Autor Wątek: Sezon 2017  (Przeczytany 2601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
Sezon 2017
« dnia: Styczeń 02, 2017, 03:31:39 pm »
Panie i Panowie :) Zapraszamy do zamieszczania relacji, zdjęć oraz wyników z wypraw wędkarskich w 2017 roku :)
Polamania!

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Sezon 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 09:37:18 am »
Ja jeszcze na rybach nie byłem w tym roku!

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 11:03:25 am »
Wczorajsza zasiadka za sandaczem.
Udalo sie wyholowac 6 sztuk, biorac pod uwage, ze ostatnie 2 tygodnie byly raczej slabe jezeli chodzi o wspolprace wedkarz-ryba - mozna uznac ten wynik za dobry :)
Najwiekszy mierzyl 67cm.
Najlepsza metoda okazala sie bardzo delikatny zestaw splawikowy oraz bardzo male kawalki plotki (Czesc ogonowa dala najlepsze wyniki).

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2017, 11:05:09 am »
Graty Janusz! Znowu bijesz rekordy na BH?  ;D

Miałem jechać na Bury Hill, ale temperatury i pogoda mnie przestraszyły... Może wyskoczę dziś na Wandle. Tam pływają rekordowe w UK kiełbie ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2017, 05:29:59 pm wysłana przez Luk »
Pozdrawiam!

Offline Szymon82

• Hero Member
  • Nie szaty zdobią człowieka.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2017, 05:25:46 pm »
Gratki Janusz!
C&R

Offline maniek

• Członkowie PAA
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2017, 06:43:22 pm »
Janusz Zanderus ;D

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2017, 12:41:01 pm »
Faktycznie zimno bylo.... ale czego sie nie robi dla rybek :D

Offline Kop3k

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:08:33 pm »
Poniższa relacja zawiera zdjęcia mrożące krew w żyłach, drogi forumowiczu jeżeli lubisz ciepłe kapcie, szklankę whisky i ogień kominka zaprzestań czytanie od teraz ;)

O takich 3 co nie znali umiaru 8)

Zmotywowani 3 tygodniową przerwą zdecydowaliśmy się wyskoczyć po raz pierwszy w 2017 roku na sesję na jeziorze. Postanowiliśmy zacząć z "grubej rury" i wyskoczyć od razu na 48 godzin. Wypad zaplanowaliśmy na 20 stycznia aż do 22 w 3 osobowym składzie.

Z powodu braku własnego środka lokomocji zawsze muszę wstawać jako pierwszy, standardowo pierwsze zdjęcie ze stacji :P
4:56 już na stacji czekając na pierwszy pociąg.

Mam wrażenie, że ludzie już przywykli do mnie i mojej taczki :D

W półtorej godziny dotarłem do Daniela którego mieliście okazję poznać na wielu wyprawach Lucjana, szybkie przepakowanie w Daniela Mazdę i jedziemy do Sylwestra :)
( Z pośpiechu nie wykonałem zdjęcia)

po godzinie byliśmy już u Sylwka gdzie przepakowaliśmy się w vana i jak widać na zdjęciu chłopaki też ilością sprzętu nie grzeszą :D

Jeszcze tylko szybko do wędkarskiego po konopie i białe i możemy ruszać nad wodę :)

Na łowisko dojechaliśmy 12:47, należy wspomnieć że pierwszy raz wybraliśmy się w to miejsce. Jedyne co mamy na swoje usprawiedliwienie że reszta jezior w promieniu 300 km zamarzła już parę dni temu :)
Na łowisku czekał już na nas klubowy kolega Grzesiek który wybrał to łowisko i zaproponował miejsce w którym spędziliśmy następne 48 godzin.

Temperatury w tej części wyspy w jakiś sposób utrzymywały się na granicy zera i pomimo tego że woda wydawała się zamarzać w dłoniach w jakiś cudowny sposób jezioro dalej broniło się przed lodem. Z pewnością dlatego że jako nieliczne miało głębokość powyżej 6 metrów.

Szybko za pomocą ciężarka i markera znalazłem 3 miejsca w które postanowiłem lokować zestawy, jedno bliższe miejsce na odległości 50 metrów rynna o głębokości 5 metrów i szerokości 1,5 metra wydawała mi się idealnym miejscem na zimowisko karpi. W tym miejscu umieściłem zestaw PVA a miejsce spodowałem dwa razy dziennie mieszanką pelletu 1 mm, białych robaków i konopi.
Pozostałe dwa zestawy umieszczałem na odległości 90 i 108 metrów gdzie widziałem spławy ryb, miejsca te dalej były porośnięte moczarką a głębokość to około 6 metrów.

