Autor Wątek: Method feeder  (Przeczytany 992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
Method feeder
« dnia: Marzec 15, 2015, 11:06:38 pm »
tttoooooooooo

Offline Aleks

• Newbie
  • *
Odp: Method feeder
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2017, 08:08:50 am »
Zeszłej soboty takiego karpia złapałem na taki właśnie podajnik. Podoba mi się łatwość wymiany.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 08:20:15 am wysłana przez Aleks »

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2017, 03:18:35 pm »
Polecam guru hybrid latwosc wymiany zdecydowanie lepiej pomyslana niz w prestonie.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Offline Aro

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2017, 05:46:10 pm »
Zobacz dokladniej  gdzie jest latwiejsza wymiana

t=589s

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2017, 07:10:50 pm »
Jak dla mnie to obydwa podajniki są równie dobre. Preston dorównał Guru jakością, nie ma co ukrywać, że skorzystał z ich pomysłu. A Guru wzięło pod lupę wcześniej podajnik Koruma (czyli Prestona). Na pewno korzystają na tej wojnie technologicznej  wędkarze :)
Pozdrawiam!

Offline Aleks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2017, 10:06:37 pm »
Guru też jest nieco droższy.

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2017, 10:56:24 am »
Zobacz dokladniej  gdzie jest latwiejsza wymiana

t=589s
Na moje Guru wygrywa bez zadnego ale

Ja korzystam na zawodach z 3 koszykow szybkosc wymiany bije na glowe nabijanie...

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 10:57:57 am wysłana przez Alzak »

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
  • Jedziemy Na Ryby Youtube
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2017, 07:51:15 pm »
 Hybrydy guru maja jeden problem zwłaszcza zimą , 24 gram wagi najlżej u mnie oznacza blank,nie jest to tylko moje zdanie:D  dawalem im kilka razy szanse i zawsze uderzenie o wode straszylo ryby pozdro , jedynie podajniczki 15gram sie u mnie sprawdzaja . Oczywiscie moze byc u kazdego inaczej jednak u mnie tak to wygląda/ Na lato spoko:D
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 07:57:53 pm wysłana przez Dawid »

Offline Alzak

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2017, 10:33:45 pm »
Sa jeszcze te mini ... (edit te mini maja 24g a te normalne 28g i 45g)

Co do zimy to ja nie mam pojecia jak ryby podchodza do uderzenia 24g w wode bo zima nie lowie na feeder...

Latem stosuje hybrydy ze wzgledu na to ze naladowane leca jak pocisk a zazwyczaj lowie na 60-70m...

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 10:36:21 pm wysłana przez Alzak »

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2017, 06:11:25 am »
To fakt, Preston ma podajniki small o takim wymiarze i wadze (15 i 30g), że robią o wiele mniejszy plusk niż Hybrydy. Ale zimą lepiej i tak się sprawdza bomb fishing z odpowiednimi cieżarkami...
Pozdrawiam!

Offline Aleks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2017, 12:56:36 pm »
Jaka jest właściwie różnica w łowieniu pomiędzy bomb in-line a helicopter rig?

Offline dkoch

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2017, 11:31:05 pm »
Hybrydy guru maja jeden problem zwłaszcza zimą , 24 gram wagi najlżej u mnie oznacza blank,nie jest to tylko moje zdanie:D  dawalem im kilka razy szanse i zawsze uderzenie o wode straszylo ryby pozdro , jedynie podajniczki 15gram sie u mnie sprawdzaja . Oczywiscie moze byc u kazdego inaczej jednak u mnie tak to wygląda/ Na lato spoko:D

Witam.
Bardzo ciekawa obserwacja. Dodam pomadto mój przykład z dZisiaj. Wybrałem się z synem i moim tata(odwiedzilł wnuki na ferie) na komercyjme łowisko połowić mniejszych karpi. Ja podajniczek small 15g preston, syn large 15, okciec guru 24, ten sam mika, ta sama prYneta. Po 3 godzinkaxh ja mialem koło 6-7 karpików, syn bodajże 3 a okciec 0 i pojedyncze stuknięcia-wskazania, nawet nie brania. Szybka decyzja-zmiana podajnika na prestona 15gr. W ciagu godziny dwa karpie dla taty i sporo brań. Coś może jest na rzeczyz tym pluskien w zimie?!.

Offline Dawid

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2017, 10:42:47 pm »

Witam.
Bardzo ciekawa obserwacja. Dodam pomadto mój przykład z dZisiaj. Wybrałem się z synem i moim tata(odwiedzilł wnuki na ferie) na komercyjme łowisko połowić mniejszych karpi. Ja podajniczek small 15g preston, syn large 15, okciec guru 24, ten sam mika, ta sama prYneta. Po 3 godzinkaxh ja mialem koło 6-7 karpików, syn bodajże 3 a okciec 0 i pojedyncze stuknięcia-wskazania, nawet nie brania. Szybka decyzja-zmiana podajnika na prestona 15gr. W ciagu godziny dwa karpie dla taty i sporo brań. Coś może jest na rzeczyz tym pluskien w zimie?!.
Gwarantuje że jest , ryby są bardzo ostroże i takim pluskiem je poprostu straszymy a hybryda to kawal metalu i do tego glosny kawal, ja sie nauczylem na zawodach gdzie podajnik 15gram łowi a 24 juz nie ;D

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2017, 09:34:56 pm »
Na pewno jest ważne aby nie hałasować zbytnio... Ale wiele tez zależy od odległości, stosowania backleadów i tak dalej. Jak ktoś na przykład łowi bliżej brzegu i  żyłka sterczy nad dnem, łatwo karpie spłoszyć. Jak jest zatopiona to jest inaczej.

Jaka jest właściwie różnica w łowieniu pomiędzy bomb in-line a helicopter rig?

Zimą łowisz z ciężarkiem i dajesz różnej długości przypony, czasem i ponad metr. To w jakiś sposób mniej płoszy ryby. In-line czasami daje więcej ryb, bo ryba nie czuje oporu, trzeba zacinać lekkie ugięcia, helikopter zaś to samozacięcie i dodatkowo często ryba nie zbliża się do koszyka. Dlatego właśnie ciężarek lub koszyk z długim przyponem może działać lepiej. Helikopter jest raczej na okazje jak ryba jest chętna, zimą na płoć ewentualnie.

Ale teraz jest skok temperatury, i może być tak, że jak woda się ociepla o stopień, dwa, ryby mogą reagować pozytywnie.
Pozdrawiam!