Autor Wątek: GP PAA Trent  (Przeczytany 275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel Swat

• Członkowie PAA
  • Newbie
GP PAA Trent
« dnia: Czerwiec 23, 2017, 10:53:36 pm »
Witam,

Panowie, dlaczego regulamin zawodów nie jest podawany przed zawodami?

Druga sprawa, kto był odpowiedzialny za przygotowanie rzeki pod zawody? Prawa odcinek w ogole nie był przygotowany. W połowie odcinka było tak porosniete, że nie szło przez to przejsc dalej? A na mapie był zaznaczony odcinek az do mostu???

Trzecia sprawa mojej dyskwalifikacji, zgłaszałem swoje spoźnieje organizatorowi kilka dni wczesniej, że moge sie spoznic i przyjechac pozniej. Przyjechalem praktycznie na samo rozpoczecie i nie slyszałem regulaminu, nikt mi tez nie przekazał, że nie można poruszac sie samochodami w czasie zawodów za co zostałem zdyskwalifikowany. Po co dopuszczać kogoś do startu w zawodach skoro nie przedstawiło sie mu regulaminu?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2017, 12:06:31 pm wysłana przez KubaT »

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
Odp: GP PAA Trent
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2017, 11:18:50 pm »
Hey Paweł nie jestem w temacie, sorry.

Skontaktuj się najlepiej z zarządem (Michał  Dziemianko). Zarząd jest w pełnym kontakcie z organizatorami.
Myślę że ktoś tam będzie w stanie odpowiedź na twoje pytania. Obawiam się że na forum nie znajdziesz odpowiedzi :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2017, 12:04:49 pm wysłana przez KubaT »
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:41:44 am »
Pawel. Zacznijmy od poczatku. Zostales zdyskwalifikowany bo uzywales samochodu podczas kiedy wyraznie bylo powiedziane ze nie mozna. Bylo to ogloszone podczas odprawy - wszyscy wiedzieli tylko nie ty. Postanowiles sie odwolac, co tez zrobiles. Chlopaki rozpatrzyli Twoja prosbe, popytali ludzi, pozastanawiali sie i postanowili podtrzymac decyzje o dyskwalifikacji.

Regulamin zawodow jest podany - znajduje sie na stronie, byl linkowany na FB i w newsletterze wielokrotnie (SIC!) i dopuszcza zmiany - zwiazane z lowiskiem, data, warunkami itd. Jest zakaz uzywania wlasnych srodkow plywajacych (po tym jak jeden z klubowiczow przytargal swoj ponton), zakaz lowienia z barek, przemieszczania sie srodkami plywajacymi itp. Regulamin nigdy nie pokryje wszystkiego (szczegolnie ze mozliwosc uzywania samochodu istnieje tylko na niektorych lowiskach). Jest tam natomiast zapis ze to co nie jest okreslone podlega interpretacji sedziow - po to jest odprawa zeby przypomniec lub podac do wiadomosci takie zmany. Oprocz tego podana byla mapka na ktorej zaznaczony byl JEDEN parking a pozostale dwa byly zaznaczone krzyzykami. Wiadomosc o tym ze nie uzywamy samochodow byla podana na odprawie.

Najlepsze jest to ze zwykle wszyscy sie ze mnie smieja jak mowie ze trzeba w regulaminie pisac absolutnie wszystko  i potem jest 10 stron dlugi. Ale udowadnia to tylko ze mam zawsze racje:)

Druga sprawa to lowisko - rzeka to rzeka. To nie jest lowienie z lodzi gdzie mozna byc w trampkach i siedziec na wygodnym krzeselku. Nie mozesz oczekiwac ze 5km rzeki bedzie przygotowane do lowienia tak ze wszedzie bedzie dostep do wody. Lowisko bylo podane pol roku temu! Kazdy mial szanse na rozpoznanie - poszedles w inna strone niz wszyscy, majac do dyspozycji dostepny tam brzeg - oraz wybor w ktora strone isc. Przypomina mi to sytuacje z PFC gdzie grupa litwinow miala pretensje o to ze rzeka wylala a oni byli w trampkach i im przemokly! Troche niepowazny zarzut.

Trzecia sprawa - piszesz ze dales znac organiizatorowi ze mozesz sie spoznic. Nie zwalnia cie to z przestrzegania regulaminu. Piotr i Grzesiek porozmawiali z ludzmi, podociekali i z przedstawionego obrazu wynika ze przyjechales dostatecznie wczesnie aby byc na odprawie, postales chwile, ale przed koncem poszedles do samochodu sie rozpakowac.

Po co dopuszczać kogoś do startu w zawodach skoro nie przedstawiło sie mu regulaminu?
Pawel powaznie? To twoim obowiazkiem jest znac regulamin. Jak cie policjant zatrzyma na autostradzie za przekroczenie predkosci to tez mu powiesz ze nikt ci nie przedstawil kodeksu drogowego?
Pomijam juz fakt ze praktycznie kazde zawody zabraniaja uzywania samochodu/roweru itd. Chlopaki poszli ci na reke kiedy pytales czy mozesz sie spoznic ale jak sam mowisz:
Przyjechalem praktycznie na samo rozpoczecie
wcale sie specjalnie nie spozniles bo przyjechales praktycznie na poczatek - a przypomnienie o zakazie uzywania samochodow bylo OSTATNIM punktem odprawy.

Nie bylo mnie tam, ale znam Twoja wersje z rozmowy telefonicznej, z odwolania ktore napisales i z tego posta - kazda jest nieco inna. Slyszalem tez wersje organizatorow oraz relacje ludzi ktorych poporoszono o przedstawienie tego co widzieli. Niestety wynika z tego ze nie masz racji. Olales odprawe, swiadomie uzyles samochodu - Jarek ktory sie spoznil na zadzonil do Grzeska i spytal czy moze uzywac samochodu i dostal odpowiedz ze nie. Ty tego nie zrobiles. Swiadomie wybrales "niewiedze".

Pawel najzwyczajniej w swiecie nie masz racji. Nawet gorzej, probojesz wywolac publiczna burze, podczas kiedy organizatorzy podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie, rozpatrzyli twoje odwolanie (spedzajac nad tym sporo czasu) i odpowiedzieli ci w mega profesjonalny sposob. Odpisales im (niezbyt grzecznie) ze nie zgadzasz sie z decyzja. Nie zaczekales na odpowiedz tylko napisales tego posta. Wyglada ze tryb odwolan (swoja droga opisany w regulaminie) ci nie odpowiada i nie potrafisz sie pogodzic z (wg mnie - bazujac na faktach ktore mi chlopaki przedstawili - poprawna)  decyzja organizatorow wybierajac malo pozwazny sposob komunikacji polaczony z brakiem jakichkolwiek sensownych argumentow.

W zasadzie nie powinienem ci odpisywac na forum i dac sie wciagac w ta dyskusje, ale wlasnie z takich dzialan biora sie "legendy" i "mity" o PAA.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2017, 12:04:22 pm »
Paweł nie przejmuj się będzie dobrze :) Słyszłem, że fenomenalnie tobie poszło. Niestety zwykła nie uwaga lub chwila roztargnienia może powodować błąd.

Przypomina mi to moją sytuację z I GPPAA, o której mówiłem już chyba każdemu. Partner idący w moją stronę mówi do mnie że kończym robotę. W po mniej wiecej 2 minutach (3 rzutach) mam rybę wycholowałem ją. Ale partner mówi 'Sorry Batory'. Uwolniłem rybę a to ryba mogła mi dać 2 bądz 3 miejsce tego dnia. Mogłem iść w kontrę . Mogłem namiawiać partnera 'bardziej' aby to zaliczył. Ale po pierwsze to nie fer by było. A nawet jakbym to zrobił i ktoś  by to wyciągnał był by nie smak albo duży wstyd.

Pamiętaj, że lepszy dzień na rybach dopiero przed tobą ;)
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Pawel Swat

• Członkowie PAA
  • Newbie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2017, 05:21:59 pm »
Michał, jakby był regulamin podany przed zawodami, nie bylo by tego problemu. W ogolnym regulaminie zawodow, nie ma nic na temat zakazu uzywania samochodu podczas zawodow. Druga sprawa. Prawy brzeg zaznaczony na mapie był tak zarosniety w polowie odcinka, ze nie szlo isc dalej. I nie chodzi tutaj o to, ze oczekiwalem wygolonej trawki aby sobie w trampkach pobiegac, a uwierz mi krzakow sie nie boje, ale tam po prostu nie dalo sie dalej przejsc. Podejrzewam, ze nikt nawet sie nie przeszedl tym brzegiem wczesniej przed zawodami sprawdzic jak to wyglada, czy jest on dostepny i jest tam mozliwoc wedkowania, tak jak to bylo zanaczone na mapie. Jakbym wiedzial, ze w polowie tego odcinka bede musial sie zawracac, nigdy nie poszedlbym w tamta strone. Po co zanznaczac na mapie jakis odcinek i wprowadzac zawodnikow w blad, skoro nie mozna bylo tam dojsc?

