Autor Wątek: Brexit - czy czeka nas koszmar?  (Przeczytany 534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
Brexit - czy czeka nas koszmar?
« dnia: Styczeń 10, 2019, 08:07:44 am »
Zapewne każdy z Was martwi się tym co przyniosą następne dni, gdyż rozstrzygnie się sprawa jaki brexit nas czeka - z deal'em czy też bez. Ja co roku jeżdżę samochodem do Polski i teraz zastanawiam się czy dam radę to zrobić i tym razem. Nie uśmiecha mi się kwitnąć w Dover lub Calais wiele godzin. Ale to nie wszystko. Cholera wie co się wydarzy w ogóle. Przy twardym brexicie funt zapewne poleci w dół na łeb na szyję, więc i wakacje w Europie będą droższe.

Jakie są Wasze spostrzeżenia? Czy zauważacie jakieś zmiany w podejściu Brytoli do Polaków?
Pozdrawiam!

Offline NuNo83

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Brexit - czy czeka nas koszmar?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2019, 11:09:29 am »
Zmian w podejściu Brytyjczyków do nas osobiście nie zauważyłem i nie miałem żadnych przykrych sytuacji w związku z tym. Na pewno osoby, które mieszkają i pracują w UK lub mają tutaj rodziny od conajmniej pięciu lat nie muszą czuć zagrożone w żaden sposób. Osobiście uważam, że jakby nie było czy będzie to twardy Brexit czy też na mocy umowy dotknie to finansowo nas wszystkich mieszkających tutaj. Mając jednak na uwadzę historie Angoli doskonale wiemy, że potrafią walczyć o swoje i myślę że kwestia spadku kursu funta będzie sytuacją przejściową. Nie zdziwiłbym się gdyby nawet w przeciągu kilku lat kurs funta wzrósł do £7, tak jak to było przed utworzeniem Unii.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2019, 07:33:39 pm wysłana przez NuNo83 »

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Odp: Brexit - czy czeka nas koszmar?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2019, 11:33:03 am »
Koszmary mhhh.

Myślę ze po referendum nam Polakom nam również włączył zły MindSet to na pewno. Ale stało się, będzie EXIT. Pomijam kwestie polityczno/gospodarcze (przyszłości), bo różnie może być, ale wiem że kto jak kto ale Angol potrafi  "odwróci kota ogonem i sprzedać go jako tygrysa ;)".

Co to polaków. To teraz musimy na pewno zacząć uczyć tej kultury , bo  inaczej bo na prawdę będzie cieżko. Zaprasza do obejrzenia podkastu. Mi pokazał gdzie robie najwiecej błędów w kontaktach miedzy ludźmi .

PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.