Autor Wątek: Feder na rzekę - jaki kij?  (Przeczytany 15716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
Odp: Feder na rzekę - jaki kij?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 28, 2015, 01:50:18 am »
Peter, na filmie mam Johna Wilsona - brznówka kombinacyjna 3.30-3.90 metra. Daje radę, zaletą jest długość (na mniejszych rzekach 3.30 jest idealnee, na Trencie zaś 3.90 wskazane). Nie zadowala jednak jakośc tego kija, nie jest taka jak w jego poprzednich wersjach.

Co do Korumów- dadzą radę na Trencie spokojnie. W ogóle do brzan i kleni spokojnie nada się wersja barbel, jeżeli zaś chcesz mieć feedera ciężkiego, na wody stojące i wolniejsze rzeki, brałbym barbel quivera.

Na pewno Fox i Greys to lepsza jakość. Mój John Wilson ma 1.75 lb, na Trent idealne byłoby 2 lb...

Każdy z kijów jest dobry, raczej lepszy od Koruma (ale nie JW), którego cena bierze się poniekąd z rodzaju podzespołów. Ogólnie polecałbym kij 3.60 metra 2 lb na Trent, 2.25 też byłby OK. Masz wtedy coś na wyższy stan wody. Do nich idealny jest stojak Parkera brzanowy. Można w nim podnieść dolne podpórki kubełkowe, podnosząc kij o 50 cm nawet. Wtedy nie trzeba kombinować i można mieć kije na większej wysokości, co przy wyższej wodzie oznacza lepszy kąt żyłki i mniejsze problemy.
Co do podniesionej wody na filmie - uciąg pomimo, że wygląda na silny, nie jest taki jak na Trencie.

Najlepszy chyba jest Greys tutaj, ale każdy z kijów które wymieniasz będzie OK. Korum raczej przypada wszystkim do gustu, tak więc i lepsze modele muszą. Wyższa cena wielu modeli bierze się z podwójnych końcówek (spławik i feeder), Korum oferuje tylko jedną, co na Trent absolutnie wystarczy, cena jest przyjemna.
Pozdrawiam!

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 28, 2015, 09:44:48 pm »
Dzięki Luk
Jak zwykle wyczerpująca i rzetelna porada, miło się twoje posty czyta.
Więcej szczegółów w mailu.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 28, 2015, 09:56:04 pm »
Każdy chwali swoje ale nie wpadajmy w paranoje że co markowe to jest super.
Korum jest tanim kijem to fakt ale i dobrym . Mam również pickery koruma i uważam że są świetne a Fox i Drennam  mogą się schować. :D
Nawet gdybym miał worek kasy to kupiłbym te same kije bo służą świetnie do tego co mają  ,, łowią rybki  :D ,,

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 28, 2015, 10:27:33 pm »
Cześć Peter
Zgadzam się z Tobą, to że coś jest tanie to nie znaczy że złe. I też mam rzeczy z dolnej i  średniej półki i bardzo je lubię, choćby mój feederek Mikado UV light feeder do 90g.
Muszę powiedzieć że jak ostatnio byłem w Bobco tackle ( mają bardzo duży wybór wędek brzanowych) i sobie nimi na sucho pomachałem i zobaczyłem jak mi leżą w ręce to właśnie ta Korum 12ft 2lb (za coś koło 45) bardziej mi pasowała niż fox duolite 1,75-2,25lb za coś koło 170f. Wiem że korumy są bardzo dobre. Podobnie jest z wędką sieci Fishing Republic Theseus Barbel Tamer 12ft 2,25lb (avon +quivery) za około 59f- mają bardzo dobre opinie, ale niestety skończył się zapas w Fishing Republic i nie wiadomo czy będą.
Pozdrawiam

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 28, 2015, 10:49:40 pm »
cześć Piotr. Na pewno coś fajnego wybierzesz i będziesz zadowolony.
Jak kupiłem koruma brzanowego to w porównaniu z pickerem z koruma był strasznie sztywny i potężny. Ale jak zabrałem go nad rzękę i rzucałem ponad stu gramowym koszykiem stał się idealnym kijem.
Tani , no i co z tego ? teraz moda pokazywać się z firmowymi kijami bo jak ich nie masz to nie wędkarz. :D
To tylko moja opinia i każdy ma swoją .
Mam UV Mikado bat już wiele lat i świetny kij z Polski ale już mnie raz wyśmiano tu w anglii że to gówno a nie firma.
A ja uważam że jak dbasz to masz wiele lat.
Pozdrawiam   

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 31, 2015, 07:02:29 pm »
Ja używam Greys prodigi 12ft świetna wędka, haczyki Koruma 10 microbarbel używam ich od tego sezonu prawie zero spinek.

