Autor Wątek: Brzany - temat rzeka  (Przeczytany 1171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Brzany - temat rzeka
« dnia: Czerwiec 13, 2015, 09:52:52 am »
Jako , że temat Brzan wraca jak bumerag i jego zalążek powstał w innym temacie. To mysle ,że tu bedzie najlepsze miejsce na jego kontynuacje.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
Odp: Brzany - temat rzeka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2015, 06:58:25 pm »
No to ja zaczne ^^ Chcialbym sie wybrac ale gdzies w okolicy Reading.
Jakies dobre sprawdzone przynety? Jaka metoda najlepiej? No I oczywiscie gdzie?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2015, 08:03:01 pm »
Ja nie wiem gdzie w okolicy reading mozesz wybac sie na brzany.lowic brzane można rożnymi sposobami od feedera,po wagglera, ale feeder moim zdaniem jest najskuteczniejszy No i oczywiście odpowiednia zaneta z przynęta.duze znaczenie ma poziom i kolor wody.trzeba w tedy odpowiednio dobrać przypon.brzana lubi pellety,konopie, sypka zanete o ostrym zapachu i smaku.ogolnie brzana lubi ostre.dobrze sprawdza sie mielonka zwłaszcza kiedy sporo pada i woda ma brudnawy kolor mocny zapach mielonki skutecznie zwabią rybki.czesto lowie tez klenie z brzanami. Narazie tyle może ktoś z kolegów więcej Doda i temat sie rozbuja ::)

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2015, 10:07:40 pm »
Kiedyś się wybrałem na Salmon Cut przy Reading  i było chyba 6 osób nastawionych tylko na brzany.

http://wordpress.rdaa.co.uk/?p=258
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline kiszczu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2015, 10:09:08 pm »
Dzieki, juz cos ^^ Wiem ze kij taki do 2tc ale czy karpiowka 2.75tc zdalaby egzamin?

Do jakiej wody jaki przypon? ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2015, 03:57:03 pm wysłana przez kiszczu »

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
  • Born to fish, forced to work!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2016, 11:49:07 am »
Ja tez sie dolacze do tego tematu, chociaz widze ze nikt tu sporo czasu nie pisal. Wszyscy chyba sa podekscytowani tematem zawodow brzanowych :) Ehh... Sam z checia bym sie na takie wybral, ale dopiero zaczynam moja przygode z ta ryba i chyba nie mialbym zbyt wielkich szans. Mam juz skompletowany caly sprzet i 2016 rok bedzie dla mnie stal pod znakiem "brzany". Do tej pory to byl tylko spinning w UK i nic poza tym. Przyszedl czas na troche zmian i urozmaicenia. Chcialbym sie dowiedziec jaki klub wedkarski do ktorego moglbym dolaczyc ma w swojej ofercie wody brzanowe, oczywiscie taki, ktory ktos zna i by mogl polecic z czystym sumieniem :) Wiem, ze rzeki takie jak Severn, Trent czy Wye to idealne rzeki do polowow tego gatunku ryb i nie raz sie pewnie tam wybiore, ale na codzien chcialbym sie uczyc techniki polowu tych ryb gdzies blizej domu, czyli okolice zach. Londynu (Berkshire czy Surrey byloby idealnie). Zastanawialem sie nad klubem Twyford & District Fishing Club. Mial ktos moze stycznosc z tym klubem i moze cos na ten temat powiedziec? Z gory dzieki za jakiekolwiek info.
Born to fish, forced to work!

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2016, 12:36:38 pm »
Na Tamizie masz brzany i jeśli poziom wody jest ok to można nieżle połowić.Ja byłem w grudzniu i jedna udało się wycholować 80cm,do tego kilka ładnych leszczy.takze myśle że Tamka ma potęcjał. Moim zdaniem najlepszą rzeką co do połowu brzan jest Wye.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 02:11:08 pm »
Thanks maniek ;) Napewno sie wybiore na jakas nocke na Tamize  :) Domyslam sie, ze mieszkasz w okolicach Wye. Widzialem na waszym filmiku jak ciekawa i obfita w ryby jest ta rzeka. No I ten wegorz zerujacy w dzien. Wow ;) £25 za dzien to drogo, ale jeszcze nie koniec swiata...
A ma ktos moze doswiadczenia brzanowe z River Loddon?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 02:49:49 pm wysłana przez NuNo1983 »

Offline Liban80

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2016, 06:28:56 pm »
Ja tez sie dolacze do tego tematu, chociaz widze ze nikt tu sporo czasu nie pisal. Wszyscy chyba sa podekscytowani tematem zawodow brzanowych :) Ehh... Sam z checia bym sie na takie wybral, ale dopiero zaczynam moja przygode z ta ryba i chyba nie mialbym zbyt wielkich szans. Mam juz skompletowany caly sprzet i 2016 rok bedzie dla mnie stal pod znakiem "brzany". Do tej pory to byl tylko spinning w UK i nic poza tym. Przyszedl czas na troche zmian i urozmaicenia. Chcialbym sie dowiedziec jaki klub wedkarski do ktorego moglbym dolaczyc ma w swojej ofercie wody brzanowe, oczywiscie taki, ktory ktos zna i by mogl polecic z czystym sumieniem :) Wiem, ze rzeki takie jak Severn, Trent czy Wye to idealne rzeki do polowow tego gatunku ryb i nie raz sie pewnie tam wybiore, ale na codzien chcialbym sie uczyc techniki polowu tych ryb gdzies blizej domu, czyli okolice zach. Londynu (Berkshire czy Surrey byloby idealnie). Zastanawialem sie nad klubem Twyford & District Fishing Club. Mial ktos moze stycznosc z tym klubem i moze cos na ten temat powiedziec? Z gory dzieki za jakiekolwiek info.

Co do tematu zawodow to dawaj. Ja pojechalem w zeszlym roku nie maja ani jednej brzany na kiju. Jeszcze lepiej bo zerwalem jedna na samych zawodach. Pomysl o Tamizie tak jak pisza poniewaz tam znalezc brzane to dopiero jest wyczyn. Polecam. Jak cos to daj znac kiedy bys sie chcial wybrac na jakas zasiadke to pomyslimy. A ty mobilny?
Jeśli chces być szczęśliwy przez jeden dzień, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez miesiąc, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęsliwy przez całe życie ZOSTAŃ WĘDKARZEM.

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2016, 07:28:57 am »
Jezeli chodzi o wspolna zasiadke to dla mnie bomba! Co bys powiedzial na pierwszy weekend marca? Wczesniej nie dam rady - praca niestety :( Samochod mam wiec mobilny jestem :)
Co do zawodow to sprobuje dzisiaj moja druga polowe namowic i dam znac. A tak na marginesie to sa jeszcze wolne miejsca?
Pozdro...
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 09:01:49 am wysłana przez NuNo83 »

Offline Liban80

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2016, 02:54:24 pm »
Poczekajmy na pogode bo wieje strasznie :)
Jeśli chces być szczęśliwy przez jeden dzień, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez miesiąc, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęsliwy przez całe życie ZOSTAŃ WĘDKARZEM.