa bardzo dobrej jakosci znane wszsytkim.Domalux polysk i Hartzlak.Nie zgodze sie z Michalem ze tworza nietrwale powloki.Oczywiscie malujac woblery z przeznaczeniem na szczupaka trzeba nalozyc kilka do kilkunastu warstw ale zareczam ze nie ma takich szczupakow ktore zniszcza taki wobler.
Z zywicami tez roznie bywa i np taki Envirotex trafia sie roznej jakosci.Niedawno czytalem ze komus nie chce stwardnie i nagle okazuje sie ze trafilem na taki sam a na dodatek pomalowalem nim duze wobki szczupakowe.Roznie pomiedzy poprzednimi a tym ostatnim kolosalna ale na szczescie po dlugim czasie skamienial :) Wniosek taki ze jak sie poducentowi wymiesza taki produkt dostaniemy.No i jak wszsytko trzeba zuzyc jak najszybciej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 09:04:37 pm wysłana przez woblerus »

Offline Przemo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2015, 11:01:57 pm »
Zamowilem Envirotex, dam mu szanse. A gdzie zamawiasz lakiery z Polski? tzn jest jakis sklep co wysyla do UK bo pewnie nie jest dozwolone przewozic w samolocie jako latwopalny material.
Przemo

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2015, 09:01:01 am »
Jest w Birmingham  polska hurtownia budowlana o nazwie mrowka. Nie byłem tam jeszcze ale może mają jakieś polskie lakiery.

Offline woblerus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:15:27 pm »
Nie szukalem sklepu ktory wysyla np.lakier do UK bo koszt wysylki .......a w Morwce morzesz kupic sobie cekol jesli chcesz narobic balaganu w domu :))
Paczka PL-UK za 30kg to kwota 15 funa.Warto komplikowac sobie zycie z szukaniem lakieru w UK?

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:57:37 pm »
Nie bylo mnie przez jakis czas, ale widze ze Woblerus juz pociagnal temat talej:) Zgodze sie z Toba, ze sa dobre lakiery, ale tak jak mowisz zanim taki znajdziesz to wydasz majatek, a i tak prosciej bedzie sciagnac z polski:) a zywica jest sprawdzona, dostepna lokalnie i dziala na 100% Fakt ze trzeba krecic woblerem przez jakis czas ale zmontowanie sobie ramki do krecenia to chyba nie problem... to prostsze niz zrobienie dobrego woblera;]

Offline grisza-78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2016, 10:39:18 pm »
Ja robię wobki i używam tradycyjnie Domaluxa. Jak mam zapotrzebowanie, to sprowadzam go z PL przez znajomych, lub kurierów. Płacę 10 fu za puszkę, to nie jest drogo. Na woblery szczupakowe, czy jerki , kładę jakieś 8, czasem nawet 10 warstw. Najwięcej lakieru potrzebują te, które oklejam materiałem. Dla mnie to najlepsze wyjście. Lakieruję przez zanurzenie. Tak robi większość i to jest wygodne. Z żywicą nie mam doświadczeń, bo wydaje mi się to zbyt skomplikowane.

Offline grisza-78

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2017, 09:39:17 pm »
z mieszaniem zywicy nie ma takiego problemu jakby sie wydawalo - maly kubeczek, wlewasz oba skladniki i mieszasz dremelkiem - wystarczy zrobic miotelke np z patyczka do lizaka (albo z innej plastikowej rureczki).

Problem z lakierami jest taki ze jak zarysujesz to zaraz cala warstwa zlazi, drewno puchnie itp. Sa poporstu za miekkie. Na male wobki na klenie dobry lakier starczy, ale i tak go zarysujesz - chocby w pudelku i za chwile bedziesz mial wobler do lakierowania na nowo.
To nieprawda kolego. Nawet Salmo do swoich woblerów i jerków używa Hartzlacka. Gdyby lakier był nietrwały i odpadał warstwami, jak twierdzisz, żadna szanująca się firma, nigdy by nie pokrywała swoich przynęt takim produktem.