Autor Wątek: Darmowe odcinki Tamizy.  (Przeczytany 1663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal180183

• Newbie
  • *
Darmowe odcinki Tamizy.
« dnia: Grudzień 16, 2016, 09:43:00 pm »
Witam. Mieszkam w Winsford i 23/12 jadę do Londynu na kilka dni. Chciałbym wyskoczyć na okonia i szczupaka tak rekreacyjnie. Posiadam podstawową licencję i z racji tego że jadę na kilka dni nie chcę zakupić licencji rocznej na wody klubowe. Znalazłem stronkę na której jest napisane że Tamiza jest darmowa od śluzy Teddington do morza. Czy to się zgadza? Jeśli nie to prosił bym jakieś namiary na miejscówkę niedaleko SW15 1SL. To nie muszą być super rybne miejsca poprostu chcę wyskoczyć nad wodę.
Pozdrawiam.

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
Odp: Darmowe odcinki Tamizy.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2016, 11:02:02 pm »
Z tego co mi wiadomo darmowy odcinek Tamizy zaczyna sie od Old Windsor (za wyjatkiem Runnymede National Trust - £5 day ticket) przez Runemead Pleasure Grounds do Staines i dalej Chertsey, Shepperton, Weybridge, Walton, Sudbury, Hampton, Molsey, Hampton Court, Surbiton, Kingston, Teddington i Richmond. Generalnie mozesz lapac tam gdzie jest public footpath czyli wlasnosc lokalnych councili. Powyzej Teddington nigdy nie lapalem i nie mam na ten temat wiedzy. Pozdrawiam i polamania.
Generalnie jak dla mnie nie jest to najlepszy czas na lowienie w Tamizie - mysle tu o spiningu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2016, 11:04:12 pm wysłana przez Absolvent »

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2016, 08:48:21 am »
Teddington to już woda pływowa, a więc skacząca o 3-4 metry, mocno mętna. Nie kombinowałbym tam ze spinningiem. Od Staines do Teddington w uproszczeniu woda jest darmowa, ale nie na lockach (śluzach), część z nich wymaga specjalnego permitu. Absolwent dobrze pisze - jakby co sprawdzaj gdzie łowisz i czytaj ogłoszenia. Kluby mają swoje odcinki i informują o tym.

Teraz stan Tamizy jest niski i woda czysta, więc wymarzony czas na spinning, aczkolwiek słyszałem,że słabo gryzą.
Pozdrawiam!

Offline michal180183

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2016, 07:37:45 pm »
A może Panowie polecą mi jakiś zbiornik na spinning z day ticket? W razie jak by na Tamizie faktycznie było słabo.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:14:01 am »
Pokombinuj z kanałem Grand Union w okolicy Watford. Jest szczupak, kleń, okoń - woda lekko płynie... Dzienny bilet to chyba kilka funtów. Co do zbiorników - to jest Walthamstow, które jak nie ma karpiarzy może być fajną opcją, jest tam spory szczupak. Ale cena to już 15 funtów.
Pozdrawiam!

Offline michal180183

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2017, 07:30:46 pm »
Witam. Dziękuję za podpowiedzi. Niestety rzeczywistość zweryfikowała plany i miałem tylko jeden dzień na wędkowanie. Wybrałem się na Tamizę w okolicach Kingstone. Łowiłem od Canbury Gardens do śluzy Teddington. Woda czysta dość wolna, ogólnie ładna rzeka ale niestety bez efektów. Nawet puknięcia nie miałem. Prawdopodobnie z powodu braku wiedzy o rzece. Nie zmienia to faktu że jak będę miał okazję to odwiedze ponownie to miejsce. Dziekuje i pozdrawiam.

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:10:58 am »
Jezeli chcesz pospiningowac na Tamizie to bardziej polecam Walton-on-thames. Te okolice rzek sa dobre na spining, no i rybki tam sa :) czesto widuje kogos na lodkach ze spiningiem. Ale i z brzegu mozna ladnie polowic. Kingston to bardziej bialoryb, leszcze,ploc, karp. Pozdrawiam
Catch & Release

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2017, 11:26:15 pm »
Witam. Dziękuję za podpowiedzi. Niestety rzeczywistość zweryfikowała plany i miałem tylko jeden dzień na wędkowanie. Wybrałem się na Tamizę w okolicach Kingstone. Łowiłem od Canbury Gardens do śluzy Teddington. Woda czysta dość wolna, ogólnie ładna rzeka ale niestety bez efektów. Nawet puknięcia nie miałem. Prawdopodobnie z powodu braku wiedzy o rzece. Nie zmienia to faktu że jak będę miał okazję to odwiedze ponownie to miejsce. Dziekuje i pozdrawiam.

Mimo iz nie jest to super czas na spining na Tamizie a alternatyw brak, proboj dalej. Jedyne co moge Ci polecic aby zwiekszyc swoja skutecznosc to zamiana gum na plytko schodzace woblery i swimbaity w naturalnych kolorach, jesli nie masz takowych to uzyj wiekszych kopyt 5inch+ ale o opadzie zapomnij. Szczupak o tej porze woli duze przynety jednostajne prowadzone w naturalnych kolorach, niemal wleczone o silnej bocznej i/lub lusterkujacej akcji. Bardzo czesto zdarzaja mi sie odprowadzenia w zimie lub pukniecia w przynete. Szukaj miejsc z niemalze stojaca woda i oblawiaj wzdluz lini brzegowej, rzuty na srodek rzeki z opadem nie maja teraz sensu. Ja wybieralbym miejsca o bardzo slabym nurcie np. za przeszkodami, zatoki itp. z mozliwie jak najwieksza iloscia obumierajacego zielska/galazi na dnie w zakrzaczonych miejscach.

Polamania i metrowki z Tamizy w nowym 2017 roku.
Jesli idzie o dobor przynety to najlepiej zapytac miejscowych karpiarzy/feederowcow co najczesciej lowia i dobrac imitacje.