Autor Wątek: Okuma Inspira IA20  (Przeczytany 710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Okuma Inspira IA20
« dnia: Marzec 25, 2015, 08:29:16 pm »
Hey.Będąc na ostatnich tagach skusiłem sie na budzetowy kołowrotek Okuma Inspira IA20.

Czy ktoś coś wie o tym kołowrotku? Kupiłem go ze wzgledu na fajne gabaryty i za dobre pieniądze ;).
Nie liczę że będzie on super wytrzymały, ale ogólnie mi pasuje. Muszę go wziąć nad wodę i się przekonam.

A może mieliście styczność z tą serią AI OKUMY? Jak coś wiecie to szepnijcie.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Catrol

• Jr. Member
  • **
Odp: Okuma Inspira IA20
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2015, 10:31:30 am »
Niestety tej serii jeszcze nie miałem, nie widziałem, wiem o niej tyle, że kształtem, proporcjami przypomina mi Mojego Avenger'a FD 20 A
A ten był całkiem niezłym młyneczkiem do okoniówki.
Był bo kiedy byłem niespełna wędkarskiego rozumu ciągałem nim przez gęste zielsko główki 12g i zamęczyłem go :(

Ta Okumka wygląda zacnie, jedyne co mi się nie podoba to duży uchwyt korbki - jak dla mnie durna moda na te duże chwyty w małych kołowrotkach :/

Kuba, a jakie przełożenie ma ta maszynka ?      O ile pamiętam to małe Okumy mają 5:0:1 (Trochę wolno, plećka 0.06 mm na wietrze potrafiła się plątać)

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2015, 01:45:39 pm »
Podobny do mojego młynka okums ZEon Zn20 mam juz go bardzo długo i na okonia super

Offline Szymon82

• Hero Member
  • Nie szaty zdobią człowieka.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2015, 10:04:44 pm »
Ja z Okumy mam kolowrotek Trio... i poki co jestem z niego zadowolony :) Tego modelu Kuba nie znam ale co do firmy samej nie mam zastrzezen :)
C&R

Offline Artur K.

• Członkowie PAA
  • Newbie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2015, 10:02:38 pm »
Hej ja mam Okumę epix pro 30 liczy sobie już z 7 lat - i jak na razie bardzo dobrze się sprawuje mimo że używam go do ciężkiego spiningu , jeśli ta jest równie dobrze zrobiona to będziesz zadowolony,

Offline Catrol

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2015, 07:24:09 pm »
Artur, a jak daje radę z plecionką ? Najbardziej chodzi mi o rozmiary 0.06mm - 0.10mm...ładowałeś go sznureczkiem czy żyłką ?