Autor Wątek: Żyłka do UL  (Przeczytany 574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
Żyłka do UL
« dnia: Maj 31, 2015, 08:49:41 pm »
Zawsze używałem Strofta GTM ale może coś innego ktoś doradzi .Średnica 0.14-0,16 mnie interesuje .Kleń,okoń na niewielkie przynęty.

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
Odp: Żyłka do UL
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2015, 09:42:58 pm »
ubiegły sezon używałem tej do UL
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/popenphoto.php?file=../p/s3/1267701668.jpg

i jestem z niej zadowolony

Offline Catrol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2015, 10:49:54 am »
W czasach kiedy łowiłem na żyłkę dosyć często używałem Dragon'a HM69 0.14mm (trochę przegrubiona ale mocna) lub Dragon Nano Crystal 0.12 - 0.14mm

Nano Crystal po odbezpieczeniu szpulki spada zwojami - nie jest prosty jak struna. Po nawinięciu i kilku rzutach główką 4-6g już trochę dochodziła do siebie ;) Teraz Swojej Kobietce kupiłem 0.12mm i rozciągliwość w ręku jest bardzo mała.

HM69 - Tu pamięć na początku była trochę mniejsza, nawijała się całkiem spoko, może odrobinę mocniejsza niż 0.14mm Nano Crystal ale w moim odczuciu łowiąc na rzece ciężej niż zejść do samego dna najlżejszymi przynętami (obrotówki 00 i 0 ; micro jig'i 2.5 g i mniejsze, cykady itp. poniżej 4g)

Teraz już łowię tylko na plecionki :)

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2015, 12:11:07 am »
Też na pletki łowię 0,06,ale czasem kleniom i okoniom to nie pasuje...

Offline Catrol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2015, 04:29:32 pm »
Brygiel, a na jaką pletkę łowisz ?

Jeśli chodzi Ci o to, że plecionka straszy okonie i klenie...to ja ryzyko tego zjawiska widziałem tylko łowiąc na "Dragon Invisible Braid 0.06mm" - W Stosunku do plecionki w kolorze "Moss Green" faktycznie jakby było mniej brań :/

A co do żyłek - to tak jak pisałem, to mi się sprawdzało. Jeszcze ciekawą żyłką jest Dam Tectan Superior.

Można ją pognieść, pogiąć, a później przeciągnąć w dwóch palcach i jest znowu prosta jak struna.
Pomimo sporej rozciągliwości jaką czuć w ręku, nie miałem problemu z zacięciem, spadów tyle samo co łowiąc na każdą inną żyłkę. O dziwo bardzo dobrze przenosi brania.

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2015, 11:50:57 pm »
HTO 0.06