Autor Wątek: Wedka na klenia  (Przeczytany 571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
Wedka na klenia
« dnia: Czerwiec 29, 2016, 12:27:46 am »
Witam

Koledzy jaka wedke polecacie na klenia pod mala rzeczke typu river Colne?
Glownie chodzi mi o cos dostepnego i wyslanego z UK (gwarancja i takie tam).
Drugie pytanie dotyczy linki. Lepiej na klenia wybrac sie z zylka czy plecionka (ewentualne linki do produktow mile widziane)?
Z gory dzieki.

Jesli temat sie powtorzyl, z gory przepraszam.

P.S.
Moje stare konto przestalo dzialac lub zarejestrowalem inny email, w kazdym razie przywitanie mam juz za dawno za soba.

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Wedka na klenia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 10:47:19 am »
Ja mam 2 kijki. Team Dragon 3-14gr i Fenwicka do 21gr. Oba sprawdzaja sie swietnie i maja zapas mocy na hol wiekszej ryby (metrowki siadly na oba i nie bylo problemow). Z linek - tylko plecionka. Obecnie mam daiwe do 20lb - jest wmiare cienka i sliska wiec da sie spokojnie rzucac malymi woblerkami na sensowne odleglosci.

Offline KubaT

• Administrator
  • Hero Member
  • KubaT - Bracknell
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 01:32:54 pm »
Michał ty tego używasz na Klenia? Turbota na to wyciagniesz ;)

Jak dla mnie to przesada, ale nie Kije same w sobie ok. Ale plecionka do 20lb to przesada. Klen do dorasta max 12lb. Może są i większe ale to już potwory i tych na spina nie wyciagniesz. Poleciłbym coś do 8lb lub żyłkę
Wędzistko polecił bym do 20gr wyrzutu o charakterystyce Medium (średnio twarde) z nie za dużym kołowrotkiem (seria do 3000 max).  Nie zapominajmy, że kleń to białoryb z rodziny karpiowatych. Nie utwardzonej gęby jak szczupak czy sandacz.  Zacinając rybę na twardym kiju nie masz jest wielkie prawdopodobieństwo utraty ryby. Ryba przy odjeździe, wyrwie sobie przynętę raniąc się dotkliwie.

PAA - Service Administrator
Jezeli masz jakis problem z forum lub strona. Napisz do mnie.

Offline peter0603

• Członkowie PAA
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:07:45 pm »
Cześć
Ja używam Savage Gear Parabellum CC 279cm 3-16gram.
Jestem bardzo zadowolony; akcja tego kija jest opisana jako medium (właśnie jak radzi Kuba).
Na finale PFC na Pitsford wyjąłem na nią na żyłkę 0,23 dwa szczupaki (95 i 91 cm) i bez problemu dała radę.
Jest lekka i fajnie pracuje.

Michał którą używasz: j-4; J-8 czy najlepszą tournament Evo 8
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2017, 08:21:44 pm wysłana przez peter0603 »

Offline michald

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2017, 09:40:07 pm »
Kuba bo nie łówisz kleni tam gdzie ja:) River Colne akurat znam bo tam łowie i miekką wędkam tam nie podziałasz w miejscach gdzie masz 1m szerokości bo klen 50cm ci odrazu wjedzie w krzaki. Pletka 20lb bo jest w***du zaczepów, a to ze klenie dorastaja do 10lb (rekord uk to 9.5lb) nie ma znaczenia - odkręć hamulec i tyle. Na żyłke to nawet tego klenia nie zatniesz jak ci puknie w przynęte:)

W Colne idzie też trafić brzane i metrowego szczupaka więc dobrze mieć zapas mocy, a na wyżej wymienionych wędkach nie trace dużo ryb, łowie bez zadziowrów - jeżeli coś spada to temu że dałem im luz albo weszły w krzaki. Ale co ja tam wiem;)

Offline Absolvent

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2017, 08:21:18 pm »
Na moim bylym odcinku Colne bylo wrecz przeciwnie. Wszystkie klenie spadaly z szybkich (twardych) kijow... Dopiero miekki kij i dobrze wyregulowany hamulec dawaly rade.