Autor Wątek: Wyniki wyborów 2015 w UK  (Przeczytany 491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
Wyniki wyborów 2015 w UK
« dnia: Maj 08, 2015, 11:29:42 am »
No i stało się! Nie wiem jakim zrządzeniem losu, ale wybory wygrali konserwatyści. UKiP przerżnął, Najdżel nawet nie uzyskał mandatu. Populiści z Labour Party równiez dostali po nosie, zwłaszcza od szkockich wyborców, wolących głosować na lewicę żądającą niezależności...
Straszną cenę zapłacili LibDem-si, głównie za obietnicę utrzymania stawek za studia na poziomie 3000 funtów. Cena była ogromna, klęska wyborcza to na pewno odpowiednie słowo w tym wypadku.
Mam wrażenie, że wielu wyborców zdecydowało sie oddać głos na konserwatystów dlatego, że bali się koalicji Labour Party ze szkockimi nacjonalistami. Wielu wybrało jedność kraju, mając słuszne obawy o to, że zbyt wiele Szkocja dostanie, a jest i tak uprzywilejowana w stosunku do takiej Walii czy Irlandii Północnej.

Uff, nie wiem jak dla Was - ale dla mnie to duża ulga. Nie ma chyba nic lepszego niż partia, która kładzie nacisk na solidną i zdrową ekonomię, bez dowalania 'bogatym' - co zazwyczaj sie kończy tym, że biedniejsi mają gorzej. UKiP poniósł klęskę - i dla nas emigrantów powinno oznaczać to spokój. To co martwi, to referendum nad UE, ale z tego co widzę, to  o ile nie wydarzy się nic złego, powinno być ono na NIE dla wyjścia.

A juz się pakowałem i sprawdzałem po ile są promy...  :D

A jakie są Wasze odczucia?
Pozdrawiam!

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
Odp: Wyniki wyborów 2015 w UK
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2015, 07:49:17 pm »
mi tam też pasuje jak jest, mogło by być gorzej . :D

Offline lesny69

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2015, 09:21:59 pm »
Dla mnie Zajeb...ście. Takiego scenariusza mało kto się spodziewał, a jednak. Mam nadzieje, że teraz kiedy nie potrzebują koalicjanta jeszcze bardziej zaostrza politykę cięć. Co do referendum to jestem pewien że David zrobi wszystko żeby UK zostało w UE - już dostał nauczkę w Szkocji gdzie olał temat i obudził się w ostatnim momencie.
Klęska UKIP to wisienka na torcie dzisiaj - doigrał się. Osobiście przekonałem się też co do systemu jednomandatowych okręgów wyborczych. Ten system owszem faworyzuje duże partie ale dzięki temu unika się stagnacji takiej jaka grozi teraz np. w PL. Jestem zdania że lepiej żeby rządziła jedna partia nie koniecznie ta z którą jest mi po drodze niż tworzenie koalicji z byle kim byle mieć większość. 

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2015, 09:32:20 pm »
Ja myślę że masz Luk wiele racji w swoich poglądach politycznych w UK.
Troszeczkę mam inne zdanie co do Polski.  :) ;)
Byłem na wyborach , zawsze chodzę i głosowałem na Konserwatystów dlatego że chyba to najlepszy wybór.
Zobaczymy co wyjdzie z głosowania o ,,wyjście z Uni,,