Po niespełna godzinie 3 zestawy umieściłem i mogłem oddać się odpoczynkowi po tygodniach ciężkiej pracy :)

Pierwsza noc minęła nam na rozmowach o wyprawach w nadchodzących miesiącach, zawodach i wyjazdach zagranicznych. ( będzie się działo w tym roku :) )

Dzień drugi to odpoczynek i próby lokalizacji ryb, druga noc natomiast już o 2 wybudziła mnie ze snu.

Fragment namiotu od wewnątrz o godzinie 02:00.... wrrr zimno.

Mówiłem, że przetestuje Ultegry przetestuje w warunkach bojowych ?
Myślę że te te warunki są odpowiednio bojowe :D

Wszystko solidnie zamarznięte, w momencie gdy wstało słońce i dało się już zrobić zdjęcie wierzchnia warstwa lodu zaczęła się już pokrywać wodą.

Pozdrowienia dla SiG owców i jeszcze jeden filmik z dobrym pomysłem na ogarnięcie namiotu :D

W zimowych porach taka skrobaczka znacznie przyśpieszy osuszanie namiotu :)

A podsumowując wyprawę to wynikiem 48 godzin było całe 0 brań w super towarzystwie przy ciekawych rozmowach o wielkich planach na nadchodzące cieplejsze dni, na łowisku było 20 osób w tym i karpiarze używający łódek zanętowych utwierdzili mnie że dobrze zlokalizowałem ryby i rzucałem im prosto na głowę jednak żaden karpiszon nie zdecydował się na branie.

Offline kudlaty1

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2017, 07:54:52 pm »
Fajna relacja :) Nastepnym razem beda i ryby ;)

Offline Aleks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:26:16 pm »
Niezła przygoda. Zdjęcia mi nie wyświetlają się.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2017, 10:33:57 am »
Kop3k co sie stalo z fotami? Chcialbym wrzucic to na strone ale fotki zniknely.
PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline Kop3k

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2017, 04:33:31 pm »
Kuba poprawię wieczorem. Siadł upload, wrzucę wieczorem na sig ;)

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:06:14 am »
Brawo Panowie! Tak sobie pomarznąć bez brania dwie doby - marzenie!  ;D ;D ;D

Ja wczoraj wreszcie otworzyłem sezon w normalny sposób. Znalazłem dziurę w ...ujowej pogodzie i wyskoczyłem na Milton Lake. Miałem szczęście, bo jeszcze był lód, ale tylko na 1/3 łowiska. Łowiłem matchówką i feederem, białe i konopie spławik, pellety 2mm i białe feeder.
Ogólnie napiszę tak: złowiłem 7 sandaczy! :D Miały od 8 do 10 cm ;D Ale wpadło też kilka płotek i wzdręg. Największa płoc to 30+, druga duża wzdręga, też około 30 cm. Nie było łatwo, bo gęsi sie biły, połamały lód, i ten przypłynął do mnie. Całe 50 metrów kwadratowych. Musiałem stawać na rzęsach aby go odsunąć sztycą.Fajna sesja jakby nie było, coś się działo, ryby wpadły pomimo mizerii...

Typowy wampirek dzieciątko

Pozdrawiam!

Offline Janusz

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2017, 01:59:00 pm »
Kropek niezla akcja :D

Luk... no powiem tak: ale szalejesz z tymi sandaczami- ja w ostatni piatek tylko 2 sandaczyki i 1 szczupaczek, natomiast dzien wczesniej udalo sie 8 wyciagnac :)
Dokladnie wiem co to znaczy walka z polamanym lodem.... kosmos! Mialem to samo tydzien temu.
Najzabawniejsze bylo kiedy w czwartek okolo godziny 8 wieczorem przestaly mi brac rybki... mowie przerzuce... podnosze wedke z podporek a tam opor! Cale jezioro zamarzlo hahaha :) Ledwo zestawy odzyskalem hihi :)

Pozdrawiam Was lodowi wariaci :)

Offline dkoch

• Członkowie PAA
  • Jr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2017, 07:07:27 pm »
Brawo Panowie. Prawdziwi z was twardziele!! Tak trzymać!!