Autor Wątek: Kołowrotek Karpiowy 2016  (Przeczytany 438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kop3k

• Członkowie PAA
  • Full Member
Kołowrotek Karpiowy 2016
« dnia: Styczeń 17, 2017, 05:55:50 pm »
Shimano Ultegra 14000 XTD został ogłoszony kolowrotkiem roku 2016 według redakcji Angling Times.

Nie ma co się dziwić sukces z pewnością zawdzięcza atrakcyjnej cenie i pięknemu designowi.

Kołowrotek ten stanowi pomost pomiędzy Shimano Aero Technium Mgs a resztą młynków karpiowych i surfcastingowych.
Jest narzędziem do oddawania ekstremalnie  dalekich rzutów, dzięki wolnej oscylacji rzędu 50 obrotów rotora na pełen ruch szpuli co zapewnia super nawój linki głównej.

W zestawie dostajemy dodatkową szpule (również aluminiową) 4 podkładki pod szpulę do regulacji nawoju i 4 podkładki redukujące pojemność szpuli ;)
Kołowrotek został wyposażony w hamulec typu Quick Drag w którym zakres pomiędzy baitrunnerem a tym co potrzebne do walki z karpiem to pół obrotu ;)

Co do ceny to można już go kupić w cenie 99 £ sztuka co jest moim zdaniem super oferta gdyż do tej pory za 500 zł w Polsce można było kupić co najwyżej używane XTA lub XTB po gwarancji i bez zapasowej szpuli.

Ja już się na nie skusiłem w rozmiarze 5500 i mam nadzieję że nie zawiodą mnie w nadchodzącym sezonie ;)
Z pewnością trzeba obserwować oferty podczas nadchodzących targów ;)

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
Odp: Kołowrotek Karpiowy 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 07:04:39 pm »
Cholera, tak je zareklamowałeś, że człowiek automatycznie sięga po portfel :D Super!

O co chodzi z tym wolnym hamulcem? Jak on tam działa?
Pozdrawiam!

Offline Kop3k

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 11:53:32 pm »
Cholera, tak je zareklamowałeś, że człowiek automatycznie sięga po portfel :D Super!

O co chodzi z tym wolnym hamulcem? Jak on tam działa?
Między wolnym biegiem a oporem który jest potrzebny już do holu ryby potrzebujesz zaledwie pół obrotu pokrętłem  (to prawie jak Chuck Norris 8) ).
Z pewnością jest za wcześnie o mówieniu o wytrzymałości ale to w końcu Shimano ;)

Offline Aleks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2017, 06:23:56 am »
Piękny kołowrotek.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk