Autor Wątek: Drop shot  (Przeczytany 4268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pearch87

• Hero Member
Odp: Drop shot
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2016, 07:25:56 am »
ostatnio z karpiowaniem to u mnie kiepska sprawa w tamtym roku bylem tylko na 2 zasiadkach :(
w tym roku zrezygnowalem z czlonkostwa w carpteamie z uwagi na brak czasu
a na kanale sa napawde piekne i waleczne karpie :D
mam nadzieje ze w tym roku bedzie mi dane wiecej razy wybrac sie na zasiadke :D

co do jaxona to tak jak kuba napisal kupilbym cos innego
kwestia tego ile chcesz na to przeznaczyc
mozesz pogadac z Lesnym lub predator maniakiem napewno maja jakies fajne kije i doradza odpowiedni sprzet
jezeli wybeirasz sie na bigone to tam bedzie okazja kupic dobry kij w przystepnej cenie :D

Ty wiesz gdzie na kanałach te cholery siedzą :-) to prawda są piękne i wielkie.  Co do big one Marcuss tez ma rację chyba nie ma lepszego miejsca żeby poszukać kija.  Jak wejdziesz na halę to idź na drugą i w lewo do końca.  Co roku koleś tam ma stoisko z wrdkami i ma sporo drop shota

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2016, 08:28:20 am »
Ja nie nastawial bym sie na big one. Wiecie jak jest traktowany spinning w UK. Moze byc tylko Daiwa i tyle. Daiwa ma kilka nowych kiji Dropshotowych bo widzialem na Rybomanii.

Pamientajcie ze nie wszystkie kije z napisem DropShot sa ok do tej metody. Sa kije 'wklejanki' z MIkado bez tego napisu i sa  dobre jak nie lepsze.  Milem kilka Dropshotowych kiji, sorry z napisem 'Dropshop' w reku  ktorych w zyciu bym nie kupil.

Progresywne ugjecie, zero szybkosci. Jak ktos polowi na dropshota to sie przekona ze kij musi byc szybki ale i czuly.
Jak sie uczylem Dropshota  zaczolem wlasnie od takiego kija. Bylu rzuty ze mialem po 5 bran i zadnego nie zaciolem. Kij byl zawolny, czyli uninal sie za mocno przy zacieciu.

PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Wiosna Piotr

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 19, 2016, 08:12:16 pm »
Wędkę do max 30f no jeszcze kołowrotek gdzieś za 25f tyle na początek.
Bo jeżeli bym założył ciężarek 10g i łowiłbym na zwykły spinning daiwa 5-25g to będą wyczuwalne delikatne brania ?

Offline Marcuss

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2016, 08:30:25 pm »
Zależy gdzie chcesz lapac ja na kanale gdzie głębokość nie przekracza 1.5m to stosowałem 5g ciężarek w tej cenie to na pewno cos znajdziesz kołowrotek może byc normalny nie trzeba specjalnie do tej metody czegoś nadzwyczajnego
Korzystaj z zycia tak, by na starosc miec o czym wnukom opowiadac :D

Offline kudlaty1

• Hero Member

Offline Maciek94

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:02:47 am »
Do dropshota żadnych wklejek! Lepiej żeby kij był twardszy niż za miekki. Najlepiej szukać wędzisk w przedziałach 20-30g i nie skupiać sie tylko na opisie na blanku.
Mogę polecić DAM EFFZETT X-ZIBIT S-M DROPSHOT  2,28m 1,17m  7-28g 145g 7+1. Ten blank stworzony jest do tej metody. Bardzo czuły i sprężysty, co jest rzadkością w tej klasie cenowej. Do tego kołowrotek Shimano Aernos 2500FB i mamy bardzo przyjemny zestawik w kwocie £110.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2016, 09:34:03 am »
Nie rozumiem skąd takie podejscie. Kiedys słyszałem podobny absurd na filmie Dragona ,chyba. Kije dropshotowe to od zawsze w większości wklejki. Dropshot to skuteczna metoda połowu okoni. Jak zatniesz okonia na takiej pałe do 30gr. To większość okoni będzie miała rozerwany pysk. Nie łapmy ryb za wszelką cenę.

Wykażmy się rozsądkiem. Co innego z sandacz tam trzeba mocnego szybkiego kija.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Brygiel

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2016, 10:49:30 am »
Z sandaczem to też od łowiska zależy