Forum główne > ABC wędkarstwa w UK

Siatki na ryby i maty, itd.

(1/3) > >>

Peter 54:
Na wielu filmach zauważyłem że nie tak do końca anglicy i inni przestrzegają zasad o wypuszczaniu do wody ryb. Po jaką cholerę złowione ryby rzucają do siatek i przetrzymują je wiele godzin. Ryby w tak małym miejscu obijają się o siebie a przy wyciąganiu siatki pełnej ryb z wody nijak się nie ma do tak rygorystycznych przepisów ,,złów i wypuść jak najdelikatniej,,.
Może na zawodach ale też totalnie tego nie popieram. Mam kilka siatek na szafie ale nie używam bo zaraz po złowieniu wypuszczam ryby do wody.  I temat ,,mat ,, , złowioną rybę bardzo często kładą na kamieniach, trawę albo tylko jest w podbieraku.
No to jak to jest ? można siatki używać czy nie ? Czy o tym decyduje właściciel wody ?
A na koniec obkładają się rybami na macie która cały czas leży gdzieś z tyłu w czasie łowienia.

A tutaj jeden z przykładów. 

Marcuss:
Kwestia uzycia mat zalezy juz od etyki danego wedkarza, osobiscie zawsze mam mate, ale np w trakcie brodzenia kilkakrotnie zdarzylo mi sie wypinac rybe w podbieraku i odrazu wypuszczac jak byl to nie duzy osobnik tak samo jak mam brzeg na ktorym jest miekka trawa to tez czesto odhaczalem rybe na trawie i wracala do wody, dopoki ryba nie lezy na kamieniach, betonie czy piasku uwazam ze krzywda sie jej niedzieje i niema koniecznosci wyjecia maty oczywiscie tyczy sie to tez rodzaju ryby, jak  udalo sie nam zlapac, co do siatek to trudno mi zabrac zdanie bo tez wielokrotnie ogladajac relacje z zawodow machowych widac ze ryby sa trzymane w siatce do konca zawodow chyba ze ryba byla powyzej 15lb to byla wazona na miejscu i wracala do wody ale to zapewne kwestia umowna i na kazdym lowisku sa wewnetrzne przepisy.

michald:
Uzywanie siatek zwykle jest regulowane przepisami lowiska - jak pisze ze nie mozna to sprawa jasna. Jak nie pisze to zawsze mozna zapytac bailiffa..:)

Rado:
Ja w tym roku kupuje cos takiego. Swietne rozwiazanie na brzany na trencie! Wielokrotnie musialem wstrzymac sie z wedkowaniem gdy brzana czasami 30 minut wracala do siebie zajmujac miejsce w podbieraku.

Jest to rowniez swietne  rozwiazanie dla przetrzymania szczupaka jezeli chcemy poczekac zeby ktos nam zrobil zdjecie jezeli sami nie mamy mozliwisci!

http://www.ebay.co.uk/itm/MYSTIQUE-TACKLE-PIKE-TUBE-RETENTION-KEEP-NET-CATFISH-ZANDER-BARBEL-/141484404291

michald:
Ja mam takie cos: http://www.starbaits.com/media/article-base/zoom/ab_6184.jpg tylko innej firmy i dziala super.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej