Autor Wątek: pogoda i odziaływanie na nasze wyniki  (Przeczytany 458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
pogoda i odziaływanie na nasze wyniki
« dnia: Czerwiec 26, 2015, 05:25:27 pm »
Witam! Jak z wielu was kolegów,koleżanek zauważyła w ostatnich latach,w UK pogoda też zwariowała.zimne i suche miesiące takie jak kwiecień i maj są coraz wiekszym zjawiskiem.Potem bez deszczu kolejne miesiące.Zastanawiam sie czy ma to jakiś wpływ na wasze wyniki,bo na moje ma. Poziom wody w rzekach,jeziorach itd bardzo mocno sie obniża przez co ryba staje sie bardziej ostrożna i mniej rzeruje.Z roku na rok sytuacja sie powtarza .już nie jest tak łatwo wędkować.Coraz żadziej można sobie zaplanowac wyjazd na rybi za np 3 tygodnie,bo wody może być tak mało,że nie da sie łowić.Jakie są wasze spostrzeżenia i czy przekłada to sie na wasze wyniki z nad wody?!

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Odp: pogoda i odziaływanie na nasze wyniki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2015, 06:52:56 pm »
Trafne spostrzeżenie. Ale przez to że wiosną się przedłużyła szczupaki brały na spinning jak opętane do połowy czerwca.

Szczupaków zlapalem od marca ponad 100.

I 4 okonie :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 06:56:32 pm wysłana przez KubaT »
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Paulus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2015, 01:08:48 pm »
Dla mnie pogoda ma przeolbrzymi wpływ na żer ryb, zwłaszcza drapieżnych. Za łebka przed wyjazdem sprawdzałem wszystkie czynniki pogodowe - słońce, wiatr, ciśnienie, fazy księżyca itp itd. Teraz się to nieco zmieniło, bo ze względu na pracę jadę wtedy, kiedy mam wolne a nie kiedy w kalendarzu pokazują się najlepsze brania.

Sytuacja w sumie z zeszłego tygodnia. Miałem z kolegami zamówiony kuter - mieliśmy popłynąć na dorsze i pollocki z wraków. Od wtorku do czwartku pogoda była idealna i codziennie ludzie na tym kutrze łowili dużo ryb. W piątek pogoda się zmieniła, w sobotę dość mocno wiało i to były dwa najgorsze dni, bo my w ośmiu złowiliśmy raptem 20 sztuk i nie powiem, żeby to były okazy, podobnie miała ekipa piątkowa. Wczoraj za to wszystko się ustabilizowało i znów ryba zaczęła żerować, chłopaki złowili ponad 80 sztuk, sporo z nich naprawdę ładnych gabarytów.

Pogoda ma kolosalne znaczenie, ale jak powiedziałem - jadę wtedy, gdy mogę...

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2015, 06:52:36 am »
Suche lata maja to do siebie, że rzeki rzeczywiście stają sie trudne, oprócz takiej Tamizy, która ma ten sam poziom, jednak przy słabych stanach wody po prostu słabo ciągnie... Wiele komercji nie ma stałego dopływu wody, i poziom na nich równiez się drastycznie obniża podczas suchej pgody. Mam nadzieję, że ta susza przeminie, prognozy nie zapowiadaja niestety kilku dni deszczu, znowu popada kilka godzin i w ogóle sie tego nie odczuje...

Wiadomo niska woda i czysta nie pomoże w łowieniu, trudno jest planować wypady nad taki Wye lub Trent, łatwo się zawieść. Ja bazuję na pogodzie na kilka dni naprzód, nie lubię bukowac czegoś w ciemno, bo wiem jak łatwo sie można przejechać.

A sama pogoda ma wielki wpływ na ryby. Wiatr i ciśnienie chyba największe, księzyc również. Pełnia jest okresem kiedy mam najsłabsze brania, zobaczę, czy się uda przełamać ten trend teraz... :)
Pozdrawiam!

Offline Kris79

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2015, 08:19:15 pm »
Stanowczo za cieplo na ryby ;D ;D

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2015, 09:51:41 pm »
Ja w pelnie nieraz polapalem i to w upaly ^^ Skoki cisnienia sa najgorsze, szczegolnie jak leci w dol.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk