Forum główne > ABC wędkarstwa w UK

Fishing rod licence

(1/3) > >>

KubaT:
Fishing rod licence uprawamacnia nas do wedkowanie w UK. Licencję tą można kupić online lub na poczcie RoyalPost.

https://www.gov.uk/fishing-licences/when-you-need-a-licence

Wszystkie lub prawie wszystkie (nie jestem pewien) łowiska wliczając łowiska komercyjne wymagają ten dokument.

MaciejUK91:
Bardzo fajny artykuł, troche poczytałem. Zwykła licencja plus ta dodatkowa na wody Tamizy, widziałem że tam są fajne odcinki rzeki gdzie można połowić to koszt 55 funtów więc na początek dla mnie to dobra opcja. Jezeli, któryś z kolegów by był chetny na jakiś wypadzik w niedalekim czasie, na któreś te odcinki to prosze o wiadomość na priv.

gelos:
A czy mogę zapytać, czy są takie miejsca w wschodnim Londynie? Zauważyłem, że sporo jest na zachodzie...

gelos:
Czytałem info o licencji i znalazłem coś takiego:

"You must return any salmon or sea trout to the river if you have a coarse fishing licence."
to oznacza że jak mam licencję na "Coarse fish and eels" to mogę zabierać pstrągi? Myślałem, że nie można zabierać każdych ryb w Anglii, jakoś nie jestem zwolennikiem jedzenia ryb z zbiorników, ale pstrąga z rzeki poza Londynem to może bym i raz na jakiś czas zjadł ;)

KubaT:
Dobrą praktyką jest wypuszczanie wszystkich złapanych ryb w wodach słotkowodnych. Takie działanie uchroni się od nieprzyjemności i pomówien.
Wyjątkiem są zbiorniki hodowlane, jak Bewl Water. Możesz jechać złapać i wziąć 9 pstrągów . Te łowiska są nastawione na business a ludzie tam jadą po ryby.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej