Autor Wątek: Wahadłówki  (Przeczytany 765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
Wahadłówki
« dnia: Marzec 15, 2015, 11:34:13 pm »
Panowie kto ma doświadczenie z ta tajną bronią-myślę że znajdzie się odważny ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 11:19:39 pm wysłana przez Prezes »

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: Wahadłówki
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:24:58 am »
Ja lowilem niejednokrotnie i bez efektów.  Nie Znaczy to jednak ze to nie Działa.  Maciek łowi większości na wahadła i łapie piękne szczupaki.  Kwestia uporu i zaparcia.  Myślę
Że głównym powodem braku wyników na wahadła jest zła
Technika prowadzenia.  Większość z nas poprostu zwija wahadło a tu można z tym robić co się w sumie podoba. Można podbijac, szarpać, łowić z opadu itd. Z tym ze trudniej
Wg mnie to robić wahadlowka niż np guma...

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2015, 09:46:52 am »
Ja łapie, ale nie mam cierpliwosci do niz.

Ostanio dałem kilka wahadłøwek Sylki i Pawłowi G. Popytam jakie efekty maja na te blaszki.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:47:00 pm »
Ja uwielbiam blaszki. Jak ktos chce sie jakis pozbyc to chetnie przyjme:) Czy gumami lowi sie latwiej? Nie zgadzam sie - lowi sie tak samo trudno;] czyli bezmyslnie wrzucajac do wody nic nie zlapiemy;]

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2015, 07:57:53 pm »
Ja też długo się nie mogłem przekonać, dopóki nie wygrałem zawodów wahadłówką ;) przede wszystkim to genialna przynęta w bardzo wietrzne dni kiedy ciężko obserwować plecionkę lub szczytówkę, kolejny atut to zasięg. Na pitsford też robią robotę ;)

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2015, 08:12:09 pm »
Ostatnio na pitsford jak byłem to chłopak miał ręcznie powlekane luskami wahadlowki.  Złapał ładnego szczupaka. Wiem ze to dobre przynęty ale wg mnie poprostu są to przynęty dla wytrwałych.  Ja nie zlowilem na nie nic.  A jestwm w szoku bo praca mi się podoba. Co do gum ja nie rzucam nimi bezmyślnie.  Spędziłem cały sezon żeby dobrać kijek i plecionke do gum jakimi łowie. Jak nie "czuje" przynęty to na nią nie lowie

Offline Rado

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2015, 08:28:13 pm »
Kurde ja tez jakos do nich cierpliwosci nie mam - a pamietam w Polsce kilkanascie lat temu tylko na to sie lowili z dziadkiem!

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2015, 11:27:27 pm »
Ja w tym roku powróciłem do łowienia blachami,ręcznie robionymi cudeńkami,i co mi to dało.....kilka pięknych szczupakow w tym nowy rekord 107cm i kwalifikacje do finału mistrzostw poloni wiec myśle ze juz zawsze beda w mojm pudełku
C&R

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2015, 06:28:23 am »
To jest właśnie piękne ze na wahadlowki może łowi się mniejszą ilość ryb ale zauważyłem z ci co na nie łowia łapią odpowiednio większe ryby. Może to żadna zależność ale takie moje spostrzeżenia.  Swoją drogą nie złapałem na to nic ale zawsze mam kilka przy sobie w razie czego :-D moja kamizelka jest za ciezka... Ale spróbuj człowieku wyjąć coś "niepotrzebnego "

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2015, 12:00:24 pm »
Cześć ja może przedstawię swoją krótką przygodę z wahadłami. Zacząłem nimi łowić na dobre od roku kiedy na rudyard Jarek powiedział mi żebym sie skupił głównie na nich jak chcę mieć wyniki. Tak też zrobiłem i muszę powiedzieć że jak miałem tylko 2-3 wahadłówki tak teraz mam całe pudło zarówno polskich, angielskich jak i abu i to w wiekszych niż mniejszych rozmiarach.  Już za drugim pobytem na rudyard w tym roku w maju spełniłem swoje marzenie o wielkim szczupaku-patrz mój awatar.  Miał 110cm i złapałem go na gnoma 3. Pół godziny przed nim urwałem przy łodzi podobnego na dużą wahadłówkę z fishing republic. Jakieś 3 tygodnie temu na rudyard złapałem 2 szczupaki 77 i 82 cm (zdjecia na forum leży obok wahadłówka) i wahadłówkę z fishing republic.
Teraz wadłówki to moje główne oręże i uczę sie je prowadzić.
Warto je mieć i stosować bo mogą pomóc spełnić marzenie a przecież to były pierwsze sztuczne przynęty.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2015, 01:22:03 pm »
Takie tradycyjne przynęty są najlepsze.  Wiecie w sumie tak mysle ze to naprawdę jedna z pierwszych przynęt sztucznych wiec skoro dalej się ja produkuje to musi być dobra