Autor Wątek: Siatki na ryby i maty, itd.  (Przeczytany 2018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Peter 54

• Full Member
Siatki na ryby i maty, itd.
« dnia: Marzec 29, 2015, 02:45:25 pm »
Na wielu filmach zauważyłem że nie tak do końca anglicy i inni przestrzegają zasad o wypuszczaniu do wody ryb. Po jaką cholerę złowione ryby rzucają do siatek i przetrzymują je wiele godzin. Ryby w tak małym miejscu obijają się o siebie a przy wyciąganiu siatki pełnej ryb z wody nijak się nie ma do tak rygorystycznych przepisów ,,złów i wypuść jak najdelikatniej,,.
Może na zawodach ale też totalnie tego nie popieram. Mam kilka siatek na szafie ale nie używam bo zaraz po złowieniu wypuszczam ryby do wody.  I temat ,,mat ,, , złowioną rybę bardzo często kładą na kamieniach, trawę albo tylko jest w podbieraku.
No to jak to jest ? można siatki używać czy nie ? Czy o tym decyduje właściciel wody ?
A na koniec obkładają się rybami na macie która cały czas leży gdzieś z tyłu w czasie łowienia.

A tutaj jeden z przykładów. 

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2015, 12:29:52 am wysłana przez Peter 54 »

Offline Marcuss

• Członkowie PAA
  • Sr. Member
Odp: Siatki na ryby i maty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2015, 03:18:23 pm »
Kwestia uzycia mat zalezy juz od etyki danego wedkarza, osobiscie zawsze mam mate, ale np w trakcie brodzenia kilkakrotnie zdarzylo mi sie wypinac rybe w podbieraku i odrazu wypuszczac jak byl to nie duzy osobnik tak samo jak mam brzeg na ktorym jest miekka trawa to tez czesto odhaczalem rybe na trawie i wracala do wody, dopoki ryba nie lezy na kamieniach, betonie czy piasku uwazam ze krzywda sie jej niedzieje i niema koniecznosci wyjecia maty oczywiscie tyczy sie to tez rodzaju ryby, jak  udalo sie nam zlapac, co do siatek to trudno mi zabrac zdanie bo tez wielokrotnie ogladajac relacje z zawodow machowych widac ze ryby sa trzymane w siatce do konca zawodow chyba ze ryba byla powyzej 15lb to byla wazona na miejscu i wracala do wody ale to zapewne kwestia umowna i na kazdym lowisku sa wewnetrzne przepisy.
Korzystaj z zycia tak, by na starosc miec o czym wnukom opowiadac :D

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2015, 06:41:02 pm »
Uzywanie siatek zwykle jest regulowane przepisami lowiska - jak pisze ze nie mozna to sprawa jasna. Jak nie pisze to zawsze mozna zapytac bailiffa..:)

Offline Rado

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2015, 07:19:52 pm »
Ja w tym roku kupuje cos takiego. Swietne rozwiazanie na brzany na trencie! Wielokrotnie musialem wstrzymac sie z wedkowaniem gdy brzana czasami 30 minut wracala do siebie zajmujac miejsce w podbieraku.

Jest to rowniez swietne  rozwiazanie dla przetrzymania szczupaka jezeli chcemy poczekac zeby ktos nam zrobil zdjecie jezeli sami nie mamy mozliwisci!

http://www.ebay.co.uk/itm/MYSTIQUE-TACKLE-PIKE-TUBE-RETENTION-KEEP-NET-CATFISH-ZANDER-BARBEL-/141484404291

