Autor Wątek: Łowiska Londyn i okolice  (Przeczytany 13584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejUK91

• Full Member
Łowiska Londyn i okolice
« dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:02:33 pm »
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale chciałbym się dowiedzieć odnośnie łowisk w okolicach Lodnynu, na początek niedalekie łowiska. Oczywiście, posiadam transport żeby dojechać, lecz chciałbym się dowiedzieć o jakieś fajne łowiska w okolicach Lodynu. Chciałbym się dowiedzieć kwestii takiej, gdzie można kupic licencje na połów na danym łowisku, odcinku rzeki itd. Z pewnością nie jedna osoba z Londynu bądź okolic wędkuje i mogłaby mi pomóc w jakimś spotniu. Nawet zachęcam do wspólnego wędkowania, miło by było kogoś poznać żeby można jeździć razem na wspólne wędkowanie i dzielić się zdobytą wiedzą oraz przygodami z wypraw. Więc jeśli chce ktoś mi pomóc zacząć wędkować w UK probiłbym bardzo o porady. Z góry dziękuje i mam nadzieje, że ten temat się troche rozwinie i pomoże nowym na forum. Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2015, 10:45:57 pm wysłana przez KubaT »
Catch & Release

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Łowiska Londyn i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2015, 07:26:53 pm »
czesc. w ktorej czesci londynu mieszkasz? jak pewnie wiesz przejechanie na druga strone mo byc czasochlonne...

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:11:11 pm »
No niestety uroki Londynu :D Ja mieszkam na zachodnim londynie, dokladnie Wembley. Także w strone Slough, Reading itp nie będzie problemu :)
Catch & Release

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2015, 10:15:52 pm »
No to na start masz wody RDAA:) Jak za malo to masz cale Farnham Angling Society, na poludniowy zachód Basingstoke Canal, na polnocny zachod GUC. Na poludnie Bury Hill, w okolicach Heathrow kilka wod karpiowych (np Farlows, Thorpe). Jest w czym wybierac.

Jakie metody cie interesuja - bedzie wtedy latwiej cos polecic i znalesc kogos do wspolnego wedkowania:)

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2015, 12:15:56 am »
Masz jeszcze Uxbridge Rovers I Old Winsor Angling Association. Ci drudzy maja kilka odcinkow rzek w szczegolnosci Tamizy ci pierwsi troche tego I troche tego. Niestety opinii nie znam na ich temat, ale sam bylem ciekaw ich wod. Oprocz tego pelno tzw Day Ticket: Thorpe Lea, Finch Farm, Royal Berkshire Fishery, Holme Grange, Twynersh Complex itp

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2015, 08:26:34 am »
Kiszczu, z Peterem54 wykupujemy członkostwo w Old Windsor, to może spotkamy się nraz i drugi nad wodą... :)

Maciej, jestes kolejną osoba z Londynu, na wylocie na M4 - czyli Tamiza i okoliczne łowiska (wiele powstało na wyrobiskach z których brano materiał do budowy auostrad). Jeżeli spinningujesz to RDAA ma świetną ofertę - (Sonning, Tamiza, Kennet i kanały i wiele innych), rzeki tez sa dobre. Jeżeli należysz do PAA masz zniżkę, co sie opłaci (zawsze to 20 funtów więcej w kieszeni- prawie tyle co członkostwo).
OLD Windsor AC i inne kluby - maja w opiece odcinki Tamizy, aczkolwiek do Staines Tamka jest free. jednak to nie to samo co bezpieczne odcinki na nocna zasiadkę na przykład.
W Londynie z dobrych łowisk masz Walthamstow - oferta dla łowiących karpie i leszcze, także płoć i szczupaki (ale to jak jest zimno i nie ma karpiarzy, którym zahaczasz zestawy). Cena 15 funtów za dzionek, mozna łowić na 3 wędki.
Pod Londynekmecjalne.
Oprócz łowisk wymienionych przez chłopaków polecam Bury Hill - klasyka dla spławikowców i grunciarzy - trzy wody z innymi rybami, w tym jest sporo lina i karasia, Twynersh Farm - prawie siedem zbiorników, z ciekawymi rybami, o różnych stopniach trudności, Gold Valley w Aldershot - mekka dla łowiących wyczynowo po angielsku, Willow Park - tez dobre miejsce, zaraz przy Gold Valley. Jeżeli zaś lubisz duże liny i karasie - polecam Godalming i Marsh farm, super miejsce (szkoda, że maja te linki - ale to ochrona przed kormoranem).

Napisz na forum co interesuje Cię najbardziej - na pewno się znajdzie wiele. Jedno jest pewne - trudno o łowisko blisko domu :) Mieszkam na Wandsworth, i 60 minut jazdy w jedna strone to norma (tak naprawde to bardzo krótko!)...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 09:32:31 am wysłana przez Luk »
Pozdrawiam!

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:12:35 am »
No więc tak koledzy po fachu, interesuje mnie narazie metoda spiningowa, gdyż nie mam pełnego sprzętu karpiowego, po mału uzupełniam jak dostane troche gotówki, sami wiecie tani nie jest :) Chyba w tym roku sobie odpuszcze zasiadki na karpia i sie skupie na samym spiningu. Fajnie by było się z kimś umówić i pojechać na współny wypad, wtedy by było łatwiej się dowiedzieć wszystkiego i zobaczyć to na OCZY jak to wszystko wygląda. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Catch & Release

Offline Paulus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2015, 01:46:56 pm »
Z podlondyńskich łowisk polecałbym Wraysbury - kiedyś dostępne były jeziora 1 i 2, teraz chyba tylko jedno z nich. Można natomiast od niedawna łowić tam z łódki.

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2015, 06:43:31 pm »
I jeszcze jedna kwestia odnośnie tych łowisk co podaliście. Gdzie nabyć pozwolenie i prosiłbym o jakiś cennik. Z góry dziękuje.
Catch & Release

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:28:49 pm »
Mam pytanie czy ktos posiada mapke wód RDAA, bo byłbym chętny na wędkowanie na tych wodach. Jezeli ktos na mapke prosze niech wklei zdjecie zeby można było zobaczyc ktore to wody i jakie odcinki. Bardzo mi to pomoze. Z gory dziekuje.
Catch & Release

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2015, 10:50:19 pm »
Tutaj znajdziesz chyba wszystko.
Bardzo proszé

http://wordpress.rdaa.co.uk/?page_id=31

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:30:10 pm »
Luk z mila checia :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Offline Bialybst

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2015, 06:56:03 pm »
Może mi ktoś podesłać jakies fajne łowiska na których nie potrzebny jest membership ? Nie chciałbym sie wiazac z jakimś klubem bez zapoznania sie z woda..

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2015, 09:50:26 pm »
Jeżeli chodzi o tamize to prosze link. Sam jestem nowy tutaj i nowy na angielskich wodach, narazie musze zadowolić się darmowymi odcinkami tamizy. Jezeli jestes z Londynu badz okolic to napisz na priv, zawsze sie mozna umowic na jakis wypadzik. Podsylam link:

www.visitthames.co.uk/things-to-do/fishing/free-fishing
Catch & Release

Offline Bialybst

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2015, 11:15:01 pm »
Dzieki bardzo po urlopie napewno sie odezwe bo wyjezdzm na 2 tyg ;)