Autor Wątek: Fishing rod licence  (Przeczytany 1648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Fishing rod licence
« dnia: Czerwiec 22, 2015, 02:49:06 pm »
Fishing rod licence uprawamacnia nas do wedkowanie w UK. Licencję tą można kupić online lub na poczcie RoyalPost.

https://www.gov.uk/fishing-licences/when-you-need-a-licence

Wszystkie lub prawie wszystkie (nie jestem pewien) łowiska wliczając łowiska komercyjne wymagają ten dokument.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 07:50:38 pm wysłana przez KubaT »
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline MaciejUK91

• Full Member
Odp: Fishing rod licence
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2015, 06:49:43 pm »
Bardzo fajny artykuł, troche poczytałem. Zwykła licencja plus ta dodatkowa na wody Tamizy, widziałem że tam są fajne odcinki rzeki gdzie można połowić to koszt 55 funtów więc na początek dla mnie to dobra opcja. Jezeli, któryś z kolegów by był chetny na jakiś wypadzik w niedalekim czasie, na któreś te odcinki to prosze o wiadomość na priv.
Catch & Release

Offline gelos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2016, 05:21:43 pm »
A czy mogę zapytać, czy są takie miejsca w wschodnim Londynie? Zauważyłem, że sporo jest na zachodzie...

Offline gelos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2016, 08:48:05 pm »
Czytałem info o licencji i znalazłem coś takiego:

"You must return any salmon or sea trout to the river if you have a coarse fishing licence."
to oznacza że jak mam licencję na "Coarse fish and eels" to mogę zabierać pstrągi? Myślałem, że nie można zabierać każdych ryb w Anglii, jakoś nie jestem zwolennikiem jedzenia ryb z zbiorników, ale pstrąga z rzeki poza Londynem to może bym i raz na jakiś czas zjadł ;)

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2016, 09:31:25 pm »
Dobrą praktyką jest wypuszczanie wszystkich złapanych ryb w wodach słotkowodnych. Takie działanie uchroni się od nieprzyjemności i pomówien.
Wyjątkiem są zbiorniki hodowlane, jak Bewl Water. Możesz jechać złapać i wziąć 9 pstrągów . Te łowiska są nastawione na business a ludzie tam jadą po ryby.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:52:56 am »
Gelos, nie interpretuj przepisów w ten sposób. Czy wolno zabrać Ci brzanę 80 cm, bo tak możnaby to przedstawić? Regulamin EA określa co wolno zabierać, jeden szczupak do 65 cm, i małe rybki w ilości podanej, do 20 cm. Oprócz tego można zabrać gatunki obce (sandacz, sum, karp koi etc.).

Ale to są przepisy EA. Wędkarze nie zabierają w ogóle ryb z rzek, i można sie spotkać z ostracyzmem, jeżeli będziesz brał nawet to na co zezwala regulamin EA. Panuje ogólna zasada złap i wypuść.

Pstrągi są wyjątkiem, na wielu wodach pozwala się na ich zabieranie, aczkolwiek są to wody klubowe, rządzące sie swoimi prawami. Na takim Walthamstow, możesz zapłacić za łowienie tęczaków, i masz tam limit ile możesz ich zabrać. Oni ewidencjonują ilości zabranych ryb, i co roku je uzupełniają do danego poziomu. Wygląda więc to tak jak pisze Kuba, płacisz na tych wodach za łowienie i za możliwość zabrania ryb.
Pozdrawiam!

Offline gelos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2016, 06:08:50 pm »
Ok, dzieki, jeszcze jedno pytanie, bo zgłupiałem :/ licencja za 27f pozwala na łowienie w rzekach/kanałach pstrągi czy nie? Na początku myślełem, że nie, ale teraz doszedłem do wniosku że pozwala na łowienie pstrągi, a w morskiej chodzi o łososie, czy tak jest? Czy licencja za 27f pozwala na łowienie na morzy makrel itp. a łososiów już nie, czyli płacimy 70f za łososie czy za łowienie w morzu? Sorka, może to głupie pytania, ale lepiej sie upewnić, maży mi sie fly fishing, ale za 70f to narazie muszę opduścić :/

PS. nie jestem osoba wynoszącą rybę, w sumie to mi się nawet za bardzo nie chce skrobać, ale co jakiś czas fajnie było by przynieść coś smacznego by kobieta nie marudziła, że nic nie przynoszę ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 06:10:29 pm wysłana przez gelos »

Offline cehaigrek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2016, 08:37:36 pm »
Na lowienie w morzu nie potrzebujesz licencji. Placi sie czasami za mozliwosc lowienia z mola. Sa limity wielkosciowe i gatunkowe, ktore musisz znac.

Offline gelos

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2016, 05:26:58 am »
A jak jest z pstrągami w rzekach i licencją za 27f? Jak łowię pstrągi metodą fly to też musze mieć tą droższą licencję? Czy to tylko Łosoś i troć wędrowna?

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2016, 09:39:13 pm »
Na pstrągi możesz mieć te tańsza.

Offline Daavid

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2016, 03:02:56 pm »
Ktoś coś wie jak mają wyglądać zmiany w regulaminie w przyszłym roku? Trzy wędki dozwolone i osoby towarzyszące do lat 116 za darmo, czy jeszcze jakieś inne zmiany? Domyślam się, że zmieni się cena...

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2016, 08:15:21 pm »
Bedzie troche drozej.I tak wiekszosc klubow zezwala lowic na dwa kije na swoich wodach.Zobaczymy czy zmienia sie przepisy w klubach.

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2016, 01:01:30 pm »
Stwierdzenie "You must return any salmon or sea trout to the river if you have a coarse fishing licence." mówi wyraźnie, że jeśli złowisz łososia lub pstrąga mając zwykłą licencję, MUSISZ zwrócić im wolność. Nie ma żadnego "ale". Kolega zwrócił uwagę, że wszędzie poza prywatnymi zbiornikami, na których zezwala się na zabijanie ryb, należy ryby wypuszczać. W Anglii ryb się nie zabija i tyle. Możesz oczywiście coś zberetować, ale nie dziw się gdy jakiś Anglik sam trzepnie Cię w beret. Anglicy to mili i tolerancyjni ludzie, ale bardzo ich irytuje, gdy ktoś ignoruje ich zasady. Pozdrawiam :)