Autor Wątek: Na Makrelkę  (Przeczytany 12460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peter 54

• Full Member
Na Makrelkę
« dnia: Maj 27, 2015, 08:50:23 pm »
 Powoli zacznie się sezon Makrelowy .
Różnie bywa z datami przypływu Makreli dlatego prosba do tych którzy mieszkają nad morzem lub mają wiadomości 
na temat ,, czy już warto wybrać się na wędkowanie Makrelowe,, ?
Dzięki i pozdrowionka.

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
Odp: Na Makrelkę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2015, 09:00:22 pm »
Jakieś sprawdzone miejsca i sposoby na łowienie makreli z brzegu lub molo? OD tamtego roku próbuję namierzyć jakąś miejscówkę , ale jeszcze nic nie znalazłem.

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2015, 09:01:51 pm »
Nie wiem czy to pomoże ale jak byłem w poniedziałek na spacerku z rodzinka to odpływ zaczynał sie od 14stej mniejwiecej

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2015, 09:05:08 pm »
godziny pływów w UK można sobie spokojnie w necie sprawdzać, np. tu:

http://www.ukho.gov.uk/Easytide/easytide/SelectPort.aspx

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2015, 10:01:25 pm »
Jeżeli chodzi o mnie to pytanie moje brzmi : czy makrela już przypłyneła ? .
Mnie nie chodzi o przypływy wody lecz ryby.
W ubiegłym roku przypłyneła coś około czerwca a odpłynęła pod koniec pażdziernika czy nawet póżniej.

Offline neonar

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2015, 03:17:17 pm »
Makrele mozna lowic juz od poczatku kwietnia,czasami nawet w marcu zdarzaja sie pojedyncze sztuki,teraz zapewne sa na calej dlugosci chesil beach (seaton-portland),od wiosny do poznej jesieni makrele sa caly czas przy brzegu,one nigdzie nie odplywaja,czasami zdarza sie ze jakis czas sa poza zasiegiem rzutu stad brak bran,Polecam West Bexington,wieczorem na rosnacej wodzie napewno cos zlowicie...
https://www.tidetimes.org.uk/
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2015, 03:22:42 pm wysłana przez neonar »

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2015, 10:53:24 am »
Trochę daleko ode mnie :( na jaka przynętę najlepiej biorą?

Offline neonar

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2015, 03:52:31 pm »
Na wszystko biora...zalerzy czy chcesz lowic po kilka na raz czy pojedynczo.
Najbardziej popularne sa tzw.Mackerel Feathers,biale byly zawsze skuteczne,cierzarek 3 lub 4 uncje i mocny kij spinningowy(cw 120 gram min.) lub lepiej 3,5 metrowy beachcaster do tego kolowrotek np rozmiar 6000,co do linki to polecam mocna plecionke okolo 30,35lb,mozna tez na zylce ale taka zylka ma okolo 0.45 mm srednicy przez co znacznie skraca nam rzuty a czasami te 20 metrow jest bardzo istotne...
A i przy montowaniu tego zestawu musimy pamietac by uzyc 2 kretliki,miedzy linka glowna a piorkami i miedzy piorkami a cierzarkiem,bez nich mamy skrecony caly zestaw po kilku rzutac.

Ja juz nie lowie z ten sposob od kilku lat,cierzki zestaw i wogole malo sportowa metoda a poza tym nie potrzebuje 50 makrel,nie mam w zwyczaju dokarmiac sasiadow ;)
Jedyne makrele jakie lowie to przylow podczas polowania za Bassem,czasami moga byc udreka,zdarzaja sie tez belony i Ostroboki.
Mysle ze waska (8-12cm)wachadlowka byla byc najlepsza jezeli chodzi o metode spinningowa,zalerzy czy ktos jedzie na ryby czy po ryby,znam kolesia ktory za pomoca piorek co jakis czas lowi po kilkadziesiat kilogramow makreli i sprzedaje znajomym,sasiadom.

Dobrze nasmarujcie kolowrotek i pod prysznic z nim po kazdym lowieniu,zasolenie wody jest bardzo wysokie...Juz kilka mlynkow zajechalem.
Powodzenia.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2015, 07:38:40 pm »
Musze powiedzieć że ciekawy temat. Dla morskie łowienie to temat obległy "jak może". Ale Milo się czyta o czymś innym.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2015, 11:27:08 pm »
Krzysiek z plazyl lowilem kijem do 60g 2.70m mlynek shimano 4000 z ciezarkiem 50g. Plecionka 30lb. dystans rzutu okolo 60-70 metorw. Wszyscy z 5 metrowymi palami i kolowrotkami rozmiar "betoniarka" drapali sie po glowach jak to robie ze rzucam dalej niz oni.

