Autor Wątek: pike na żywca  (Przeczytany 1203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jonny251

• Newbie
  • *
  • Super Pike.
pike na żywca
« dnia: Maj 09, 2015, 12:50:44 am »
Witam Was wszystkich. Łapie ktoś na żywą badz martwa rybke.? Potrzebuje wyjasnic kilka kwestii i wymienić sie doświadczeniami.
Łowca Wspomnień.

Offline kudlaty1

• Hero Member
Odp: pike na żywca
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2015, 01:12:36 am »
Czesc Jonny251.
Na trupka najczesciej lowimy w okresie pozna jesien i zima.Najlepsza przyneta na duze mamuski w tym okresie.Wiekszosc lowisk zabrania polowow na zywa rybke,a jesli sa takie co zezwalaja to mija sie to z naszymi przyjetymi zasadami.Jak masz jakies pytania to smialo.Pozdro :)

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2015, 10:17:04 am »
Jesli juz znajdziesz łowisko na którym mozna łowić na żywca to musisz go zlowic właśnie w tej wodzie ,nie wolno przynosić ryb z innych akwenów
C&R

Offline Brygiel

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2015, 11:16:02 am »
Na moich wodach jest jeszcze dopisane,że żywa przynęta nie może być większa niż 5 cali

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2015, 03:15:33 pm »
Jest pare osob ktore lapie na trupka i zywca:) Masz jakies konkretne pytania?

Offline jonny251

• Newbie
  • *
  • Super Pike.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2015, 02:18:09 am »
Moim głównym orężem jest spining i wszystko co z nim zwiazane. Łowie już 25 lat ale nie moge doczekac sie metrówki. W tym roku mam  już na końcie ponad 50 pików ale znowu nie ma tej wymarzonej. Kilka było w przedziale 90-97. 97cm wyrównałem mój rekord. Na trupka zaczałem łowic w zeszłym roku. Wiem że te najwieksze esoxy sa leniwe i wola pobierać pokarm z dna. Złowiłem kilka ale znowu nie było tej wymarzonej. Łowie na łowiskach gdzie sa duże bestie. Najlepsza przyneta to: mały szczupaczek mrożony.(jak zobaczyłem pierwszy raz w sklepie te szczupaczki to aż serce mi ścisneło). Ale najlepszy jest świeży See Bass. Wiekszosc dużych ryb wytargałem z canału. Jest to moje ulubione łowisko. Wiem że sa tam metrówki. Łowie na pewnym odcinku już 10 LAT I ZASTANAWIA mnie fakt gdzie sa te 90 CO łapałem w poprzednich latach. Możliwe że nie rosną?  A teraz o żywcu. Może troche drastyczna metoda połowu. Też nie w moim stylu ale po przeczytaniu pewnej literatury postanowiłem spróbować. Zauważyłem ,że na tym canale NIE WIDAĆ SZCZUPŁYCH. Każdy wie o co chodzi. Na inny odcinkach small pike brał jak szalony. Czasami aż do znudzenia bo nie szło ustrzelić nic wiekszego. Skoro tu biorą to na moim odcinku też powinny brać. Ale nic z tego. Nie dawało mi to spokoju i wymysliłem pewien eksperymet.spróbuje łowić na żywca. Nie uwierzycie, ale DZIWNA woda pokazała co w niej pływa. Od zeszłego roku złowiłem ponad 30 pików powyżej 90 ale znów nie ma królowej. Kilka złowiłem po 2 razy a jednego 3 razy. Łowie zawsze na tym samym odcinku, około 1,5 km. Wiec łowie te same rybki. Każdemu szczupłemu robie fotke głowy z dwóch stron i potem porównuje na kompie. Prowadze taki rejestr Moich rybek. Pomóżcie chłopaki złapać mi metrówke bo już nie wiem jak to zrobić. Może coś udoskonalić? Może poznaliscie jakieś szczegóły o których ja nie wiem.? KAŻDA wiedza sie przyda. Dzieki za jakąkolwiek wskazówke.
Łowca Wspomnień.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2015, 11:28:29 pm »
A jestes pewny ze sa tam metrowki? Bo jezeli oblawiasz wode regularnie roznymi metodami, lapiesz ryby 80+, kilka razy te same to moze poprostu nie ma wiekszych?

Mozesz pokombinowac z przynetami:
- wieksze lub mniejsze zywce i trupki, rozne gatunki (dla mnie ploc i sardynki to podstawa)
- "pre-baiting" (czyli przez pare dni wrzucasz w jakims miejscu kilka posiekanych szprotek)
- rozstawione wedki - czyli lowisz na 3 (4) wedki i zarzucasz je w sporej odleglosci od siebie - nawet 50-60 metrow.
- zamiast lowic z dna, lowic na przynete w toni np pol metra nad dnem na splawik, albo "pop-upa"
sporo mozna pokombinowac:)

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2015, 08:43:08 am »
Nie ma, ale nie zbroj "po polsku" kotwica w plecy;] Jest kilka sposobow najprostsze:
- pojedynczym hakiem przez dolna warge (z kawalkiem pianki/gumki zeby sie nie wypiela)
- hakiem/kotwica u nasady pletwy grzbietowej (NIE przez plecy)
- hakiem/kotwica u nasady pletwy ogonowej
- systemiki np nasada pletwy grzbietowej + ogonowej, grzbietowej + piersiowej
- "na wlosie" z rybka w gumce do pelletow (np mniejsze ukleje, male plotki itp)

W Pikelines jest teraz seria artykulow "back to basics" gdzie pokazuja podstawy... koszt: zapisanie sie do PACa:)