Autor Wątek: Boczny trok  (Przeczytany 4884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
Odp: Boczny trok
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2015, 03:12:42 pm »
Kotwicą tez ma trzy haki.... :-) tutaj sa tylko dwa bo używa sie główek jigowych.
Jedno jest pewne. Przy użyciu delikatnego sprzętu krzywdy rybom sie nie robi a frajda niesamowita.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2015, 04:48:05 pm »
Robert zle sie troche wyrazilem . Mialem na mysli lowienie z dwoma przynatami. Bo w polsce to przepisy sie zmieniaja co miesiac. KIedys nie mozna bylo lowic na przynety z trzema kotwicami pozniej bylo mozna pozniej znow nie. Mam na mysli chociaz by amerykanskie woblery na muskie ktore maja czesto 3 kotwice.

Offline Aska

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2015, 06:35:23 pm »
U mnie w okolicy (Bedfordshire) wszedzie na platnych wodach mozna na spinning uzywac tylko jednej przynety (no multiple lures) ale na wodach ogolnodostepnych chyba nie ma takich ograniczen, na pewno na zawodach przynajmniej dotychczas bylo to zabronione, chociaz pewnie glownie chodzilo zeby morskich zestawow jak na makrele z wieloma hakami nie stosowac. Ja znam 2 metody na troka, na okonie stosuje sie ktorka zylke do ciezarka i jak najdluzsza do twisterka (im dlusza tym wiecej bran) za to odwrotnie - dluga do ciezarka, krotka do twisterka na krasnopiore :D

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2015, 07:09:32 pm »
Lowilas wzdregi na troka? Ta ryba wciąż mnie fascynuje :-)
Nie dość że jest piękna to jeszcze ta jej nutka drapieznosci. 
Mój rekord wzdregi to coś ponad 35cm w Polsce.  Ale ja je lowilem na splawik

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 17, 2015, 02:13:18 am »
W Polsce z powodzeniem lowilem na małego Mepsa aglie rozmiar 1-2. Wbrew pozorom większe osobniki to ryby drapieżne. Ogolnie z Polski jestem z Mazur i na prawde wędkarska przygodę zaczynałem od wędki z leszczynowego kija :-) Jestem pod wrażeniem ewolucji wędkarstwa, szczególnie tu na wyspach. O wielu metodach nigdy nie słyszałem i nie widzialem takiego sposobu łowienia nigdy. Dla mnie to kosmiczna rewolucja, ale jestem pojętnym uczniem :-)
Duzo dobrego wnioslo dla mnie osobiście oglądanie filmów Luka oraz Wędkarstwo Kent.
Filmiki innych tez ogladam. Niestety na ryby moge jeździć tylko w weekendy ponieważ w tygodniu bardzo duzo pracuje i brakowaloby mi czasu na sen....
W przyszłym sezonie sporo rzeczy zamierzam zmienic i ogolnie nie bede sie poddawal przez cały rok... Wędkowanie zima tez moze byc przyjemne mimo braku lodu...

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2015, 04:45:58 pm »
Wędkowanie w zimie jest tutaj dość ciekawe.  Szczególnie ryb drapieżnych.  Jak trafisz na dzień i zimowisko to można łowić do znudzenia

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2015, 10:02:47 pm »
No, jak  jedzie zgrana  grupa zima powedkowac to moze byc Baaaardzo ciekawie ;D

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 20, 2015, 02:41:09 am »
Hehehe.
Zima rozgrzewka jak najbardziej potrzebna :-)
Łowiac na lodzie w PL uzywalismy metody "szwedzkie ognisko" o dziwo mozna na tym z powodzeniem upiec kiełbaskę lub ogrzać zmarznięte dłonie. Praktycznie bezinwazyjna metoda dla lodu.
Pozdrawiam