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2015, 11:29:40 pm »
A dwa najwaniejsze czynnki makrel to wiadomo przyplywy a drugi kolor wody jesli wieje wiatr ze kierunku sw (poludniowe wybrzeze) to nie ma co sie na makrele nastawiac preferuja czysta wode. Dlatego najlepsze efekty mialem przy wietrze z polnocy.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2015, 11:32:42 pm »
Fajnie ,ze taki temat powstal o lowieniu morskich ryb.Nalowilem sie roznych gatunkow na roznych wodach. Z wlasnych obserwcji wyciagnalem wiele ciekawych wnioskow dotyczacych lowienia morskich ryb.Byly dla mnie zaskakujace w zaleznosci na jakim obszarze lowilem.(Nie pisze tu o kilometrze wybrzeza,tylko o roznych wodach,szerokosciach i dlugosciach geograficznych i tp.)Niektorych nazw  gatunkow ryb nie poznalem do tej pory :(.Jedno wiem napewno z mojej praktyki o makreli.Jest zawsze,tylko zeby lowic duzo i duzych to najlepsze miejsca to takie gdzie jest nad morzem jakies swiatlo,albo perfekcyjne sa jasne noce.Tam zbiera sie kryll,drobnica i w morzu pln i atlantyku sa plywajace czerwone robale przypominajace rosowki tylko z nogami,za ktorymi podazaja male i wieksze rybki.Ostrobok to naturalny przylow przy polowie makreli,obydwa gatunki trzymaja sie razem i sa tak samo agresywne i zarloczne.Najlepszym sposobem na polow makreli jest wyplyniecie lodzia przed zmierzchem na wode,opuszczenie halogena nad lustro wody okolo 0.5 metra i lowienie jak systemem na dorsza,z tym ze ja uzywalem trzech hakow z blyszczaca folia(tzw.choinka) i na koncu wlasnej roboty blystka z trzonka od noza(na dorsza :) ).Fajna sprawa jest lowienie makreli z DNA co jest dziwne,ale wyprobowane przeze mnie.Lowilem na surowe krewetki,na pojedynczy hak z gruntu w ciagu dnia kiedy makreli pod wierzchiem nie ma.Fajna sprawa bo u wybrzezy UK na okolo mozna zlowic piekne sole,halibuty od strony atlantyku, piekne dorady!! od strony kanalu La manche,Bassy od strony polnocnego,zapomnialem dodac o kongerach na kanale La manche i calym polnocnym wybrzezu.Nie bede pisal o dorszach,bo to standard,jak sie lowi wieksze ryby w morzu jak i o rybach lowionych  w okoliy "skagerack"bo tam pogoda prawie nie pozwala na lowienie.Jak cos was zaciekawilo to smialo :)pzdr

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2015, 08:53:53 am »
Mnie coraz bardziej kręci próba łowienia w morzu. Chętnie się wybiorę w któryś weekend i poprobuje.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2015, 11:08:45 pm »
Byłem dzisiaj w Brighton na morskim wędkowaniu.
Kije-mocne kije 12ft do łowienia z plaży
kołowrotek-1, rozmiar 1000 z żyłką 0,35 żółta , specjalna na morze.
                 -2 , rozmiar 7000 ta sama żyłka
zestawy miałem jakby to powiedzieć bardziej profesjonalne ,,dwa haki , jedem wolny wyżej zaczepiane o ciężarek,,
Przynęta , (nie pamiętam nazw) czarne i brązowe włochate robuny i kałamarnice.
ciężarki o wadze 130gr. z wąsami.

Miałem tylko dwa branka i nic dosłowie nie złowiłem. Wiał bardzo silny wiatr a woda w morzu na dużym odcinku była koloru piasku.
Wiedziałem że nici z ryb ale jak już taki kawał przyjechałem to dlaczego nie spróbować.
Próbowałem również łowić makrelę na ,,przywieszki,, i gumisie ale tylko żyłkę przewietrzyłem.

Wiem że ryba nie lubi zmąconej wody ale próbowałem  ;)

Mam zamiar pojechać na wedkowanie na noc więc może ktoś sie skusi oczywiście w ładną pogodę.
Byłem również na Marine na molo bo obok zaraz łowiłem.
Na wschonim molo było osiem osób , ubrani jak w mrożną zimę , wiał wiatr im w twarz i chyba mieli to co ja czyli nic.
Na dużym zachodnim molu było o wiele więcej ludzi i coś łowili ale makreli nie widziałem . Podono najlepiej brały ,,babki,,

Tak czy siak ,szybko tam albo gdzieś indziej pojadę bo morze ma coś takiego w sobie co wedkarzy przyciąga.

No i muszę sie pochwalić że mam super miejscówkę na Makrelę ale trzeba zejść i wejść pod wielką górę.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2015, 11:10:30 pm wysłana przez Peter 54 »

Offline CNCRob

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2015, 02:03:36 pm »
Mi chodzenie po górach nie straszne :)