Autor Wątek: Weybridge, Walton, Shepperton, Kingston, Teddington, Staines. Witajcie :)  (Przeczytany 840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
Cześć :) Szukam ludzi, którzy łowią w okolicach miast wspomnianych w tytule. Niedługo będę walczył z tamtejszą Tamizą i okolicznym Wey'em, więc może ktoś chciałby czasem się spotkać nad wodą? Pozdrawiam!!!

Offline Adrian

• Członkowie PAA
  • Full Member
Odp: Weybridge, Walton, Shepperton, Kingston, Teddington, Staines. Witajcie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2016, 06:24:15 pm »
Hej Marcin
No bylem w tamtych okolicach kilka razy , na Wey itd.... wiesz nie Wiem czy to jednak najlepsza pora
Na Tamize teraz , pomysl lepiej o jakis jeziorkach na ten czas :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline predator-maniac

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2016, 07:32:19 pm »
Puki jest jeszcze w korycie to jest dobra pora . Gozej jak juz wyjdzie na ulice :P

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2016, 08:21:05 pm »
A jak stan Tamizy? Zbiera się już na powódź? Może gdzieś tam się miejsce znajdzie. A jak na Wey'u? Też już rośnie? Ja będę mieszkał w Walton, a kolega? Co do tych jeziorek to nie znam żadnych, może coś polecisz ( nawet jakos prywatnie, żeby nie łamać zasad forum)? Pozdrawiam!

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2016, 08:23:06 pm »
Wymienione przez ciebie miejscówki są bardzo dobre na każdą rybe. Bywałem na Walton, Kingston, Chertsey i wszedzie sie cos połowioło. Najlepiej na Kingston, bardzo duzo leszcza tam i duzej ploci. Inne ryby tez tam sa, zeby nie bylo ;) Powiem tak, jezeli syf nie plynie to mozesz smialo atakowac i wcale nie musisz szukac ryby daleko w korycie :) Pozdrawiam
Catch & Release

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2016, 08:26:37 pm »
Wiem wiem. Tamiza to w ogóle piękna rzeka. Problem w tym, że w Polsce zostawiam wszystkie wędki w Polsce, więc na początek pewnie kupię sobie tylko spina i będę dłubał okonki, a dopiero z czasem skompletuje sobie odpowiedni sprzęt :) Fajnie byłoby się kiedyś spotkać na jakimś wypadzie :)

Offline MaciejUK91

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2016, 08:45:39 pm »
11 grudnia bedzie spotkanie/zawody wigilijne na Hemingford Grey. Przyjedz, na pewno sie czegos dowiesz.
Catch & Release

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2016, 08:50:21 pm »
Raczej nie dam rady. To dosyć daleko, a 2 dni po przylocie (przylatujemy 9ego grudnia po półtorarocznej przerwie) będę zapewne musiał ogarniać sprawy zawodowo- mieszkaniowe. Dzięki wielkie za zaproszenie :) Może uda się wpaść na spotkanie w późniejszym terminie.

Offline Luk

• Zenon Bombalina
  • Administrator
  • Hero Member
  • Wędkarstwo, wędkarstwo i jeszcze raz wędkarstwo...
    • Spławik i Grunt
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2016, 07:39:28 pm »
Tamiza póki co jest w bardzo dobrym stanie. Spokojna, nie niesie syfu. Na drapieżnika idealna, na inne ryby też :D
Pozdrawiam!

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2016, 11:45:19 pm »
OOO to mnie takie wieści bardzo cieszą :D Dzięki ;) Pozdrawiam!

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2016, 04:03:31 pm »
Jestem regularnym bywalcem na odcinku Runnymead, Staines,Chertsey, Weybridge , Walton i Kingston i niestety jesli chodzi o spining jest tam teraz bardzo slabiutko. Fakt woda jest w miare czysta i spokoja ale drapieznik sie gdzies pochowal. Na Lockach i Weirach z lodki tez kiepsko. Byc moze na innych odcinkach Tamizy jest inaczej ale ja doradzilbym ci jakies klubowe jezioro na day ticket, bo wiekszosc sezonowych permitow zaczyta sie w kwietniu lub w drugiej polowie czerwca.

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2016, 10:26:39 pm »
No witaj :) JA łowię tylko z brzegu, ale wiem, że Tamiza potrafi czasem być okrutna dla spinningistów. W najbliższym czasie sprawdzę co tam u okoni słychać w Weybridge i Walton, czy i jakie rozmiary się trafiają. Gdybyś się wybierał w te rejony odezwij się :) Pozdro!!!

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2016, 04:21:14 pm »
Rowniez witam.

Ja takze w 80% lowie z brzegu wiec mam tam kilka swoich miejscowek. Odcinek Staines - Teddington "patroluje" od trzech lat i z przykroscia musze powiedziec ze spiningiem na tym odcinku jest z roku na rok coraz gorzej. Wlasciwie teraz lowie tam ryby tylko z moich bankowych miejscowek choc oblawiam jak zwykle wszystko. Mam tez wrazenie ze po ostatniej powodzi 100lecia w UK niektore fajne miejscowki sa zupelnie puste.
Bron Boze nie pisze tego by Cie zniechecic, wrecz przeciwnie. Jesli chcesz fajnie polowic na Tamizie to raczej  nie teraz a jak juz to z lodki blisko lockow z duzymi uskokami na granicy wody stojacej i plynacej czy za jakimis wiekszymi przeszkodami. Zwykle takie miejsca sa z brzegu niedostepne, czyli mamy tu znow do czynienia z tajemnicza koincydencja: duzo ryb=mniej wedkarzy... Dobor odpowiedniej przynety rowniez moze przesadzic o skucesie lub porazce.  Jakkolwiek nieprawdopodobnie to brzmi, drapieznik w danym miejscu rzeki moze zerowac tylko na okreslonym gatunku.

Byc moze zalicze jutro krotka sesje na Tamizie w Staines ale to nie jest jeszcze pewne. Po 20 grudnia przenosze sie w okolice Reading no i najpewniej chyba nie dam juz rady wybrac sie w tamte okolice. Jesli kolega jest bezwzględnym zwolennikiem Cath and Release to moge zdradzic kilka fajnych miejsc gdzie warto porzucac (priv). Sam bede szukal porad od doswiadczonych spiningistow z Reading bo nie mam bladego pojecia o tamtejszej Tamizie.

W kazdym razie zycze Ci polamania.

Offline Marcin Ziemba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2017, 11:02:48 pm »
Witaj! Przykro, że się przenosisz. Oczywiście, że jestem zwolennikiem C&R, możesz o tym poczytać z resztą w niejednym z moich tekstów na portalu Wędkarstwo Moja Pasja, jeśli będziesz kiedyś miał ochotę :) Niestety powroty bywają trudne i sprawy zawodowe oraz brak sprzętu praktycznie sprawiły, że tej zimy w ogóle nie połowiłem, a i pogoda robiła swoje. Dziś na pożegnanie sezonu wyskoczyłem na rzekę Wey, złapałem szczupaczka, pstryknąłem fotkę i zakończyłem sezon, po drodze urywając kilka zestawów :) Jeśli zechcesz mi podesłać jakieś fajne miejscówkowe tajemnice to będę bardzo wdzięczny :) Serdecznie pozdrawiam i życzę pięknych ryb w nowym miejscu!
Marcin