Autor Wątek: Jak radzić sobie z bardzo głęboko lub nietypowo zaciętymi szczupakami.  (Przeczytany 450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
Ostatnio wrzucałem filmik pokazujący jak odhaczyć szczupaka z kotwicami w żołądku:

Odhaczanie "przez skrzela" jak na drugim filmiku to za to dość częsta sprawa przy spiningowaniu:

A czy wy mieliście podobne przypadki? Kto podzieli się doświadczeniami? Ja miałem przypadek, że ryba zapięła się samym czubkiem pyska - jeden grot w górna szczękę, drugi w dolną. Musiałem oczywiście ciąć kotwicę żeby w ogóle otworzyć szczupakowi szczękę i wyjąć druga kotwicę.

Offline Daavid

• Newbie
  • *
Odp: Jak radzić sobie z bardzo głęboko lub nietypowo zaciętymi szczupakami.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2016, 04:07:45 pm »
Nie byłbym pewien, że szczupak z pierwszego filmiku przeżył tą "operację". Jeśli łowimy szczupaki i stosujemy się do zasady C&R to bez sensu jest łowienie na tak uzbrojony zestaw i np. stosowanie się do starej zasady wędkarskiej mówiącej, że jak szczupak zaczyna pożerać przynętę to należy zapalić papierosa, zjarać go i dopiero zaciąć.  Ja tnę zaraz po braniu, a przynętę uzbrajam w jeden hak. Jeśli jest wbity głęboko w paszczy to go odcinam i wypuszczam rybę tak szybko jak to możliwe.

Offline SpinKris

• Hero Member
Odp: Jak radzić sobie z bardzo głęboko lub nietypowo zaciętymi szczupakami.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2016, 08:40:13 pm »
Myślę że przeżył na spokojnie , wyjecie komory żołądka przy fachowej obsłudze jak widać bez żadnych uszkodzeń i włożenie ponownie  nie zagraża życiu szczupłego. Odplunął w dobrej kondycji przy ponownym pobraniu  pokarmu przez szczupaka żołądek mi się ułoży  na swoje miejsce ;)
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/