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2017, 09:57:14 pm »
http://polish-anglers-association.co.uk/articles/regulamin-paa-gp-2017/
Przeczytaj WSTEP...jest napisane drukowanymi literami...
Sprawdz jeszcze porzadek dnia zawodow zwlaszcza godzine 7.45...
Pawel o czym Ty wogole piszesz ??????

Offline Pawel Swat

• Członkowie PAA
  • Newbie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2017, 12:50:23 pm »
"OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO UCZESTNIKA ZAWODÓW JEST ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYM REGULAMINEM, JAK RÓWNIEŻ ZAPOZNANIEM SIĘ Z MAPA i REGULAMINEM ŁOWISK POSZCZEGÓLNYCH ELIMINACJI."

Hubert, z mapa się zapoznałem, która mnie tylko wprowadziła w błąd, bo był zaznaczony odcinek, na który nie dało się dojść ani wędkować, a regulaminu poszczególnych eliminacji nigdzie nie widziałem.

Offline Pawel Swat

• Członkowie PAA
  • Newbie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2017, 01:41:24 pm »
Według tego co było opisane na wydarzeniu na facebooku, to plan zawodów powinnien wygladac tak:
7.00 rejestracja
7.30 losowanie par
7.45 odprawa
8.00 rozpoczecie zawodów
Ja przyjechałem dosłownie 2-3min przed 8, wiec praktycznie powinno byc juz rozpoczecie, z tym, że zamiast rozpoczecia było losowanie par i po wylosowaniu partnera od razu poszedłem do auta pakowac sprzet, bo wiedzialem, ze zaraz wszyscy beda sie rozchodzic, moj partner poszedł ze mna, stad ani ja ani on nie słyszelismy o zakazie jezdzenia autem, o ktorym bylo wspominane, nie wiem, czy przed czy po losowaniu par?
Nie wiem skąd też informacja, ze przyjechałem wystarczajaco wcześnie aby byc na odprawie, chyba, ze odprawa była zaraz po losowaniu par przed samym rozejściem na łowisko.
P.S Żaden regulamin, nie był podlinkowany na wydrzeniu na fb, które traktowałem jako jedyne źródło informacji.

Offline Hubert-PAA

• Członkowie Zarządu
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2017, 04:46:30 pm »
"OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO UCZESTNIKA ZAWODÓW JEST ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYM REGULAMINEM, JAK RÓWNIEŻ ZAPOZNANIEM SIĘ Z MAPA i REGULAMINEM ŁOWISK POSZCZEGÓLNYCH ELIMINACJI."

Hubert, z mapa się zapoznałem, która mnie tylko wprowadziła w błąd, bo był zaznaczony odcinek, na który nie dało się dojść ani wędkować, a regulaminu poszczególnych eliminacji nigdzie nie widziałem.

Nie ma innego regulaminu dla poszczegolnych zawodow...ewentualne szczegoly obejmuje odprawa...
Lowisko bylo takie same dla wszystkich uczestnikow...swego czasu zmuszony bylem odwolac jednie z elimanacji GP kilka lat temu ze wzgledu na to ze ludzi ktorzy zignorowali organizatorow bylo dosc sporo... bledem wtedy bylo to, ze nie bylo regulaminu ktory regulowal by wszystkie niedomowienia...wlasnie dla tego teraz jest.
Rownie dobrze moglbys miec pretensje ze parking byl za daleko od miejsca do ktorego chciales sie udac...Pawel jest was dwoje ktorzy nic nie wiedzieli i nie slyszeli, i jeden ktory ma o to pretensje...kazda inna decyzja byla by krzywdzaca dla reszty zawodnikow...Proponuje zebys za rok Ty zorganizowal perfekcujne GP PAA.