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 31, 2015, 10:26:45 pm »
Cześć
Dzisiaj w Bobco tackle oglądałem wędki brzanowe (mają dość duży wybór z wielu firm) i właśnie jednymi z nich były wędki drennan Martin bowler 1,75 i 2,25. Muszę powiedzieć że potężne wędki (zwłaszcza ta 2,25lb) ale niestety bardzo drogie: coś koło 170-180 funtów). Ja już zdecydowałem że jednak kupięd dla siebie jako drugą brzanówkę (nieco mocniejszą) fox royale 2,25lb (coś koło 60 funtów). Bardzo fajna akcja i waga wędki przy tej cenie. Bardzo też mi się podoba korum 2lb.
Pozdrawiam

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2015, 05:40:57 pm »
Cześć
Właśnie dzisiaj mam już problem z głowy jeśli chodzi o brzanówkę. Dzisiaj byłem w dużym sklepie gdzie mają dość duży wybó tych wędek więc na sucho pomachałem sobie do woli- nie było tylko tych Drennan Martin Bowler (ale je oglądałem wczoraj), natomiast były: drennan specilist barbel (ale nie Martin bowler), wszystkie korumy, wszystkie foxy (łącznie z nowym fox horizon 12ft 2,25lb za 140f), wszystkie daiwy, wychwoody, shakespeary, john Wilson. I tak jak w podświadomości przypuszczałem że mi przypadnie do gustu, wybrałem foxa royale 12ft 2,25lb. Najbardziej mi pasuje akcja (niektóre też miały 2,25lb ale jakby bardziej kluchowate/coś ala muchówka mimo że droższe), waga, wykończenie, biała końcówka szczytówki. Bardzo lubię foxy, jest to jednak klasa sama w sobie.
Jeśli chodzi o korum 12ft 2lb to też jest bardzo fajna wędka i pasuje mi akcja (i chyba bym ją wziął jako drugą gdybym nie miał foxa warriora 1,75lb). Ale jak się macha na sucho to widać i czuć że jest różnica te 0,25lb (porównanie ugięcia gdy sprzedawca trzymał każdą z wędek w jednej ręce i poddane były tej samej sile).
Jeśli chodzi o drennana martin bowler to są to mega mocne wędki - to już czuć jak się je weźmie do ręki. Są zdecydowanie cięższe od foxa (podobjna waga chyba do wychwood solace classic 12ft 2,25lb) ich blank jest zdecydowanie grubszy przy uchwycie kołowrotka.
Więc to sa naprawdę mocarne wędki do rzucania dużycxh ciężarków/koszyków na spore odległości i spory uciąg wody.
Poza tym cena jest też mega. Dla mojego okazjonalnego wędkowania na trencie ten fox zupełnie wystarczy a cena nie zwala tak z nóg.
Najlepiej jak sam pojedziesz do dużego sklepu gdzie mają kilka wędek żeby mieć porównanie.
Pozdrawiam.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 02, 2015, 10:56:05 pm »
ja kupilem przez zawodami na trencie Koruma 2lb o ktrym wspomniales. Pare rybek juz na nia padlo i jestem zadowolony - za 40 funtow super jak dla mnie. Uzywam aktualnie jako wedke do lowienia na trupa pod stopami - sztywne wedki sie nie nadaja do hamowania pierwszego odjazdu...

Offline Seweryn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 21, 2016, 02:16:40 pm »
Witam wszystkich a co myslicie o kiju Wychwood Specimen 12ft 1.75lb. Bylem w sklepie i pan sprzedawca polecal go bardziej niz Korum. teraz nie wiem czy chcial go poprostu wypchnac czy prawda jest jakoby byl taki fajny.
Mowil ze to typowo brzanowy kij a nie mix.

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 22, 2016, 04:01:24 pm »
Siemanko! Mam kij wychwooda i jest moim zdaniem za miękki.Na wolne rzeczki będzie ok,ale na większy uciąg już nie ;) Tylko zaznaczam,że mam starszy model.

Offline Seweryn

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 22, 2016, 09:49:04 pm »
No właśnie jakoś tak podejrzliwie zachwalal ten kij. Ale nic już nie poradzę mam tylko nadzieje ze tragedii nie będzie.