Autor Wątek: Krolowa rzek brzana na co bierze  (Przeczytany 616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paff

• Newbie
  • *
Krolowa rzek brzana na co bierze
« dnia: Lipiec 24, 2017, 07:07:47 am »
Witam wszystkich .
Interesuje mnie brzana na rzece trent na co bierze ta ryba ,
Wczesniej wyczytalem na forum i ogladalem troche filmow luka .probowalem na pellet 14mm halibuta i kielbase niestety po sesji 48h zadniej brzany tylko 35 leszczy od 4 do 6.5kg  .nigdy wczesniej nie lapalem tej ryby takze nie mam doswiadczenia prosze was o jakies wskazowki porady
Jaki zestaw zrobic  mianowice uzywacie koszykow czy poprostu ciezarek z pva .jak to u was wyglada .z gory dziekuje za wskazowki

Offline Lukasz NO KILL

• Newbie
  • *
Odp: Krolowa rzek brzana na co bierze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2017, 10:31:24 am »
Niewiem jak na Trencie ale mogę ci powiedzieć na co ja łapie brzany na Tamizie. Duży dumbells 14mm Bloodworm dipowany w tym samym aromacie ,czasami dokładany ziarnkiem kukurydzy jak brania są słabe, dwa pelety 8mm RED Robin dipowane w ananasie ( duże płocie ponad 40cm jako przyłów mi na to siadały) ,i mój KILLER  kulka White chocolate coconaut 15mm , świetna przynęta w tym sezonie ,brzany po 6 kg siadały i karp 7kg wczoraj. Niesamowita walka na federa w nurcie Tamizy- love it! .
Łapie na federy 3,6m z prostym zestawem koszykowym na rurce anty splątaniowej , przypłon 25-45 cm zrobione samemu z haczykami od 10 do 6 . Do koszyka używam zanęte przekładaną peletem drobnym w środek. Prosto i skutecznie ✌

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:43:23 pm »
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. Poniewaz jest duzo przynet na ktore mozesz zlowic brzane. Jednego dnia sprawdzi sie pellet 12mm o smaku bloodworm, drugiego dnia ani zadnej ryby na tym nie bedziesz miec, tylko przykladowo na maggotsy. Trzeba miec ze soba duzo przynet i sprawdzac kazda. Moze porobiles zle zestawy i brzana nie podchodzila. W tamtym roku numerem jeden byl pellet 12mm spicy sausage, ktorego juz niestety nie ma na rynku. Pozdrawiam
Catch & Release

Offline Liban80

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:37:48 am »
Przede wszytkim brzana to bardzo ostrozna ryba. Ja uzywam zawsze 2 zestawy, mianowicie jeden na koszyk z zaneta a drugi to ciezarek z woreczkami pva. Bardzo wazna sprawa sa dlugosci przeponow. Jak na brzane to u mnie minimum to 80cm i potem sie zwieksza w zaleznosci od nurtu. Czasem tez warto jest uzyc srucin jakies 7-8cm od haka. U mnie brzany wchodza na wszytkie smierdzace przynety.
Jeśli chces być szczęśliwy przez jeden dzień, to się upij.
Jeśli chcesz być szczęśliwy przez miesiąc, to się ożeń.
Jeśli chcesz być szczęsliwy przez całe życie ZOSTAŃ WĘDKARZEM.

Offline Paff

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2017, 01:32:34 pm »
Lukasz napewno sprobuje white chocolate coconaut.juz zamowilem .bede na rybach w piatek 24h sesja tym razem .jestem ciekaw jak pojdzie jedna wedke bede probowal na coconaut a 2 wiem ze biara spore leszcze na halibuta.3 wedke natomiast na dead bait jakas plotke . Taki jest moj plan wiadomo ze plany czesto sie zmieniaja i okaze sie wszystko nad woda .

Offline Michal.Aga

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2017, 08:24:39 pm »
Witam wszystkich brzanke wyrwalem o godzinie 23 na pelet halibut i dziecinka miala 70 cm mam foty