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2015, 10:27:37 pm »
Ja mam takie cos: http://www.starbaits.com/media/article-base/zoom/ab_6184.jpg tylko innej firmy i dziala super.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2015, 12:28:44 am »
Panowie , nie w tym rzecz o czym piszecie . Ja wiem sam po sobie że są czasami sytuacje że trzeba rybkę przetrzymać z jakiś powodów.
Ale mnie chodzi o 20-30 i więcej ryb od kilograma w górę w jednej siatce . Kilka godzin w takiej siatce posiedzieć to jebla można dostać.
A ja tu sie rozczulam że ogonek rybce wystaje na trawkę z maty i kara bedzie  :D
a jak taką fotkę do internetu wrzuce to tragedia jak diabli.
Czy nie wpadamy w paranoję z tym ,,ojejka , trawka w dupkę rybce weszła i co teraz,,   :D musze kupić wielką matę  :o i szcoteczkę na łuski. 
Dwa tygodnie temu byłem z kolegami na rybach, złowiłem małą płoteczke , odczepiłem i wrzuciłem z wysokości pół metra płotkę do wody.
Z boku usłyszałem ,, ty uważaj jak wypuszczasz , delikatnie,,
No Qrde o co tu chodzi.?  :( :D

« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2015, 12:31:01 am wysłana przez Peter 54 »

Offline Prezes

• Jr. Member
  • **
Odp: Siatki na ryby i maty, itd.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2015, 08:56:25 pm »
Piotrek porzuć te hobby bo nam się tu jeszcze rozchorujesz  ;D ;D ;D ;D ;D ;D poprostu nie popadaj w paranoję rób tak aby było dobrze a nie bardzo dobrze.

Offline Peter 54

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2015, 09:46:34 am »
No własnie, Ty masz Prezes rację , po co się rozczulać. :D
Tak jak piszesz , ma być dobrze ;)
Pozdrawiam , grunt to nie przejmować się za bardzo.  :D ;D ;D ;D

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2015, 09:39:17 pm »
Chodzi o to zeby we wlasnym odczuciu zrobic jak najmniejsza "krzywde" rybie.Osobiscie zawsze mam mate itp.,mam tez w garazu siatke do przetrzymywania zlowionych ryb duza,dluga z obreczami i nie uzywam jej od 10ciu lat.Zawsze wypuszczam rybe zaraz po zlowieniu(chyba,ze musi dojsc do siebie).Nie widze najmniejszego sensu meczyc ryb w siatce.Chyba,ze to zawody splawikowe,ale w takowych udzialu nie biore  ;)

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2015, 09:48:31 pm »
Jedno co mi sie przypomnialo.Ogladalem ostatnio filmik na Youtube,gdzie polska grupa "karpiarzy" wybrala sie na karpie.Nie przestrzegali przepisow i choc ryby wracaly do wody to nie obchodzili sie ze zlowionymi rybami ostroznie.Maty lezaly suche na brzegu itp.szkoda gadac  :(

Offline Daavid

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:22:19 am »
Niektórzy Angole trzymają ryby w siatkach bo mają jakąś dziwną manię robienia sobie zdjęć po skończonym łowieniu ze wszystkimi rybami jakie złowili. Osobiście siatki do przetrzymywania ryb nie posiadam bo jest mi całkowicie zbędna.

Offline jajoo

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2016, 04:31:39 pm »
Witam Panowie,
podobno, tak jak do karpi tak i do szczupaków potrzebna jest mata i podbierak. Prawda to? Czy może angielskim zwyczajem określa to dzierżawca wody? Jeśli tak to jestem troszkę załamany.. Całe życie wyznawałem zasadę: podbierak jak baba-najlepsza własna graba i na ryby nosiłem tylko nie dużą, spinningową torbę. Dodam tylko, że potrafię obchodzić się z drapieżnikami (małymi i dużymi), a ryb przeznaczonych do wypuszczenia (no w Anglii to będę w sumie wszystkie ryby) staram się w ogóle nie kłaść na ziemię i w znacznym stopniu udaje mi się to. Pozdrawiam :)

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2016, 01:48:06 am »
Radzę tobie nos matę i podbierak. Bo to jest pierwszy atut do zaczepki przez jakiegoś frustrata który nie lubi Eastern European.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2016, 12:56:31 am »
Mata czesto sie przydaje... A podbierak jest niezbedny !!! Ktos kto naprawde lowi ryby, dobrze o tym wie...Kedys myslalem inaczej ale zycie (ilosc zlowionych ryb) pokazala mi ze sie mylilem...