Autor Wątek: Żywiec  (Przeczytany 320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daavid

• Newbie
  • *
Żywiec
« dnia: Lipiec 04, 2016, 01:33:49 am »
Znajomy Angol mówił mi, że połowy na żywca są zbanowane. To prawda? Próbowałem znaleźć coś w internecie, niestety nie udało mi się, ale wiem że przepisy są rozproszone w różnych miejscach.  Ktoś coś wie na ten temat? Jak tak naprawdę wygląda kwestia pozyskania rybek na przynętę? Podczas ostatniej kontroli jaką miałem zapytałem się o tą kwestię i uzyskałem informacje, ze mogę mieć max 15 małych rybek na przynętę, w moim przekonaniu nie można ich trzymać np. w sadzyku, tak jak robią ludzie np. w Polsce. Przenoszenie żywych ryb na pewno jest nielegalne, ale w sklepach można było kupić mrożone (fatalnej jakosci, albo wiele razy rozmnażane, albo zamrozili je jak były nieświeże) , chociaż ostatnio nigdzie nie mogłem ich znaleźć.

Offline JAARO

• Członkowie PAA
  • Full Member
Żywiec
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2016, 12:27:03 pm »
Z tego co wiem to jeśli na jakimś łowisku można lowic na żywca to trzeba go sobie najpierw na tej samej wodzie złowić ,dlatego nie kupisz rybek w sklepie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
C&R

Offline Daavid

• Newbie
  • *
Odp: Żywiec
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:24:24 pm »
Jakieś dwa lata wcześniej kupowałem mrożonki w sklepach wedkarskich. Teraz ich nie ma, nie wiem z jakich powodów (pewnie nie sprzedają się tak jak np kulki na karpia). Dalej są do kupienia w internecie.
http://www.ebay.co.uk/itm/like/281117621418?lpid=122&chn=ps&googleloc=9045472&poi=&campaignid=620800750&device=c&adgroupid=27378723426&rlsatarget=pla-181480821426&adtype=pla&crdt=0

Pytanie, czy jak złowisz rybki na łowisku to możesz je później zabrać i zamrozić? Można łowić na żywą rybkę, czy musi być martwa?

Offline SpinKris

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2016, 01:25:42 pm »
Z tego co wiem to jeśli na jakimś łowisku można lowic na żywca to trzeba go sobie najpierw na tej samej wodzie złowić ,dlatego nie kupisz rybek w sklepie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie  ;) Tak jest w moim klubie.
Ja myślę że ten żywiec to kwestia indywidualna danego łowiska, jak większość w UK dotycząca  wędkarstwa :)

Co do złowionych rybek  w mion klubie  nie można nic zabrać,a nawet nie mogę złowić na innym stawie|(5m obok) jak chce użyć żywca to muszę go sobie złapać tam gdzie chce go użyć.
Zaś w sklepie jest  pełno zamrożonych rybek, no ale to nie żywiec ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2016, 01:30:38 pm wysłana przez SpinKris »
C&R > Postępowanie wg. tej zasady, tworzy wędkarza sportowcem , który wędkarskich wyników nie przelicza na kilogramy ryb w zamrażarce lecz woli trofea w postaci zdjęć z rybami, które w pełni sił odpływają z jego rąk...
https://www.facebook.com/SpinKris-Fishing-Team-963747093686409/

Offline Daavid

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2016, 03:58:19 pm »
Rozumiem. Mrożonki to też jakieś rozwiązanie, szczególnie kiedy zaczyna się łowić jeszcze w nocy, albo jesienią, kiedy można w ogóle nie złowić przynęty.

W tej chwili w Polsce też nie wolno przenosić żywca i trzeba go złowić tam gdzie się łowi, chociaż w sklepach wędkarskich dalej sprzedaje się płotki i ukleje. Słusznie bo faktycznie można w ten sposób przenosić choroby ryb a nawet wpuszczać gatunki niepożądane.