Autor Wątek: Boczny trok  (Przeczytany 2532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
Boczny trok
« dnia: Marzec 15, 2015, 11:19:57 pm »
No i czy ktoś wie o co chodzi w tym temacie?
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2015, 11:30:33 pm wysłana przez Prezes »

Offline Catrol

• Jr. Member
  • **
Odp: Boczny trok
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2015, 05:24:54 pm »
Dobra metoda do poszukiwania okoni, bardzo skuteczna...jeśli mamy nie zarośnięte zielsko.

Chyba każdy wie jak się wiąże boczny trok, chyba że nie - wolnym czasem mogę narysować, tudzież zrobić zdjęcia :)

"Paproch" dostarcza czasem fajnych niespodzianek - przyłów w postaci leszcza, karpia, krasnopiórki, krąpia...na najmniejsze modele zakładanych twisterków :)

Oczywiście każdy drapieżnik mi się trafiał kiedy łowiłem w Polsce ;)

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 07:12:52 am »
Boczny trok to typowa zimowa metoda jak dla mnie. Jest dużo mniej zielska a ryba się cofa na głęboką wodę. Co za tym idzie musimy właśnie małe przynęty często posłać dużo niżej i dalej.  Ja ta metodę stosowałem dawno temu w Polsce na Wiśle. I tam złapałem na to swojego Pierwszego i jedynego sandacza.  Co ciekawe do tej metody można używać praktycznie każdej przynęty.  Oczywiście w miarę rozsądku i o ograniczonej wadze i wielkości ;-) ja dawniej wiazalem go inaczej. Teraz są specjalne kretliki i inne cuda do tego. A wy jakie ryby lapiecie i kiedy decydyjecie się na tą metodę?

Offline Aska

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2015, 08:19:42 am »
Ja bardzo lubie boczny trok, w PL nauczylam sie tej metodyjako dosyc skutecznej na zawodach. Stosowana głównie wiosna i zimą jak dno jest niezarosniete i nie muliste.  Moim zdaniem nie za bardzo nadaje sie na głeboką wode, ale tak do 2 metrow jest idealna sczegolnie na okonia. Szczupak czesto odgryza twistera na cienkiej zylce ale widzialam specjalistow dowiazujacych bardzo cieniutkie stalki. Zaleta metody jest to ze w czystej wodzie twisterek zachowuje sie bardzo naturalnie stad duzo bran. Tutaj w anglii poularnosc szczegolnie wsrod komercyjych wedkarzy zdobyl drop shot, ja jednak pozostaje przy bocznym troku :D Zaleta - duzo bran, wada - male ryby, bo duza jak wezmie to raczej trudno na zylce 12tce wyciagnac. Metoda idealna na street fishing. Ciezsza wersje metody (z plecionka) uzywalam z powodzeniam nad morzem łowiąc wrassy. Jesli chodzi o sprzet to jest dosyc istotny, ja uzywalm głownej zylki 18-20tki, przypon 12tka, lekkie haczyki Kongera do bocznego troka i twisterki (sprawdza mi sie kolor motor oil albo fiolet). Ciezarek do 8 max 10 g, wedka bardzo delikatna do 10g. Na malutkiego twisteka moze wziasc kazda ryba, widzialam sandacza zlowionego na boczny i leszcza. Jak nie biora to boczny trok est bardzo dobrym wyborem, polecam

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2015, 08:29:19 am »
Czym tak naprawdę różni się boczny od dropshota?  Wiem że ma parę różnic ale jak ty uważasz?

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2015, 08:32:56 am »
Dropshot, tu masz ciezarek na spodzie a hak w srodku przyponu - jest jeden przypon. Metoda ta jest raczej do malo dynamicznego spinningu
Boczny trok - hak lub wobler jest na koncu druzszego przyponu a ciezak na koncu krótszego przyponu (są tak jakby 2 przypony). Tu jest, raczej dynamiczny spinning.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 08:35:53 am wysłana przez KubaT »
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2015, 09:55:19 am »
Coś takiego Boczny trok

Drop Shot
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2015, 10:30:20 am »
@Kris - dobra robota.
Fajnie ze to udostepniles.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2015, 02:07:01 pm »
Ja skutecznie łapałem okoniem na Śniardwach używając bocznego troka. Metoda podobna jak na rysunku pierwszym z jedna mala zmiana. Zamiast ciężarka większy twister. Metoda nie koniecznie na płytkie wody. Łapanie na 6-8 metrach z lodzi tez nie jest problemem.
Czyli generalnie dwa twisterki. Przy zapięciu dubleta na delikatnej wędce fajna zabawa.
Zdarzały sie przyłowy w postaci szczupaka czy sandacza.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2015, 03:23:37 pm »
Robert tylko czy wedlug prawa mozna tak lowic nie jestem pewien. Do bocznego troka sprawdza sie kij typu wklejanka ryba sama wsiada zacinajac automatycznie wyrywasz przynete rybie z pyszka do drop shot jest troche inny kij. nadaje sie prace przynecie po przez lekkie pukanie lub ruch.

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2015, 03:48:26 pm »
Ja łowie czasami na spina,ale zawsze tez próbuje bocznego troka i okonie ładnie siadają zwłaszcza na ciemne przynęty ;)

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2015, 04:30:43 pm »
Ja tez musze do tego wrócić.  Ja np lowilem na nieduże blaszki na tłoku w Wiśle. Dołki miały po parę metrów.  To był jedyny sposób sprowadzenia tam mniejszej przynęty

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2015, 04:33:59 pm »
tej jesieni i zimy w ogóle musze się zabrać za spinning.ileż to mozna brzany tłuc ;D ;D

Offline Robertoelk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2015, 11:36:09 pm »
Predator, nie jestem pewien czy jest to legalne ale raczej tak, ponieważ wszyscy tam tak łapią. Nie jednokrotnie miałem tez kontrol strażników i żaden nie zwrócił mi uwagi na nie odpowiedni sprzęt. Nie wiem jak jest tutaj ale próbowałem tej metody na komercji i okonie nawet w dublecie wpadały.

Offline pearch87

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2015, 02:15:16 pm »
Trochę mi to łowienie makrel przypomina taka mnogość haków ;-) aczkolwiek lowiac na deadbait lub spinning nieraz na zestawie jest więcej niż jeden hak czy kotwica wiec sprawa dyskusyjna.
Maniek zapraszam na wypad szczupakowy :-)